Hep birlikte yapalım, ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olalım…

11:36:26 | 2020-08-04
Hakan ÇİFTCİ
Hakan ÇİFTCİ      hakanciftci38@hotmail.com

Kayserispor, siyasi bir girişimle kümede kaldı.

Normal şartlarda küme düştük, fakat TFF’ye yapılan teklif olumlu sonuç verdi ve kabustan uyandık, uçurumdan kurtulduk, ama bitmedi…

Şu an bunun tadını çıkaralım, ama abartmayalım, zaman kaybetmeden kolları sıvayalım…

Her daim dedim ve yineliyorum, eskiye takılmayalım, geleceğe bakalım…

Bu takım, bundan sonra ne yapmalı, ne yapmamalı, bunun plan ve programını çizelim.

Gelin, Kayserispor için mantıklı olan söylemlere göz atalım…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki’nin, ‘Geçmişe takılmayalım” uyarısını analiz edelim.

Sayın Valimiz Şehmus Günaydın’ın altın öğüdünü unutmayalım, “Şehrin bütününün Kayserispor’u sahiplenmesi lazım.” Birazdan detaylandıracağım.

Yine Sayın Alpaslan Baki Ertekin’in dediği gibi ‘Kenetlenelim” gün birlik günü, bunu da detaylandıracağım.

Sayın Orhan Taşçı’nın da mesajı yabana atılır cinsten değil! Taşçı’nın belirttiği gibi üç beş gün de olsa düşmenin nasıl bir şey olduğunu gördük ve moralimiz bozuldu. Bunu da yine hep birlikte detaylandıralım.

Olumlu mesaj veren ve geleceğe dair öngörüsü olan her kim olursa olsun dinleyelim, eleştirmek, germek ve moral bozmak kimseye bir şey katmaz.

Evet, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Özhaseki, “Kayserispor, şimdiden yeni tedbirler alıp, ligde kalmanın yolunu, yordamını aramak lazım. Eskiden olan oldu, biten bitti. Şimdi yeni bir dönem var. Eski hesaplar, hukuka havale edilir, idarecilikte önemli olan budur. Geriye takılıp kalmamak gerek. Geriyi sürekli deşelemenin kimseye bir faydası yok. Eğer, siz geriye sürekli takılırsanız, yürüyemezsiniz. Kayserispor’da her şey söylendi. İş, hukuka intikal etti. Bağımsız hakimler, savcılar buna karar veriyorlar, o konu da onların vereceği karara saygı duyup, sessizce izlemekte fayda var. Artık burayı konuşmanın da kimseye bir faydası yok. Bundan sonra konuşulması gereken, doğru olan ne, yapılacak ne? Kayserispor’un bir daha böyle sıkıntı yaşamaması. Bunun için kime ne düşüyorsa onun yapılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bu şehirde Mehmet Özhaseki gerçeğini görmek ve bilmek gerekiyor.

Kayserispor’a yaptığı büyük fedakarlıkları saymak epey bir vakit alır.

Yaptığı yanlışlar da yok mu?

Tabiî ki de var, kendisi de farkında.

Kime güvense, kendine laf getirir hali geldi.

Bir önceki köşe yazımda da belirttiğim gibi ‘Şapkasını önüne koyup, ben nerede yanlış yaptım demesi gerekiyor’ diye yazmıştım.

Sayın Özhaseki, bunun muhasebesini yapmıştır da, bundan sonra bayrak Özhaseki’de. İşin ucunu bırakmamalı, testi kırılmadan Nasrettin hoca misali tokadı vurmalı, yoksa olan Kayserispor’a oluyor.

Sütten ağzı yanan misali, bundan sonra yoğurdu üfleyerek yiyeyim.

Sayın Özhaseki’nin dediği gibi ‘Geçmişe takılmayalım’ zaman yürüme, geriye dönme zamanı değil, ileriye doğru koşalım, üzerimizde çok büyük bir yük var.

Geçmişte yapılan usulsüzlükler göz ardı edilmemeli.

Bunlar için, gerekli girişimler yapıldı ve geçmişe dair hukuk devrede, her işi erbabına bırakalım ve biz ne yapabiliriz, ona bakalım.

Aklın yolu bir, geçmişten ders tabiî ki de çıkaralım, tabiî ki de çalan, çırpan varsa, yazalım, konuşalım, ama geleceğe dair ne yapabiliriz, onu da paylaşalım.

İş hukuka gittiyse, bekleyelim, görelim…

Hep birlikte yapalım, ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olalım…

Evet Sayın Valimiz Şehmus Günaydın da, "Kayserisporumuz ligde kaldı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kayserispor bizim markamız, bizim değerimiz. Şehrin bütününün Kayserispor’u sahiplenmesi lazım. İnşallah ileriki sezon ve sezonlarda bir daha bu durumla karşılaşmamak adına tedbirleri şimdiden alalım, altyapımıza önem verelim. Tedbirleri baştan alalım, sıkıntılı günler yaşamayalım" dedi.

Aynen de Sayın Valimize katılıyorum.

Normal şartlarda başarılı olamadık ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı sonrasında Kulüpler Birliği’nin talebi sonrasında TFF, bu sezona özel kümeden düşmeyi kaldırdı.

