Halledemiyorlarsa Bize Söylesinler

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’dan gündeme damgasını vuracak açıklamalar

14:51:30 | 2019-05-19

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Vali Şehmus Günaydın, Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve Büyükşehir’in borç tartışmalarıyla ilgili olarak dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“İTTİFAKIN ORTAĞI MHP MİLLETVEKİLLERİNE SÖYLESİNLER”

Olay Türk TV’de canlı yayına katılan Ersoy, Büyükşehir’in borç tartışmalarıyla ilgili olarak, “Büyükşehir Belediye başkanımızla birlikte bakan, bakan geziyorlar. İller Bankası’ndan gelen kısıtlı ödemeyi söylesinler. Halledemiyorlarsa Cumhur ittifakının diğer ortağı olan Milliyeti Hareket Partisi vekillerine söylesinler” dedi.

“VALİ EMNİYET MÜDÜRÜ İLE İLGİLİ FETÖ SORUŞTURMASI BAŞLATMIŞ”

Vali Şehmus Günaydın ile ilgili de açıklama yapan Ersoy, “Vali bey ile bir görüşmemiz oldu. Eğer şehirde taraflar oluşursa çatışma çıkar. Siz devlet adamısınız, Emniyet müdürümüz 5 yıldır burada görev yapıyor. Bu sıkıntıyı çözecek kişi sizsiniz. Kayseri Valisi Emniyet Müdürü İle ilgili FETÖ soruşturması başlatılmış, bana da yansıdı. Bu tirajı komik bir olay” diye konuştu.

“ÜLKÜCÜLERE HER KİM SAVAŞ AÇIYORSA GEREĞİNİ YAPARIZ”

Ersoy, MHP Milletvekili İsmail Özdemir ile bire süre önce Sarız’daki bir ambulans vakası ile karşı karşıya gelen Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile ilgili de, “Eğer Ülkücülere bu şehirde Sağlık İl Müdürü ve kardeşi,  her kimse savaş açıyorsa bizde gereğini yaparız” ifadeleri ile de dikkat çekti.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy,  Olay Türk TV’de Sansürsüz Ramazan Özel programına katıldı. Programda Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci ve İHA Bölge Müdürü Cem Atakan’ın sorularını yanıtlayan Ersoy, Büyükşehir Belediyesinin borç tartışmalarına değindi. Ersoy,”Günlerdir Kayserimiz’de borç tartışılıyor. Bunlar bir araya gelip konuşacak. Siz şehirde 3 Belediye başkanlığı yapmış kişiler olarak bir araya gelip hesap görüyorsanız. Özhaseki, ‘ben borsuz bıraktım’ , Mustafa Çelik ‘borçlu aldım, 200 milyon TL borcu azaltıp devrettim’  dedi ve  Memduh Büyükkılıç ilk geldiği meclis toplantısında borçlanma yetkisi aldı. Vatandaşlar tam 25 yıldır aralıksız belediye başkanlığı yapan sizsiniz. Sizin partiniz, 25 yıldır bu borcu bitirerek artıya geçirerek değil de borcu artırarak devam ettiriyorsanız, eğer buradaki başarı ve başarısızlık mutlaka irdelenmeli.  Bütün belediyeler borçlu diyebilirler.  Biz şirketler yönetiyoruz 12 aylık planlamalar yapıyoruz. 12 aylık planlar dediğimiz kısa vadeli planlardır. 24-36-48-60 aylık planlar orta vade planlar, 120 aylık planlar uzun vadeli planlardır. Ben diyorum ki önümüzde bir tablo var. Bizim bir buçuk milyon TL borcumuz var ise bizim aylık gelirimiz nedir? Buna bakalım. Giderimiz nedir? Buna bakalım. Büyükşehir’de personel giderleri nedir? Elimizde ne var, satışlardan elde edebileceğimiz ne var değeri nedir? Ona bakalım, Belediye’nin rutin giderleri nedir birde ona bakalım. Artık bunların biri birbirini karşılamıyor, sıkıntı var” şeklinde konuştu.

 

 

“BAKAN BAKAN GEZİYORLAR...” DEDİ MHP İL BİNASI ÖRNEĞİ VERDİ

 

Programda Belediyenin sıkıntı içerisinde olduğunu savunan Ersoy, “Büyükşehir Belediye başkanımızla birlikte bakan, bakan geziyorlar. İller Bankası’ndan gelen kısıtlı ödemeyi söylesinler. Halledemiyorlarsa Cumhur ittifakının diğer ortağı olan Milliyeti Hareket Partisi vekillerine söylesinler. Serkan başkandan ben başkanlığı devraldım. Serkan başkan benden devraldı, kutsal emanettir bizim için il başkanlığı. Sürekli borç var, şu oldu bu oldu gerek yok. Olmuş mu bitti. Ben İl başkanlığı koltuğuna oturdum. İl Başkanlığı  binasının sıkıntısı geldi önüme, 2 milyon sekiz yüz  bin lira. İşte onu gitti Baki Ersoy gitti görüştü.  Bu sıkıntı Ömer Faruk Murat’tan gelen bir olaydı. Şimdi ne yapalım? Ömer başkanı biz topa mı tutalım. Önümüze bakacağız.” dedi.

