Gün birlik olma günüdür...

Gün birlik olma günüdür...

18:41:04 | 2016-06-30
Hüseyin GÖKTAŞ
Hüseyin GÖKTAŞ      gunesgoktas@hotmail.com

Dün gece Türkiye sahura İstanbul Atatürk Havalimanındaki patlama ile uyandı.

Terör olaylarına malum hepimiz üzülüyoruz. Bu olaylar karşısında vatandaşlarımızın takınmış oldukları tavır, orta koymuş oldukları düşünceleri  vatanımıza birliğimize zarar veriyor. Sonuçta bu olaylara sadece Türkiye’nin başına gelmiyor. Dünyadaki bütün ülkelerin başına gelmektedir.

Ülkemizi sevmek yaşanan olumsuz hadiseler karşısında  Vatanını,bayrağını seven insanlar olarak bir birimize her zamanki durumlardan daha fazla kenetlenmek gerekmektedir. Bu olaylar karşısında tabiî ki ihmali olan insanlar var ise bunların hesabı sorulacaktır.  Fakat şer odaklarına karşı, vatanımızı bölmeye çalışan dış mihraklara karşı daha çok  kenetlenmek, deyim yerinde ise kendi içimizde eriyip kol kırılıp yen içerisine de kalmalı.

Kendi içimizdeki  kin nefret ve ayrışmaların önüne geçmeliyiz.Çünkü terör olaylarını destekleyen ve kafası yıkanmış üç beş çapulcu insanın bu tür olaylarda kullanarak, Ülkemizde ümitsizlik, dehşet,kaos ve korku yaratmak, bizde millet olarak birbirimize kenetlenmediğimiz takdirde bunlara ek olarak, ayrışma,kin ve nefret tohumları saçar isek Allah korusun daha büyük bir toplumsal infiale sebep oluruz.

Yapılan bu terör eylemlerine karşı millet olarak verebileceğimiz en güzel cevabın “Gün birlik olma günüdür.”diyerek birlik, beraberlik, dayanışma yanı kısacası kenetlenmemiz gerektiğini unutmamalıyız.

Vatanını memleketini seven bütün vatandaşlarımızın üzerine düşeni, en üst kademesinden en alt kademesine kadar. Ben vatanımı seviyorum diyen herkesin siyasi  ve her türlü fırsatçılığı bir kenara bırakıp, terörü olaylarını destekleyen ve bunun için ülkemizin içine atılmak istenen nifak tohumlarına karşı onların istedikleri emellerine ulaşamamaları için umdukları sonucu elde edememeleri için onlara engel olmamız  gerektiğini aklımızdan çıkarmamamız lazım.

Eleştiri kültürümüzü,hakikate bakışımızı samimi ve yapıcı fikir eksenine oturtup.Vatanımız milletimiz için bir ve beraber olmamız lazım.Böyle düşünmediğimiz müddetçe bizde “Bizlerde teröre çanak tutan terörün istediği etkili bir oyuncusu olmaktan öteye gidemeyiz.Nasıl ki bir Fransa’da ve her hangi bir ülkede yapılan terör saldırılarında o ülkenin vatandaşları birlik olup kenetleniyor ise bizimde artık bu gelinen noktada her şeyi bir tarafa bırakıp “Teröre karşı tek ses tek yürek ” diyerek birbirimize sevgi saygı birlik beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini belirtmek isterim.

Yaşadığımız bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine sabır,yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah bir daha bu tür elim olaylar ile karşılaşmayız.
ETİKET :  

Tümü