“Hesap sorulacak mı?” diyen o isimden şok iddia! Para karşılığı...

19:48:35 | 2020-01-26

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremin ardından açıklama yapan Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, ““İmar Barışı uygulaması ile depreme dayanıklı olmayan imara aykırı yapılara para karşılığı ‘Yapı Kayıt Belgesi’ vererek depremlerde daha fazla can kaybına sebep olanlara hesap sorulabilecek mi?” diye sordu.

“İMAR BARIŞI KONUSU SADECE RANT AMAÇLI BİR UYGULAMA OLDUĞU İÇİN…”

Arıkan, “Bu konu bugün konuşulacak konu mu diyenler olacaktır. Hastalık anında teşhis doğru yapılmaz ise tedavide doğru yapılamaz. Ülkemiz deprem bölgesi ve bu tehlike ile her zaman karşı karşıyayız. Her deprem sonrasında alınacak tedbirler konuşulur ama birkaç hafta sonra konuşulanlar bir sonraki depreme kadar arşive kaldırılır. Kentsel dönüşüm konusu rant amaçlı uygulanmadığı sürece depreme karşı alınacak tedbirlerden biridir. İmar Barışı konusu sadece rant amaçlı bir uygulama olduğu için her deprem sonrasında tartışılacak bir konudur ...”

“BİRLİKTE DEPREMİN ACISINI ATLATACAĞIZ”

Arıkan, ayrıca sosyal medya hesabından "Dağıyla düzüyle, gölüyle deniziyle bu vatan bizim, Türküyle Kürdüyle, Alevisiyle Sunnisiyle bu memleket bizim. Yürekleri birleştirip, sorunları bölüştürüp, hep birlikte depremin acısını atlatacağız." paylaşımı da yaptı. 

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :  

Tümü