ÖZHASEKİ: İKTİDARA GELİP ÇEVREMİZİ BESLEMİYORUZ!

“Devlet malından aşıran cennet kokusu duyamaz” diyen Özhaseki:

17:27:50 | 2020-01-21

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, beytülmal uyarısı yaptı. “Devlet malından aşıran ya da istifade eden cennet kokusu göremez” diyen Özhaseki, “AK Parti olarak dava partisiyiz, gelip geçici partilerden değiliz. İktidara gelip de orada çevresini besleyecek, insanlardan asla değiliz. Bu dünyanın geçici olduğuna inanıyoruz” dedi.

“Bana Kayserili belediye başkanlarından çok Urfalı başkanlarımız gelir” ifadeleri ile de dikkat çeken Özhaseki, “Urfa’da ne kadar proje varsa takip ediyoruz. Çünkü Urfa halkını seviyoruz. Siz her seferinde bizleri destekliyorsunuz. Bu yüzden bu borcu hakkıyla ödememiz lazım” diye konuştu.

 AK Parti’de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Mehmet Özhaseki, Şanlıurfa’da bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Özhaseki, partisinin belediye başkanları ve ilçe teşkilatları ile de bir araya geldi. Özhaseki’ye, AK Parti  Şanlıurfa Milletvekillerinin yanı sıra kentin Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de eşlik etti.

“BANA KAYSERİLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ÇOK URFALI BAŞKANLARIMIZ GELİR”

Burada düzenlenen programlarda partililerine seslenen Özhaseki, kendisinin de fahri Urfa Milletvekili olduğunu belirterek, “Bende Fahri bir Urfa milletvekili sayılırım. Kayseri belediye başkanlarından daha çok benim odaya Urfalı Zeynel Abidin kardeşim, il başkanımız ve tüm belediye başkanlarımız gelir. İstekleri neyse bende onları takip ederim. İnşallah bundan sonrada devam edecek” şeklinde konuştu. Belediye başkanlarına ve diğer yöneticilere beytülmal uyarısı da yapan Özhaseki, beytülmala sahip çıkılması gerektiğini belirterek, “Kim devlet malından eski bir hırka dahi götürmüşse, ondan istifade etmişse cennet kokusu duymaz” diye konuştu.

 “O GÜNLER DE ESNAFLAR YÜRÜYÜŞ YAPIYORDU! SİZ BİZİ DESTEKLİYORSUNUZ , BU BORCU HAKKIYLA ÖDEMEMİZ LAZIM”

Milletvekili Özhaseki, şu ifadeleri kullandı, “Biz,  AK Parti olarak dava partisiyiz, gelip geçici partilerden değiliz. İktidara gelip de orada çevresini besleyecek, insanlardan asla değiliz. Bu dünyanın da geçici olduğuna inanıyoruz. Tarihe karşı, medeniyetimize karşı sorumluluğumuz var. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere dürüstçe çalışıyoruz.  2002 öncesini ve bizim 17 yıllık iktidarımızı lütfen düşünür müsünüz? O günler de esnaflar yürüyüş yapıyordu. Ondan sonra ulaşımda, ekonomide, enerjide başarılıyız. Her alanda müthiş yatırımlar oldu. Her projeyi yakından takip ediyorum. Urfa’da ne kadar proje varsa takip ediyoruz. Çünkü Urfa halkını seviyoruz. Siz her seferinde destekliyorsunuz bizleri. Bu yüzden bu borcu hakkıyla ödememiz lazım.”

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki

Tümü