“Hani size zengin ortak gelecekti, Hani Tomarza Alparslan gibi olacaktı? “

İYİ Parti Milletvekili ve aynı zamanda Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Tomarza’da Başkan adayı Osman Koç’un seçim irtibat bürosunu açılışına katıldı.

13:31:31 | 2019-02-15

İYİ Parti Milletvekili ve aynı zamanda Millet İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Tomarza’da Belediye Başkan adayı Osman Koç’un, seçim irtibat bürosu açılışında konuştu. Kalabalığa seslenen Ataş, “Hani zengin size ortak gelecekti, hani Tomarza Alparslan gibi olacaktı? 4 yılın sonunda elinizi vicdanınıza koyun artık değişimin gelip, gelmediğine siz karar verin” dedi. “Beka” söylemlerine de tepki gösteren Ataş, “Bu beka dedikleri şey aslında birilerinin koltuk sorunu. Yaşanan sıkıntıları ört bas etmek için bu söylemi ortaya attılar, ama millet artık inanmıyor” diye konuştu.

 

İYİ Parti Milletvekili ve aynı zamanda Millet İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Tomarza Belediye Başkan adayı Osman Koç’un, seçim irtibat bürosu açılışına katıldı. Açılışa vatandaşların yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. Burada kalabalığa seslenen Ataş, “Tomarza’da  sadece 2 partinin ittifakı oluşmamış. Allah birliğinizi bozmasın. Hepimiz aynı şeyleri hissediyoruz, düşünüyoruz. Osman kardeşim il genel meclisi üyeliği, Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptı. Her seferinde Tomarza’nın hakkını aradı. O Tomarza sevdalısı biri ve ben nerede olursa olsun onu destekliyorum ve her zaman yanında olacağım. Sizlerden de Osman kardeşime destek bekliyorum” dedi.

“HANİ ZENGİN ORTAK GELECEKTİ, HANİ TOMARZA ALPARSLAN GİBİ OLACAKTI?”

Konuşmasında Büyükşehir yasası ile ilgili de değerlendirmeler de bulunan Ataş, yasa ilk çıktığında vatandaşlara sözler verildiğini, ancak gelinen noktada verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi. Ataş, şunları söyledi, “2014 yılında yerel yönetimler yasası değişti. İktidar sahipleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, adaylar geldiler ve hepinize o günlerde ‘Tomarza , artık Alpaslan mahallesi gibi olacak. Emiruşağı köyü ve diğer köylerin Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndan farkı olmayacak. Oralarda ne varsa, buralarda da o olacak. Size zengin ortak geliyor’ dediler. Ben de o zaman ‘Azrail oğlan dağıtıyormuş, bari elimizdekini almasınlar yeter’ dedim. Geldiğimiz noktada ne değişti? Zengin ortak size ne getirdi, ne götürdü? Büyükşehir gelirlerinin yüzde 40’ını daha size gelmeden kesiyorlar. O kadar da vergilerden para alıyorlar. 4 yılın sonunda elinizi vicdanınıza koyun artık değişimin gelip, gelmediğini ya da nasıl olacağına siz karar verin. Artık Büyükşehir tüm köylerimize hizmet götürmek zorunda, çiftçiye hizmet götürmek zorunda. Zabıta hizmetini dahi vermek zorunda.”

“ BEN KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDİM”

Pınarbaşı’da belediye başkanlığı yaptığı dönemde kimseyi ayırt etmeden, herkese eşit hizmet sunduğunu kaydeden Ataş, Büyükşehir’de de aynı anlayışla vatandaşa hizmet vereceğini belirtti.  Millet İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dursun Ataş, “25 yıldır belediyeleri yönetenler, size seçimden seçime geldiler. Şimdi şube müdürüyle muhatap olamıyorsunuz, burada derdinizi anlatacak kimseyi bulamıyorsunuz. İnşallah biz sizlere hak ettiğiniz hizmetleri sunacağız ve her zaman da içinizden biri olacağız” dedi.

