GÜL’ÜN KARAYEL’İ

GÜL’ÜN KARAYEL’İ

20:21:15 | 2018-01-12
LEVENT  ÇİL
LEVENT ÇİL      levencil00@gmail.com

Ak Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ınparti grubunda yaptığı konuşmaların ardından hiç bir Ak Partilinin 11. Cumhurbaşkanı ile dirsek temasında olacağını hatta fotoğraf vereceğini düşünmüyordum. Kimsenin böyle bir cesaret sergileyeceği aklımın ucundan dahi geçmezdi.

Yanılmışım... Özellikle siyaset içinde olan, Ak Parti ile büyüyen ve yürüyenlerin 1 ocak 2018 tarihinden itibaren böyle davranmayacaklarını umuyordum. Bazı cesur isimler varmış. Cesaretlerinden dolayı kutluyorum kendilerini.

Tam fa Erdoğan-Gül tartışmaları yaşanırken bir Mehmet Beğendik’in ölümü getirsi sagın Gül’ü Kayseri’ye. Belki de cenazeyi nahane edip “Kayseri siyasi havasını koklayayım” dedi. Veya rahmetli Beğendik’e son görevini yapmak istedi. Orasını bilemeyiz…

Havaalanına ilk indiğinde 11. Cumhurbaşkanı, eski Başbakan olması nedeniyle Vali ve Emniyet Müdürü karşıladılar. Bir de akrabası olan Şaban Bayrak vardı. Ak Partiden kimse yoktu. Genel Başkanlarının yaşadığı tartışmalar nedeniyle gitmeye bilirler. Belli ki bir tavır var ve bu tavrı teşkilatlar olarak devam ettirebilirler. Aksi halde önümüzde seçimler var ve herkesin bir siyasi hesabı mutlaka olacaktır. Kimse bu hesapları yadırgamaz.

Lakin Ak Parti tarafından “istenmeyen adam” ilan edilen Abdullah Gül’ü karşılayankae arasında önemli bir isim vardı. Oğlu halen Ak Parti içerisinde vekillik yapan, kendisi de uzun süre vekillik koltuğunda oturan Yaşar Karayel... Karşılamada olması Ak Partililerin de çok dikkatini çekmiş.Görüntülere girmemeye özen gösterse de kayıtlara geçti Karayel’in karşılaması.

Tabi bu olaylar duyulur duyulmaz da telefon trafiği başladı. Sonrasını bilmiyoruz.

Bir çok kişi “karşılayabilir, ne var bunda?” diye bilir. Bence de bir şey yok. Lakin “sayın Karayel de mangal gibi yürek varmış. İyi cesaret” demeden geçemeyeceğim.

Bu arada. Her fotoğraf karesinde görünme hevesinde olanlara da bir kaç sözüm var. Her kareye girmeyin. Abdullah Gül’ün grldiğini duyunca koşa koşa cenaze namazına gittiniz ama bu kez yanlış kareye girdiniz. Bakın sizi koruyan Karayel bile cenaze namazında görüntü vermedi. Bir kare resim bazen çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bunu basın danışmanlarınız size anlatsın...
ETİKET :  

Tümü