Güneş İsyanı!

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, STK’larla bir araya geldi. Toplantıya Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş’in “Çiftçi sıkıntıda” tepkisi damgasını vurdu.

11:56:45 | 2018-12-19

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi. Şahin, Kayseri’de tarıma yön verecek projelere imza atmak istediklerini söyledi. Diğer yandan toplantıya iktidar partisine yakınlığı ile bilinen Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş damgasını vurdu.  Çiftçinin zor günler yaşadığını ifade eden Güneş, “Çiftçi ürettiğinin karşılığını alamıyor” dedi ve Çin’den ithal edilen ay çekirdeğine de isyan etti.

 

Kayseri Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, hizmet binasında Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş ve  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya da katıldı. Kayseri tarımının gelişmesi  için istişareye önem vereceklerini dile getiren Şahin, bu yönde projeler hazırladıklarını söyledi. Tüm oda ve STK’larla ortak hareket edeceklerini dile getiren Şahin, sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

KOCASİNAN ZİRAAT ODASI BAŞKANI GÜNEŞ’İN ÇİFTÇİ İSYANI

Diğer yandan toplantıya Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş’in çıkışı damgasını vurdu. İktidara yakınlığı ile bilinen Güneş, çiftçinin zor günler geçirdiğini belirtti ve bu duruma isyan etti. Çiftçinin ürettiğini fakat karşılığını alamadığını dile getiren Güneş, Çin’den ithal edilen ay çekirdeğine de tepki gösterdi.

Tarımla ilgili ciddi sıkıntıların olduğunu dile getiren Güneş, gübre fiyatlarının da yüzde 130 arttığına dikkat çekti. Güneş, “Çiftçinin 4 TL’den satamadığı ay çekirdeğini 14 TL’den ithal edilmesi yanlış. Bürokratlar çiftçileri dinlemeden kararlar alıyor. İthal etin de artık getirilmemesi lazım. Çiftçiler zor durumda ve mutlaka çiftçinin elinden tutulması gerekiyor. Bunun yanında çiftçilerin borçlarında faizlerin silinmesi ve anaparanın da taksitlendirilmesi lazım. Çiftçiler Ziraat Bankası’ndan ve Tarım Kredilerden, kredi kullanamıyor ve çiftçiler nez yazık ki diğer bankalara yönlendiriliyor. Bu sorunlara el atılması ve acil çözüm bulunması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.  (Haber Merkezi)
ETİKET :   Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin STK Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş “Çiftçi sıkıntıda” tepki damga Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya

Tümü