Sayın Valimiz, Kayserispor’un bir marka ve değer olduğuna vurgu yaparak, Kayserililerin bu takıma sahip çıkmasının gerekli olduğunu söyledi.

Günaydın, bu sezon her daim ecel terleri döktük ve önümüzdeki yıllarda aynı sıkıntıları yaşamamak adına tedbirli olalım mesajı verdi.

Sayın Valimiz, belki de Türk futbolunun kanayan yarası ve geleceğimizin kurtulmasında en büyük proje olan altyapıya da değindi.

Günaydın, “Altyapıya önem verelim” dedi.

Bu mesaj da yine çok önemli!

Altyapısı sağlam olmayan hiçbir yapılanma ayakta duramaz. “Tedbirleri alalım” mesajı da yine sayın Valimizden geldi, dünü unutmayalım ve geleceğe dair tedbir, Kayserispor’un geleceğini sağlama almamıza neden olur.

Hep birlikte yapalım, ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olalım…

Gelelim Kayserispor’un başarısı için çok fazla ön plana çıkmayan ve maddi ve manevi anlamda büyük fedakarlık yapan Kayseriliden daha Kayserili olan Erciyes Anadolu Holding CEO’su Sayın Alpaslan Baki Ertekin’in uyarılarına.

Ertekin, “Kayserim ne olur kenetlen. Bu son şans. Bu borç yükü ile küme düşseydik bir daha çıkamazdık. Ama bu borç süper lig gelirleri ve şehrin omuza omuza vermesi ile çevrilebilir. Ligde galibiyet 3 milyon lira. Sahamızda oynayacağımız 20 maçın 15’ini alacak takım kursak zaten sorun kalmaz” diye altın bir öğüt verdi.

Kenetlenme, birlik ve beraberlik getirir, kıskançlığı, kin ve hasedi dışarı atar.

Evet, borç çok büyük, daha öncesinde fütursuzca harcanan paralar, yanlış ve plansız bir yönetim anlayışı bu takımın bu sıkıntıları çekmesinde en büyük sebep.

Son 20 yıl içler acısı…

Süper Lig’de ortalama 100 Milyon gelir, her takımı ihya eder. Lakin, adam akıllı bir yapılanla ile olur.

Sayın Ertekin, şehrin omuz omuza vermesinin gerekliliğine dikkat çekti.

“Galibiyet 3 milyon TL” diyen Ertekin, matematik hesabı ile kendi sahamızda oynayacağımız 20 maçın hem maddi, hem de manevi getirisine değindi.

Kendileri Erciyes Anadolu Holding olarak, bu takımın ana sponsoru oldu. Kayseriliyim diyen ve bu şehirde yaşayan bir çok insandan daha fazla Kayserispor’u savunan sayın Alpaslan Baki Ertekin’in mesajları, en az AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Özhaseki ve Kayseri Valisi Sayın Şehmus Günaydın’ın tavsiyeleri kadar önemli.

Hep birlikte yapalım, ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olalım…

Gelelim, Sayın Orhan Taşçı’nın uyarılarına…

Taşçı, “Çok şükür olması gereken oldu, yapılan tüm haksızlıklara rağmen Kayserispor ait olduğu yerde kaldı. Küme düşmenin ne olduğunu 1 hafta bile olsa anlamış olduk. Artık tartışmaları bir kenara bırakıp, tüm şehir olarak birlik olursak ancak başarıya ulaşırız. Emeği geçen herkese teşekkürler.”

Sayın Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Sayın Valimiz Şehmus Günaydın ve Sayın Alpaslan Baki Ertekin’in olduğu gibi Sayın Orhan Taşçı’nın da temennileri çok önemli.

Evet, 1 hafta da olsa küme düşmenin ne olduğunu yaşadık. Büyük bir haksızlığa uğradık, Trabzonspor maçında da tüm Türkiye bunu gördü. Sayın Taşçı’nın da dediği gibi geçmişe çok takılmadan, şehrin bir bütün olarak hareket etmesi lazım. Başarının anahtarı ekiptir, birlik olmaktır.

Gerek protokol, gerek siyasiler, gerek taraftar, gerekse de medya bir daha aynı hatalara düşmememiz konusunda istişare etmeli.

Bu güzel sözler ve temenniler lafta, havada kalmamalı.

Her zaman dedim ve yineliyorum ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olalım…

Yunus Emre’nin dediği gibi “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz”

Kapalı Kale, MHP Kayseri Milletvekili Sayın Baki Ersoy, basın ve bu takım için gecesini gündüzüne katan insanların da bilgi, beceri ve deneyimlerini es geçmeyelim.

Hep birlikte yapalım, ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olalım…

Kale surlarına herkesin ismi asılsın…

Hep birlikte yapalım, ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olalım…

Ön plana çıkmak kimseye bir şey kazandırmaz…

Bu takımın tek sahibi var, o da taraftardır.

Hep birlikte yapalım, ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olalım…

Bu hamur çok su götürür, bundan sebep, zaman birlik zamanı, zaman profesyonelce yönetilme zamanı.
ETİKET :   Kayseri Haberler Son Dakika Kayseri Olay Kayseri Haberleri Hakan Çiftci yazıyor Kayserispor Prosinecki Berna Gözbaşı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Erciyes Anadolu Holding CEO Sayın Alpaslan Baki Ertekin Orhan Taşçı

Tümü