İl Başkanları istifa edecek mi?

Yarın saat 17.00’da kimler, aday olmak için dilekçe verecek?

12:37:21 | 2018-04-25

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminde aday olmak için görevinden ayrılacaklar, emeklilik veya ayrılma dilekçelerini en geç 26 Nisan Perşembe günü yani yarın saat 17.00'ye kadar vermeleri gerekiyor. Bu konuda Kayseri’de de hareketliliğin yaşanması bekleniyor. Kimlerin adaylık için dilekçe vereceği merak konusu olurken gündemde il başkanları da var.

Daha önce 38 Kent TV’de “Milletvekilliği seçimleri önce olursa milletvekili, yerel seçimler önce olurda Talas Belediye başkanlığına aday olma düşüncem var” diyen MHP İl Başkanı Baki Ersoy’un il başkanlığı görevinden ayrılıp, ayrılmayacağı yani bir diğer manada aday olup olmayacağı merak konusu oldu. Ersoy, görevden ayrılması durumunda İl Başkanı olarak da Serkan Tok’u işaret etmişti.

 AK PARTİ’DE ÖZDEN’İN KARARI NE OLACAK?

Diğer yandan AK Parti’de de bu konuda hareketlilik yaşanıyor. Parti kulislerinde İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden’in aday olacağı konuşuluyor. Bu konuda parti genel merkezinin de yeşil ışık yaktığı iddia edilen Özden’in dilekçesini hazırladığı belirtildi. Partide Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş’in de nabız yokladığı ifade edildi.

 CHP’DE DENGELER DEĞİŞTİ

CHP’de ise İYİ Parti hamlesi kafaları karıştırdı. Milletvekili Çetin Arık’ın, İYİ Parti’nin seçimlere katılması için İYİ Parti’ye geçmesinin ardından dengeler değişti. Şu an eski İl Başkanı Feyzullah Keskin’in adı parti kulislerinde dillendirilirken, İş adamı Aşkın Genç’in yanı sıra Kocasinan İlçe Başkanı Mazhar Özsoy ve Melikgazi İlçe Başkanı İbrahim Kaan’ın da isimleri konuşuluyor.

İYİ PARTİ’DE KİMLER VAR?

İYİ Parti cephesinde ise Milletvekili Çetin Arık’ın ilk sıra adayı olabileceği konusunda da iddialar ortaya atılırken, mevcut vekil Yusuf Halaçoğlu’nun Adana ya da sürpriz başka bir ilde aday gösterilebileceği ifade ediliyor.

İl Başkanı Hüseyin Tekin’in de milletvekili adayı olma yönünde girişimde bulunabileceği de gelen bilgiler arasında.

BAŞKAN ATAŞ, ADAY OLACAK MI?

İYİ Parti’de dikkat çeken bir diğer isim ise Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş. Başkan Ataş’a adaylık konusunda baskı yapıldığı ancak Ataş’ın henüz bu yönde kararını vermediği belirtildi. “Pınarbaşı ile benim aramda çok güçlü bağ var” diyen Ataş’a, bu yönde parti genel merkezinden de adaylık konusunda baskı yapılabileceği konuşuluyor.

 SAADET’TE ARIKAN İSMİ ÖN PLADA

Saadet Partisi’nde ise öne çıkan il isim İl Başkanı Mahmut Arıkan. Arıkan’ın yanı sıra yine Haşim Özçelik isimi de partililer arasında konuşuluyor.

Haber Merkezi-Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri İl Başkanları Siyaset İl Başkanları İstifa Süre Adaylık Milletvekilliği Kayseri Haberler Son dakika 24 Haziran Seçim Liste

Tümü