İncialan: Kayseri kültürü Mehmet Özhaseki'dir

İncialan, “Mehmet Özhaseki’nin iki dudağının arasından çıkan söz Kayseri’nin tanımıdır. Tek adamdır ve o ne derse o olur. Onun istemediği kimse yönetime gelemez. İstemediği kimse hiçbir yerde ne görev ne de ihale alabilir. Ben bunu bilip söylüyorum” dedi.

20:23:10 | 2019-10-09

Kayseri Erciyes Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet İncialan, Olay Türk TV’de Hakan Çiftci’nin hazırlayıp sunduğu Sportmen Programı’na canlı telefon bağlantısı yaparak, katıldı. İncialan, Kayserispor eski başkanı Erol Bedir’in yaptığı ‘Kayseri kültürü” açıklamasını ‘Mehmet Özhaseki ne isterse o olur” olarak yorumladı.

İncialan, “Mehmet Özhaseki’nin iki dudağının arasından çıkan söz Kayseri’nin tanımıdır. Tek adamdır ve o ne derse o olur. Onun istemediği kimse yönetime gelemez. İstemediği kimse hiçbir yerde ne görev ne de ihale alabilir. Ben bunu bilip söylüyorum” dedi.

Kayserispor’da istifasını sunan Erol Bedir’in kulübün borcunu açıklaması gerektiğine vurgu yapan İncialan, gidişatı Erciyesspor’un kapatılma sürecine benzeterek, şunları söyledi: “Sayın Erol Bedir geldiği ilk gün büyük bir fedakarlık yaparak, zor durumdaki takımı sırtladı ve ligde tuttu. 16 - 70 milyon lira gibi sonrada 120 milyon lira bir rakamla devir aldığı rakam buydu. Sanırım bir denetleme şirketi tarafından denetlenmiş bir kulüp. 4 yıl içinde borcu sıfırlayacağım diye söz verdiği halde hep istifa diyerek geçmiş dönem borçlarından bahsetti ama hiçbir zaman kendi dönem borcundan bahsetmedi. Geldi geleli o noktada kaldı. Şeffaf olarak hiç kimseye hesap vermediler. Yapılandırma öncesi 215 milyon civarı bir rakamdan bahsediyordu. Şu an yaptığı transferlerden sonra hangi rakama geldi bilmiyorum.  Bu neticede Erol Bedir’in kulübü bu  halde bırakıp gitmesi doğru değildir. Erol Bedir’in bu şehre borcu var. Bu kulübün gerek Bekir Yıldız zamanında Gerek Recep Mamur zamanında ne kadar borçla devretmiş bunu söyleyecek. Kendisi görev aldığı süre boyunca kulübün gelirlerini tek tek yazacak ve nereye harcadığını yazacak. Kulübün borcu ne kadar onu da yazacak. Kayserispor kulübü hiçbir zaman şeffaf olma yolunu seçmedi. Şeffaf olmayan bir kulübe Kayseri kesinlikle yardım etmez. Yardım gecesi listesine baktığımda umduğumdan daha fazla kişinin yardım etmiş olduğunu gördüm. Benim demek istediğim şeffaf olmayan yönetime şu söz verilen forma sayısı bile fazla. Bu kadar gizlilik neden ? İnsan biraz şeffaf olmalı. Devlet sırrı mı bu ? Bu kulüp böyle olduğu sürece hiçbir zaman borcunda azalma olmayacak. Tam tersine borç daha da artacak. Bu kulübün yok olması Erciyesspor’dan daha fazla acı verir. Hiç kimse Erciyesspor yok olurken neden yok oluyor diye soramadı çünkü o Kayseri Kültürü bu kulübün kapatılmasını istedi.  Erciyesspor aslanlara yem edildi. Kayserispor’un gidişatı Erciyesspor’dan daha beter olacak gibi gözüküyor. Kulübün borcu çığ gibi yuvarlana yuvarlana büyüyor. Buna kimse dur demediği sürece bu durum böyle devam edecek.”
ETİKET :  

Tümü