İl Müftüsü Şahin Güven açıkladı!

Cuma günü bütün camilerde para toplanacak

18:04:57 | 2020-01-22

Kayseri Müftüsü  Şahin Güven, Müftülük personeline seslenerek, “Gençlerimizi camiye çekmenin yollarını bulmamız gerekiyor” dedi. Diğer yandan Müftü Güven, Cuma günü bütün camilerde para toplanacağını da belirterek, İdlib’ten yola çıkıp da şu anda Türkiye sınırında 250 bin mülteciye de dikkat çekerek, “Cuma günü bütün camilerimizden para toplanacak ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını giderecek inşallah” diye konuştu.

 

Kocasinan İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Ocak ayı personel toplantısına katılan Kayseri Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven,  “Yarıyıl tatilinde çocuklarımızın, gençlerimizin cami ile buluşmasını sağlamalıyız. Bu yarıyıl tatili süreci içerisinde bir taraftan çocukların camiye gelmesi, diğer taraftan da Kur’an okumaları ve yazın öğrettiğiniz Kur’an’ı Kerim-i unutmamaları için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

 

Konuşmasında, “Gençlik çalışmaları bağlamında birtakım altyapı çalışmaları yaptık. Şimdi biz bu gençlerimizi daha iyi yetiştirmeyi sağlamak durumundayız” diyen Müftü Güven, personele seslendi ve “Gençleri camiye çekmeliyiz” çağrısı yaptı.

“GENÇLERİMİZLE BİR ŞEKİLDE İRTİBATA GEÇMEMİZ GEREKİYOR”

Güven, şunları söyledi, “Sohbetlerimizle hayat bulacak gençlerin oluşmasını sağlamak durumundayız.  Gençlerimizi camiye çekmenin yollarını bulmamız gerekiyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle bir şekilde irtibata geçmemiz gerekiyor. Mahallemizin her bir insanından sorumluyuz. Bu sebeple diyalog kurarak gençlerimizle birlikte olmanın yollarını iyi bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Bu manada özellikle cami gençlik kollarınızla yapacağınız programlarda özellikle ilçemizin müftüsü olmak üzere şube müdürümüz, şefimiz, murakıplarımız, vaiz-vaizelerimiz, uzmanlarımız, eğitim uzmanları, din hizmetleri uzmanlarından istifade edebileceğiniz gibi birbirinizden de istifade edebilirsiniz. Böylece birlikte hizmet etmenin yollarını bulmak durumundayız”

CUMA GÜNÜ TÜM CAMİLERDE MÜLTECİLER İÇİN YARDIM TOPLANACAK

Diğer yandan Müftü Güven, Cuma günü bütün camilerde para toplanacağını da belirterek, İdlib’ten yola çıkıp da şu anda Türkiye sınırında 250 bin mülteciye de dikkat çekerek, “Cuma günü bütün camilerimizden para toplanacak ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını giderecek inşallah” diye konuştu. Güven, “3 hafta önce Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız birlikte bir yeni kampanya başlattılar. Yolun iyilik olsun kampanyası çerçevesinde bu Cuma günü bütün Türkiye’de, bütün camilerde İdlib’ten yola çıkıp da şu anda Türkiye sınırında bulunan ve evi-barkı olmayan 250 bin mülteciye yardım etmek için kolları sıvadı. Cuma günü bütün camilerimizden para toplanacak ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını giderecek inşallah. Zaten yaklaşık 4 buçuk yıldır Kayseri olarak biz her ay yardımlarımızı gönderiyoruz. Ya gelecek hafta ya da ondan sonraki hafta bir yardım konvoyu buradan çıkaracağız. Özellikle çevrenizde hayır hasenat sahibi olan, fitresini ve zekâtını vermek isteyen vatandaşlarımızı teşvik edelim. Hayırda bizim de bir katkımız olsun. Bunu her bulunduğumuz ortamda konuşalım. Bu yardımlar sizlerin özverili ve gayretli çalışmalarınız sayesinde gerçekleşiyor.  Elbirliği ile bundan sonra da sınır ötesine yardımlarımız artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

Kocasinan konferans salonunda düzenlenen personel toplantısına, İl Müftüsü Güven’in yanı sıra, Kocasinan İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mahmut Ceyhan, Kocasinan İlçe müftülüğüne bağlı İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlar katıldı.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika İl Müftüsü Şahin Güven Cuma günü bütün camilerimizden para toplanacak

Tümü