Gökçek'ten Kayserili TOBB Başkanı'na FETÖ suçlaması

Melih Gökçek, Oğlunun Ankara Ticaret Odası Başkanı seçilememesini bakın neye bağladı...

09:27:55 | 2016-12-27

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz ay yapılan Ankara Ticaret Odası (ATO) seçimlerinde, oğlu Osman Gökçek'e karşı "7 düvelin bir araya geldiğini" söyledi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na "FETÖ'cülerle işbirliği" suçlamasında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir TV programında Ankara Ticaret Odası (ATO) seçimleri ve gündemdeki konularak ilişkin açıklamalarda bulundu. Gökçek, ATO seçimlerine dair yaptığı açıklamada, oğlu Osman Gökçek’in kendisinden yardım talebinde bulunmadığını ve yardım etmediğini belirtirken, Osman Gökçek’e karşı ittifak kurulduğunu öne sürdü. Gökçek, “Ben seçimlerde demiştim, 7 düvel bana karşı birleşti diye... ATO’da da 7 düvel, Osman’a karşı birleşti” diye konuştu. 

HİSARCIKLIOĞLU'NA 'FETÖ' SUÇLAMASI

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, Osman Gökçek’i kendisine rakip olarak gördüğünü ve bundan dolayı 'FETÖ'cülerle işbirliği yaptığını öne süren Gökçek, “Oğlumu kaybetmiş olarak görmüyorum. 86 oy aldı. Hem de kimlere rağmen Bu seçimin galibi, Rifat Hisarcıklıoğlu’dur. Osman’a karşı tüm ATO’yu organize eden odur” değerlendirmesinde bulundu. 

Gökçek, seçimlerden önce Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldiklerini belirterek, şunları söyledi: 

“Halbuki Rifat’la ben bu seçimden çok önce konuştum. Osman’ın adaylığı gündeme geldiğinde, ‘Bu çocuk sana karşı aday olacak değil. ATO’yu, Ankara’yı sevdiği için bir Ankara tecrübesi yaşamak istiyor ve Ankara’ya da yararlı olacağını düşünüyor. Osman’a ağabeylik yaparsın inşallah’ dedim. Fakat o, Osman’ın kendi yerine aday olacağını düşünmüş. Yakın çevresinden öğrendiğim de bu. Ondan sonra ATO’yu organize ediyor. Benim desteğimle seçilen ve sonra istifa eden Salih Bezci'yi, Büyük Birlik Partisi’nin tüm teşkilatını, İl Başkanı'nı, teker teker üyeleri arıyor. CHP İl Başkanı, milletvekilleri açıkça tweet attı.  Hani ben yerel seçimlerde demiştim; '7 düvel bana karşı birleşti' diye... ATO’da da 7 düvel Osman’a karşı birleşti. Buna rağmen almış olduğu 86 oy, çok büyük bir şey. Rifat’a hayırlı olsun” diyen Gökçek, Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, FETÖ ile mücadele söylemlerinden dolayı Osman Gökçek’e uyarılarda bulunduğunu, daha sonra da kendisinin FETÖ’cülerle işbirliği yaptığını ifade ederek, Hisarcıklıoğlu’nu dost bildiğini ve seçimlerinde kendisine destek verdiğini söyledi.

Gökçek, “İstikbal kaygısıyla gidip FETÖ’cülerle işbirliği yapıp Osman’ı kalkıp seçtirmemen, yakışır değil” ifadelerini kullandı. 
ETİKET :   Kayseri haberleri Rifat Hisarcıklıoğlu FETÖ

Tümü