Haymana: “Talas’ta Mesken sorunu kalmayacak”

09:59:42 | 2019-03-18

İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Avukat Osman Haymana, Talas’ta meskeni olmayan binalarda yaşayan vatandaşların dertlerine derman olacaklarını belirterek, “Talas’ta mesken sorununu kökten çözeceğiz” dedi.

 

 

İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Osman Haymana,  çalışmalarını sürdürüyor. Haymana, İlçede vefat eden vatandaşların cenaze namazlarına katılıp, aynı zamanda aileleri ziyaret edip taziye dileklerini iletti. Haymana, Talas Spor Salonunda oynanan Melikgazispor-Sorgunspor Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye futbol takımlarının maçını izledi.

 

Talas’ta esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren Haymana, aynı zamanda apartman toplantısına  da katıldı.

 

Apartman sakinlerinin sorunlarını dinlen İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı  Osman Haymana, vatandaşların yaşadığı sorunların başında ekonomik kaygıların geldiğine dikkat çekerek, Talaslıların belini büken mesken sorununa  da derman olacaklarını söyledi.

Haymana, şunları söyledi, “Gittiğimiz her apartman toplantısında öncelikli olarak ekonomik sorunlar, sonrasında ise mesken sorunu ile karşılaşıyoruz. Apartmanlar yapılmış, hemşerilerimiz kredilerle aldıkları evlere yerleşmiş ama meskeni olmadığı için abonelik alamamışlar, tapularına kavuşamamışlar! Bu insanlar başımızı sokacak bir evimiz olsun diye dişinden tırnağından artırdıklarının üzerine bankadan yüksek faizli kredi çekip ev alacak ama belediyenin denetim eksikliğinden dolayı meskeni olmayacak! Bu anlaşılır gibi değil. Neden imara açılan, parsellenen ve yapı izni verilen noktalar denetlenmez? Belediye işini yapmamış, çalışmamış. Peki, bu masum insanların günahı ne? Neden mesken verilmiyor bu insanlara? Müteahhit ile yaşanan sorunun bedelini neden masum insanlar ödemek zorunda kalsın? Belediye’nin eksikliğinin faturası neden bu masum insanlara kesiliyor? İşinizi düzgün yapsaydınız bu ve benzeri sorunlar yaşanmazdı. Talaslıların en büyük sorunlarının başında gelen mesken sorununa derman olacak projelerimiz hazır. 1 Nisan gününden itibaren öncelikle bu yaraya bir neşter vuracağız ve mesken sorununu kökten kazıyacağız. Belediyeler millete hizmet için vardır, milletin işini kolaylaştırmak için vardır, milletin refah seviyesini yükseltmek için vardır, milletin kültürel ve sanatsal alanlardaki yeteneklerini keşfedecekleri alanları inşa etmek için vardır. Millet olmazsa belediyeler olmaz. Milletin olan belediyeleri millete hizmet için yöneteceğiz.”  
ETİKET :   Haber Kayseri İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Osman Haymana

Tümü