HASEKİ ANKARA’YA GİDİYOR MU?

17:21:20 | 2018-10-23
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya söylediğinde “olmaz” diye aklımdan geçirmiştim.
Kayseri siyasetinin özellikle de AK Parti siyasetinin kulis yazarı olduğu için de Veli abinin söylediklerini pas geçmedim.
Mehmet Özhaseki’ye Veli abinin de olduğu bir ortamda konuyu sordum; Veli abinin keramet ehli olduğundan falan bahsederek espriyle konuyu geçiştirdi.
Veli abi görüşmenin detaylarını dünkü köşesinde yazmış.
Derken Ankara siyasetinin özellikle de AK Parti siyasetinin kulisçisi, Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi de CNN Türk’te, Cumhurbaşkanı’nın İstanbul ve Ankara'ya, ayrı önem verildiğini belirterek, “İstanbul ve Ankara aday kararını partide Cumhurbaşkanı Erdoğan özel verecek. Şu an partide İstanbul için Numan Kurtulmuş, Ankara için de Mehmet Özhaseki adı konuşuluyor. Ankara için Bakan Süleyman Soylu ismi de geçiyor, Demokrat Parti kökenli olması nedeniyle, ancak Bakanlığı bırakacağını düşünmüyorum." dedi, geçenlerde Cafer Zengin gazetemizde haber olarak da yayınladı.
İki kulisçi boşuna yazıp söylemiyordur herhalde diye düşünüyorum.
Hatta biri Kayseri’nin diğeri Ankara’nın sağım kulisçisi de söyleyince, “Özhaseki Ankara’ya gidiyor” diyesim geliyor...

MHP’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI KİM ?
AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin adı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçiyorken, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un adında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçiyor biliyorsunuz.
MHP’nin Büyükşehir adayını geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Serkan Tok, “Genel Başkanımız onay verirse Baki Ersoy” diyerek açıkladı.
Lakin, “Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı Baki Ersoy’a rezerve edilmiş değil, 2 kişinin daha adı geçiyor” şeklinde bir bilgi de aktardı.
Tok, 2 ismin kim olduğunu açıklamadı, adaylık için başvurmak isteyenlerin başvurabileceğini söyledi.
Mazhar Gündoğ, Mehmet Özmen ve Avukat Tahir Keskinkılıç isimlerini MHP kulislerinden duyuyorum ama Tok’a da sormadım.
Derken ilginç bir bilgi yansıdı.
MHP kulislerinden, “AK Parti ve MHP 30 Büyükşehir’de ittifak yapmazsa ne Baki Ersoy ne de adı geçenler değil herkesi şaşırtacak biri aday olacak” diye bir duyum aldım.
Herkesi şaşırtacak aday kim olur ki?

SANA NE... BANA NE...
*AK Parti’de 3 dönem belediye başkanlığı yapanların yeniden adaylığına sıcak bakılmadığının mesajı verilirken Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol’un durumu merak konusu ise...
*Bir meyvesuyu fabrikasının hissedarlarıyla ilgili geçmişten günümüze enterasan dedikodular yansıyorsa...
*Kayserispor’un geçmişten gelen borçlarını kimlerin nasıl ödeyeceği merak ediliyorsa...

BİLİYOR MUSUNUZ?
*Sarız’ın kaymakamsız kalmasının perde arkasında kaymakamla arası açık olduğu söylenen AK Parti Sarız İlçe Başkanı’nın olduğu iddialarını...
*Kayseri’de AK Parti belediye başkan adayları listesini Mehmet Özhaseki ile birlikte hazırlayacağı söylenen Şükrü Karatepe’nin bu yönüyle öne neden öne çıkmadığını?
*CHP’nin Büyükşehir adaylığına isim bulunamıyorken, bazı partililerin, “Çetin Arık aday olsun” dediğini...
ETİKET :  

Tümü