Hizmet-İş Sendikasından Üyelerine Destek

09:13:03 | 2019-05-13

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik Kayseri Büyükşehir Belediyesinde çalışan üyesine Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanlığı tarafından sosyal yardım kapsamında yardım yapıldığını söyledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Hak-İş İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik sosyal sorumluluk gereği üyelerinin her zaman yanlarında olmaya çalıştıklarını belirterek şu şekilde devam etti, “ Üyelerimizin iyi günlerinde olduğu gibi kötü günlerinde de yanlarında bulunmaya çalışıyoruz. Genel merkezimizin almış olduğu karar neticesinde zor durumda kalan ve mağduriyet yaşayan üyelerimize yine genel yönetim kurulumuzun almış olduğu miktar kadar yardım yapılıyor. Bu neticede de Kocasinan Belediyesinde çalışan Remzi Tatlı üyemizin geçen ay evi yanmıştı. Bizlerde üyemizin mağduriyetini şube başkanlığımız olarak gidermeye çalıştık. Konuyla ilgili Genel Merkezimize bilgi verdik. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında üyemizin maddi hasarına ilişkin mağduriyetini giderecek ölçüde sosyal yardım yaptık” dedi.
Her konu da olduğu gibi üyelerinin iyi ve kötü günlerinde onları yalnız bırakmadıklarını söyleyen Çelik “ Bizler üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştırarak, hayat standartlarını arttırarak onlara bir nebze katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ama bazen olumsuz koşullarla karşılaşan üyelerimizin mağduriyetini gidermekte bizlerin asli vazifesidir diye onları bugünlerinde yalnız bırakmıyoruz. Bu vesile ile başta Genel Başkanımız Mahmut Arslan olmak üzere tüm Genel Yönetim Kurulumuza vermiş oldukları böyle güzel kararlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Kocasinan Belediyesi çalışanı Remzi Tatlı’ya Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Disiplin Kurulu Üyesi ve Baştemsilcisi Salim Akdaş Genel Merkezden gelen çeki teslim etti.
ETİKET :   Haber Kayseri Hizmet-İş Sendikası Sosyal Yardım

Tümü