 “MEMDUH BAŞKAN GÖREVCE GELDİĞİNDEN BUGÜNE 3 BÜYÜK HADİSE SÖYLEYEYİM”

“Memduh Başkan seçildiğinden bugüne üç tane büyük hadise söyleyeyim” diyen Ersoy, şu ifadeleri kullandı, “En büyük ağırlığı borç meselesi, Kayseri Lisesi’ndeki sanatçılar,  dergiciler, fuar alanı… Demek ki birileri bu Büyükşehir ile ilgili sıkıntılı. 60 aylık bir plan yapınız mı? 3 ay beklersen 57 ay rahat edersin.  Sizde burayı aldınız Büyükşehir Belediye Başkanısınız artık sitem etme makamı değilsiniz. Çözüm üretecek makamsınız. İlk toplantıda borçlanma yetkisi almak bana göre doğru değil. Siz bir toplantıda arkadaşlar Belediyemiz zor durumda sıkıntılı bir durum var derseniz. Bir buçuk katrilyon yapanlar rahat ise  borç yapabiliyor da, sen bir 100 milyonu bulamıyorsan derler ki bunlar daha kapasiteliymiş. Umudunuzu yitirirseniz, inancınızı yitirirseniz geleceğinizle ilgili sıkıntıya düşersiniz.  Ben yıllarca belediyelerin bodrum katlarını da gördüm, her tarafını gördüm.  Belediyede KASKİ’de ok kalifiye elemanlar var bunları yönlendirecek Büyükşehir belediye başkanı olarak onları yönlendirin.”

 VALİ VE SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE İLGİLİ TARTIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

 

Canlı yayında Vali Şehmus Günaydın ve Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile ilgili kamuoyunda konuşulan bazı tartışmaları da değerlendiren MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, şunları söyledi, “İl Sağlık müdürü bir toplantıda bir başka birisi ‘hayırsever sağlık ocağı yaptırmak istiyor, bunu nasıl yapalım’ diyor. Bu MHP’li mi, Ülkücü mü? Bakın diyor. ‘Bunlar öyleyse diyor işte hırsızlıktan, çöküntüden kazandıkları paralarla hayır yaparlar,  bu da hayır olmaz. Buna da müsaade etmeyelim’ diyor. Bu ekranlardan sesleniyorum, bunun şahitleri de var. Ya bu üslubunu düzeltecek, bir de kardeşi varmış bu arkadaşın. Şehir Hastanesi’nde bizim ülkücü kardeşlerimize zulmediyormuş. Eğer Ülkücülere bu şehirde Sağlık İl Müdürü ve kardeşi, her kimse savaş açıyorsa bizde gereğini yaparız. Ben bu konuları ve üslup problemini Bakan beye izah ettim.

BAKAN BANA ‘BU GÜCÜ NEREDEN ALIYOR?’ DEDİ

Sağlık Bakanı bana dedi ki ‘bu gücü nerden alıyor, bunu size yapamaz’ dedi.  Sağlık Bakanına bu gücü sizden alıyor dedim. Sizden almıyorsa kimden alacak ben nerden bileyim dedim.  Bizim kimseyle şahsi husumetimiz yok. 

 

“VALİ BEYLE GÖRÜŞMEMİZ OLDU…”

Vali bey ile bir görüşmemiz oldu. Eğer şehirde taraflar oluşursa çatışma çıkar. Siz devlet adamısınız, Emniyet müdürümüz 5 yıldır burada görev yapıyor. Bu sıkıntıyı çözecek kişi sizsiniz. Kayseri Valisi Emniyet Müdürü İle ilgili FETÖ soruşturması başlatılmış. Bu bana da yansıdı. Bu tirajı komik bir olay, burada sıkıntı yaşayan 50 bin tane FETÖ’cünün eşi  yazsın FETÖcü’dür diye, sizde soruşturma başlatın. Bu akıl tutulmasından başka bir şey değil.  Vali bey’e,  bizi taraf haline getirtmeyin, taraf olmayın.  Şehir de bu tartışmalara yol açmaması gerekir”  Haber: Hüseyin GÖKTAŞ
ETİKET :   Haber Kayseri MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy

Tümü