Görevinden ayrılan Yalçın: Yüzde 85 Kocasinan

12:26:47 | 2018-12-01

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın görevinden ayrıldı. AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. 
 
Adı Kocasinan Belediye Başkan adayları arasında geçen Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, aday olacak kamu görevlilerine verilen sürenin dolmasına az bir süre  kala mevcut görevinden istifa etti. İstifanın ardından adaylık kulisleri de hareketlendi. Yalçın, haber merkezimize konuştu ve “Önceki gün partimize giderek, başvurumuzu yaptık, evraklarımızı teslim ettik. Ben Kocasinan’ın 115 köyünü biliyorum. Hepsine gittim, gördüm, emek verdim. İnşallah hayırlısı olur” dedi.  Diğer yandan Yalçın’ın hem Melikgazi hem de Kocasinan için aday adaylığı başvurusu yaptığı da ifade edildi. Bu konudaki sorumuzu da yanıtlayan Yalçın, “Bizim için Kocasinan ağır basıyor. Şu an şansımız yüksek. Yüzde 85 diyebiliriz. Tabi son kararı parti büyüklerimiz verecek. Biz görev verilirse mücadeleye hazırız” dedi.
 
 
 
AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Memduh Büyükkılıç isminin açıklanmasının ardından gözler ilçelere çevrildi. AK Parti’de Talas için Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Melikgazi için de Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun ismi konuşuluyor.
Kocasinan için de mevcut Başkan Ahmet Çolakbayrakdar ile Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ismi parti kulislerinde dillendirilirken, bu konuda dikkat çeken bir gelişme yaşandı. 
 
YALÇIN VAN’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI, ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI
 
Adı Kocasinan Belediye Başkan adayları arasında geçen Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, 31 Mart 2019’daki mahalli idareler seçimlerinde aday olacak kamu görevlilerine verilen sürenin dolmasına az bir süre kala mevcut görevinden istifa etti. İstifanın ardından adaylık kulisleri de hareketlendi.
Yalçın geçmişte  Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde de  Genel Sekreter olarak görev yaparken, şu an Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mehmet Özhaseki’nin de Belediye Başkanlığı döneminde en güvendiği isimler arasındaydı. 
 
YALÇIN, HEM KOCASİNAN HEM DE MELİKGAZİ İÇİN BAŞVURDU
Diğer yandan AK Parti’den Kocasinan Belediyesi aday adayı olan Mustafa Yalçın, haber merkezimizin sorularını da yanıtladı. Şu an Kayseri’ de olduğunu belirten Yalçın, önceki gün başvuru evraklarını partiye teslim ettiğini söyledi. Yalçın, “Hem Kocasinan hem de Melikgazi için aday adayı başvurusunda bulunduk. Takdir parti büyüklerimizin. Ama Kocasinan ağır basıyor. Ben Kocasinan’ın tüm mahallelerini biliyorum. 115 mahallesine gittim, gördüm. Emeklerimiz var. Van’daki görevimden de ayrıldım ve bu konuda gerekli başvurularımızı yaptık. Allah hayırlara vesile etsin. Şu an sonuçlanmış bir durum yok. Parti yönetimimizin kararını bekliyoruz. Bize bu görev senin dediklerinde inşallah Kocasinanımız, Kayserimiz ve ülkemiz için çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“SON KARARI GENEL MERKEZİMİZ VERECEK”
Diğer yandan Yalçın, haber merkezimizin “Aday adaylığının, adaylığa dönüşme şansını nasıl görüyorsunuz?” sorusunu da cevaplandırarak, “Bu konuda parti büyüklerimiz son kararı verecek. Ama biz hizmete adayız. Ben şansımı yüksek görüyorum. Şu an için de bu oranı yüzde 85 olarak görüyorum. İnşallah genel merkezimiz de uygun görürse biz hizmet yarışında ve sevdasında varız ve çok çalışacağız. Herkes için hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı. 
Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü