HALK İŞ, AŞ BEKLİYOR!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, Şubat ayında yapılacak olan il kongresinde başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

17:16:19 | 2020-01-21

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer,  düzenlediği basın toplantısında Şubat ayında yapılacak kongrede il başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı. Başkan Özer, ülke gündemine ilişkin de açıklamalar yaparak, ekonomik krizin bedelini halkın ödediğini belirtti. “Aileler toplu halde intihar ediyor. İnsanlar valiliklerin önünde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kapısında kendini ateşe veriyor. Halk ve ülke borç batağında” diyen Özer, “Umutsuz değiliz, çünkü rantı değil, halkı düşünen Cumhuriyet Halk Partisi var” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından gözler il kongresine çevrildi. CHP İl Başkanı Ümit Özer de parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Özer’in il başkanlığına yenide adaylığını açıkladığı toplantıya bir süre önce kendisi gibi adaylık açıklaması yapan eski Başkanlarından Mustafa Aslan da katıldı.

“HER GÜN DAHA DA KÖTÜYE GİDİYOR”

Özer, basın toplantısında ülke gündemine ilişkin de değerlendirmeler de bulundu. Yaşanan ekonomik sıkıntılara ve halkın geçim derdine değinen Özer,  “Türkiye artık, parti devleti olmanın da ötesine geçen uygulamalarla, bir aile ve onun çevresindeki küçük bir azınlığın çıkarları doğrultusunda her gün daha kötü bir tabloyla karşı karşıya kalıyor” diye konuştu.

 “Aileler toplu halde intihar ediyor. İnsanlar valiliklerin önünde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kapısında kendini ateşe veriyor” diyen Özer, “İktidar mensuplarının çocukları milyar dolarlarla oynarken ataması yapılmayan gençler intihar ediyor. Ülkeyi yönetenlerin itibar diye pazarlamaya kalktığı israf düzeni yüzünden devletin kasası boşalmış, yoksulluk içindeki milyonlar gibi devlet de borç batağına saplanmış. Eğitimden sağlığa, ekonomiden tarım ve hayvancılığa elinizi nereye atsanız elinizde kalıyor.  Sorunu çözmesi gerekenler aslında sorunun ta kendisi olmuş.  Halk iş, aş beklerken ülkeyi yönetenler Arap aileleriyle el birliği ile ülkenin son kaynaklarını da hiç etmenin peşindeler. Türkiye çıkarlarını unutup, Müslüman Kardeşlerin çıkarları peşinde koşan AKP, Türkiye’yi uluslararası arenada da yalnızlaştırdı. Sabah söylediğini akşam yalanlayan; bir gün ABD’nin bir gün Rusya’nın çıkarlarına hizmet etmekten öteye gidemeyen AKP’nin yerli ve milli olma iddiası ise iç siyasete dönük hamasetten başka bir şey değil.  Evet, hem içeride hem de dışarıda Türkiye kan kaybediyor, ama umutsuz değiliz. Çünkü çaresiz değiliz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi var. Türkiye’nin sorunlarının çözüm adresi rantı değil halkı düşünen, yandaş için değil vatandaş için var olan; Atatürk devrimlerinin savunucusu; kurtuluşun ve kuruluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi, Türk halkının var olma iradesinin adıdır” şeklinde konuştu.

“BU ONURLU GÖREVE BİR KEZ DAHA TALİBİM”

Adaylık kararı ile ilgili de açıklama yapan Özer, şunları söyledi, “Bugün yine örgütümün desteği ile buradayım ve bu onurlu göreve bir kez daha talibim” ifadelerini kullandı. Özer, “Cumhuriyet Halk Partisi olmaz ise çocuk istismarlarında ses çıkaranları bulamazsınız. Kadın cinayetlerine müdahale edenleri bulamazsınız. Şeker fabrikaları satılırken direnleri bulamazsınız. Silah fabrikalarını Başka devletin ordularına peşkeş çekilirken ses çıkaran kimseyi bulamasınız. Ben her zaman buna inandım. Bunun için 1997 yılında ‘Yarın hangi göreve seçilirim’ kaygısıyla değil, Atatürk Türkiye için ne yapabilirim diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldum. Ne mutlu ki bana partimin her kademesinde görev aldım. Örgütüm tanıktır ki, görev almasam da, her zaman ve her koşulda Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı için alanlarda mücadele ettim. Günü geldi eşimi, çocuklarımı ihmal ettim ama hiçbir zaman partimi ihmal etmedim. Günü geldiğinde ise örgütüm bana il başkanlığı görevini ve onuru layık gördü. Bugün yine örgütümün desteği ile buradayım ve bu onurlu göreve bir kez daha talibim. Örgütümün, sizin desteğinizle bugün buradayım. İnşallah yine örgütümden, sizlerden aldığım destek ile yarın da burada olacağım. Çünkü ben biliyorum ki, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoldaşı Cumhuriyet Halk Partisinin yürekli üyeleri yeri ve zamanı geldiğinde en güzel kararı verdi, yine verecektir”

“İKİNCİ MİLLETVEKİLLİĞİNİ KIL PAYI KAÇIRDIK, GÜN LAF DEĞİL, İCRAAT GÜNÜDÜR”

Konuşmasında partililere birlik çağrısı da yapan CHP İl Başkanı ve adayı Ümit Özer, “Bizi eleştirenlere soruyorum, yüzde 9,83 ile zorlukla bir milletvekili çıkardığımız bir durumdan, HDP ve İYİ Parti gerçeğine rağmen, yüzde 12,4 oy ile ikinci milletvekilliğini kıl payı kaçırdığımız bir duruma gelmek mi başarısızlık. Elbette biz kendimizi çok başarılı görmüyoruz ama eleştirinde bir ahlakı, bir vicdanı olması gerektiğini söylüyoruz. Ben burada tüm partililerimize seslenmek istiyorum; gün enerjimizi parti içi mücadele için harcama günü değil, gün AKP karanlığına karşı omuz omuza mücadele etme günüdür. Gün laf değil, icraat günüdür. Gün dostluk, barış, sevgi ve dayanışma günüdür. Gün Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak yolda el ele, omuz omuza birlik olma günüdür. Ben şimdi burada geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları daha da önemlisi küçük hesapları bir kenara koyarak hep birlikte sizleri iktidar yürüyüşünü Kayseri’den başlatmaya davet ediyorum. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için, adaletli, demokratik, huzurlu, özgür bir Türkiye için sizleri gücümüze güç katmaya, bu zor ama onurlu mücadeleye omuz vermeye davet ediyorum” diye konuştu. Haber Merkezi
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer İl Başkanlığı adaylığı

Tümü