“Halkın zekasıyla alay ediyorlar”

“Kayseri trafiğini işte bu zihniyet felç etti, Daire Başkanı Bingöl stand-up yapıyor” diyen MHP İl Başkanı Ersoy:

15:25:48 | 2016-12-02

Kayseri’de trafik ve ulaşım tartışması devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Ferhat Bingöl’ün konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalara MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy tepki gösterdi. Bingöl’e yönelik olarak, “Stand-up gösterisini andıran ifadelerle de adeta Kayseri halkının zekasıyla alay etmiştir.” diyen Ersoy, “Daire Başkanı, tespit ve tavsiyelerimizin art niyetli olduğunu iddia ederek haddini aşmıştır.” dedi.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, kentin sorunlarına yönelik tespitleri gündeme taşımaya devam edeceklerini söyledi. “Şehrimizin son aylarda yoğun olarak yaşanan bazı sorunları ile ilgili sizlerle dertleşmek, yetkililerin dikkatini çekmek ve onlara yol göstermek amacıyla nezaket sınırlarında bir açıklama yaptık. Kayseri'de ana muhalefet partisiyiz ve elbette gerekli muhalefeti sonuna kadar yapacağız.” ifadelerini kullanan Ersoy, “Şehrimizde yaşanan hava kirliliği ve trafik sorunu ile ilgili yaptığımız tespitlerimiz, tavsiyelerimiz üzülerek söylüyorum, ne yazık ki gayrı ciddi birinin trajikomik açıklamasına muhatap oldu. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Ferhat Bingöl, tespit ve tavsiyelerimizin art niyetli olduğunu iddia ederek haddini aşmıştır.” şeklinde konuştu.

 “BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIKLARI BELLİ”

 Bingöl’ün, vatandaşın aklı ile alay ettiğini savunan Ersoy, şunları söyledi: “Haddini aşmakla kalmamış, ‘trafik sıkışıklığı Açık öğretim Fakültesi sınavlarından kaynaklandı’, ‘Eskiden düz ve geniş yollarımız vardı da, o yollar yağmur yağınca çekti mi? Eğilen ve daralan caddemiz mi var?’, ‘Biz bilimsel ve planlı çalışıyoruz. 6 ay sonrasını değil 60 yıl sonrasını düşünerek bir planlama yapıyoruz.’ gibi stand-up gösterisini andıran ifadelerle de adeta Kayseri halkının zekasıyla alay etmiştir. Hangi şehirde yaşadığından bihaber olduğu izlenimi veren bu belediye bürokratına birileri Kayseri'nin o güzelim düz ve geniş yollarının yağmur yağınca çekmediğini, nasıl daraldığını nasıl yokuşlu-rampalı ucubelere sahip olduğunu anlatsa iyi olur. 6-7 aydır trafik master planı yapıyoruz diyorlar, bir arpa boyu yol alamadıkları gibi her el attıkları yerde trafiği daha da içinden çıkılmaz hale getiriyorlar.

Biz ‘Şehrin yeni trafik master planı derhal profesyonel eller tarafından hazırlanıp uygulamaya konulmalı’ derken boşuna demedik, böyle gayrı ciddi bir zihniyetin yapacağı master planı ile ne olacağını gördük, görüyoruz. 100 metrede bir yüzlerce trafik lambası koyan zihniyet master planı yapsa ne olur yapmasa ne olur?”

“KAYSERİ TRAFİĞİNİ ZATEN İŞTE BU ZİHNİYET FELÇ ETTİ”

“Kayseri trafiğini zaten işte bu zihniyet felç etti” diyen MHP İl Başkanı Baki Ersoy, “Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in Kayseri Meydanı'nda ‘tramvay yerin altına alınacak’ diye verdiği sözü hatırlatıp icraata geçirmeleri çağrısında bulunduk, MHP'nin Kayseri'ye metro projesini kulak ardı ettiklerini hatırlatıp MHP olarak şehrimizin faydasına olacak her işin destekçisi olacağımızı bir kez daha ilan ettik ama bu belediye bürokratı aklınca bize laf yetiştirirken bir yandan ‘parayı sadece metroya ayırırsak, 20-30 yıl başka hiçbir iş yapamayacak ve taş üstüne taş koyamayacak duruma geliriz.’ diğer yandan da ‘raylı sistemin bir bölümünün genel bütçe kaynaklarıyla yer altına alınması konusunda çalışmalarımız devam ediyor.’ diyerek kendisiyle çelişmiştir. O belediye bürokratına bir çift lafımız var, ‘Hangi şehirde yaşıyorsun bir çık etrafı kolaçan et, sana bunu yazdıranlara da söyle trafiğe çıksınlar, Vatandaşın içine çıksınlar ve sözlerini tutsunlar!’

Konunun gayrı ciddi olmayan muhatapları varsa onlara da tavsiyemizi bir kez daha yineliyoruz: Şehrimizin trafiğini felç eden tramvayı yerin altına alamıyorsanız yerde de tutmayın yerin üstüne, havaya kaldırın SKY Tren olarak da adlandırılan yüksekten giden tramvay yapın.” şeklinde konuştu.

“ÖZHASEKİ GÖRMÜYOR MU? BULUNDUĞU MAKAMDA KAYSERİ’YE HİZMET ETSİN”

Bakan Mehmet Özhaseki’ye yönelik çağrısını da yineleyen Ersoy, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye de bulunduğu makamda Kayseri'ye hizmet etmesi çağrımızı yineliyoruz. Tramvayın hiç değilse şehir merkezinde yerin altına alınmasına, trafiğimizin keşmekeşlikten kurtarılmasına yardımcı olarak Trafik çilesinin temelinde ki günahını belki böylece affettirebilir.

Sayın Bakan'a bir de gönderme yapalım: Çevre Bakanı değil mi, bu şehrin havasının bozulduğunu, trafiğinin kilitlendiğini görmüyor mu?”

(Kurum Bülteni)
ETİKET :   Kayseri haberleri Haber MHP Baki Ersoy Ulaşım Trafik

Tümü