“BU BEKA DEDİKLERİ ŞEY ASLINDA BİRİLERİNİN KOLTUK SORUNU”

Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ve MHP temsilcilerinin “Beka” söylemlerine de tepki gösteren Ataş, “Şimdi Osman kardeşim seçilecek, ben seçileceğim beka sorunu olacak, ama onlardan biri seçildiğinde beka sorunu ortadan kalkacak? Öyle mi? Bu beka aslında birilerinin koltuk sorunu. Koltuk bekası. Bu memlekette beka sorunu yok, koltuk sorunu var, milletin geçim derdi var. İşte sorunları örtbas etmek için ortaya beka diye bir şey attılar, ama millet de inanmıyor. Asıl beka sorunu varsa, bizim gibi insanların iş başına gelmesi ile birlikte bu beka sorunu ortadan kalkar. Çünkü sizler, bizler bu ülke için en ön saflarda yer alırız, gerekirse şehit oluruz. Onların çocukları askere gitmemiştir. Bu nedenle elinizi vicdanınıza koyarak oy verin. İçinizden biri olarak bizlere destek vermenizi bekliyorum. İnşallah öyle olacaktır, çünkü sizlere güvenerek bu yola çıktık.” şeklinde konuştu.

“Benim koltuk sevdam yok, ben hizmet sevdalısıyım. Eğer koltuk sevdam olsaydı, milletvekili olarak devam eder, aday olmazdım” diyen Ataş, “Benim millete sözüm var. Elimden geldiğince de bu millete hizmet için mücadele edeceğiz” dedi.

“AÇILIM YAPANLAR ASIL BEKA SORUNUDUR”

İktidarın politikalarını eleştiren Ataş, “Bugün ülkede beka sorunu var diyenler, 2005’te Diyarbakır’da, Habur’da açılım yapanlar kimdi, hangi partiydi? Akil insanları oralara gönderenler kimdi? Şimdi neredeler? Terörist başı Aponun yol haritasını meydanlarda okuyanlar kimdi? Megri megri söyleyenler kimdi? FETÖ ile beraber ıslandık bu yağmurda diyen kimdi? Yeter artık dön, gel, bitsin bu hasretlik diyen kimdi? Şimdi bunları yapanlardan bu ülkenin beka sorununu çözmesini bekliyoruz. Asıl beka sorunu varsa, bu sorun kendileri. Aynı kişileri ya da yöntemi deneyerek, başarı elde edilmez. Bunu bilim adamları söylüyor. Vatandaşların artık bunlara ders vermesi gerekiyor. Bu ülkede değişimin olması lazım. 17 senenin sonunda bugün durumunuz ne, ürettiğiniz ne, kazandığınız ne, artık bakmanız gerekiyor. Benim koltuk davam, meselem yok, kimseyi ayrıştırmadım, ayrıştırmadım da.  Bu kapsamda hepinizin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

“DEĞİŞİM ZAMANI VE VATANDAŞIMIZIN DESTEĞİ İLE HEP BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Diğer yandan Millet İttifakı Tomarza Belediye Başkan adayı Osman Koç ise ilçede her mahalleye eşit hizmet götüreceklerinin sözünü vererek, “Tüm mahallelere hak ettiği hizmeti götüreceğiz. Herkesin her sorununa sahip çıkmak zorundayız.  Aydınlık yarınlara birlikte yürüyeceğiz. Bizler bugüne kadar Tomarza’da asıl belediyecilik hizmetlerini göremedik. Belediyecilikte sizlerden gelen geliri, sizler için kullanmak var.  Bu nedenle partili partisiz, oncu buncu ayırmadan gelin birlikte olalım. Değişim zamanı ve vatandaşımızın desteği ile hep birlikte değiştireceğiz.” dedi.

SEÇİM BÜROSU AÇILIŞINA YOĞUN İLGİ

Yapılan konuşmaların ardından Tomarza Belediye Başkan adayı Osman Koç, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş ve İYİ Parti heyetine günün anısına Atatürk tablosu hediye etti. İkili daha sonra vatandaşlarla sohbet edip, sorunları dinledi ve çözüm önerilerini de anlattı. Diğer yandan Koç’un, ilçedeki seçim bürosu açılışına vatandaşların yanı sıra  İYİ Parti ve CHP yöneticileri de katıldı. Açılışa gösterilen ilgi ve ortaya çıkan kalabalık da dikkat çekti.
ETİKET :   Haber Kayseri İYİ Parti Dursun Ataş Millet İttifakı Milletvekili Büyükşehir Belediye Başkan adayı

Tümü