“Genel Başkanımız aday olma dedi” diyen Tok: Emredersiniz dedim!

“GENEL BAŞKANIMIZIN DEDİĞİ GİBİ BİRLİK, BERABERLİĞİ TESİS EDECEĞİZ”

12:54:10 | 2017-05-11

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) 21 Mayıs’ta yapılacak il kongresi öncesinde hareketli günler yaşanıyor. Kongreye tek listeyle mi girilecek, yoksa mevcut Başkan Baki Ersoy’un karşısına aday çıkacak mı? İşte MHP’de bu yönde önemli gelişmeler yaşandı. Bir süre önce Ankara’ya giderek, adaylık konusunda MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşen MHP Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok, “Kayseri’de dostlarımız, teşkilatlarımız çok zorladılar. ‘Aday olarak çıkman gerekiyor dediler’ ve gönderdiler. Genel Başkanımızla görüştüm, ama kendisi fitne ve faseta mahal vermemek için olma dedi, görevinin başında kal dedi. Biz de liderimizin bu sözü karşısında emredersiniz dedik” diye konuştu.

Diğer yandan MHP İl Başkanı Baki Ersoy’da kongreye birlik ve beraberlik içerisinde girileceğini ifade ederek, “Genel Başkanımızın talimatları doğrusunda birlik, beraberlik içerisinde kongremizi tek liste ile yapacağız” diye konuştu.

 

MHP’de 21 Mayıs’ta  yapılacak il kongresi için geri sayım başladı. Parti kulislerinde il başkanlığı adaylığı konusunda bazı isimlerin kulis çalışması yapıp, nabız yokladığı ifade edilirken, konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Adı bir süredir “il başkanı adayı olacak” şeklinde konuşulan Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok, Ankara’da MHP Lideri Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmeye yönelik dikkat çeken açıklamalar yaptı.

 

“SENİ BİLİYORUM, SEVİYORUM, GÖREVİNDE KAL’

Haber Merkezimize konuşan Tok, şunları söyledi: “Öncelikle belirtmek isterim ki biz Ankara’ya il başkanımızı şikayete gitmedik, bunu oradaki değerli büyüklerimize de iletti. Bu süreçte dostlarımız, teşkilatlarımız çok zorladılar. ‘Çıkman gerekiyor’ dediler ve gönderdiler. Ankara’da parti genel merkezimizde öncelikle Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Şefkat Çetin ile görüştük. Bu yöndeki talebimizi ilettik. Baki Başkanımızı ve diğer arkadaşlarımızı kırmadan, onları şikayet etmeden bu yöndeki talebimizi ilettik. Şefkat Bey, ‘Biz kimseye bu konuda yasak koymayız, aday ol ya da olma da demeyiz’ dedi.  Yanımda Melikgazi İlçe Başkanımız Ertuğrul Yücebaş da vardı. Daha sonra ikimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile görüştük. Talebimizi genel başkanımıza anlattık. Kendisi ‘Seni tanıyorum, ilçe ama 41 ilin kongresini aynı gün yapacağımız için, fitne ve fesata mahal vermemek için olmaz evladım, seninle ilerleyen günlerde daha güzel yerlerde çalışmak istiyoruz, seni seviyorum, görevinde kal’ dedi. Bunun üzerine liderimize emredersiniz dedim, elini öptüm ve ayrıldım. Bizler ülkücü teşkilatları çok zorladığı için bu konuda genel merkezimize gittik ve görüş aldık. Genel Başkanımıza dün nasıl sadıksak, yarında sadığız. Genel Başkanımızın dün yanındaydım, bugünde yanındayım. Allah ömür verirse yarında yanında olacağım. Hareketin lideri ile yol yürümek benim için bir şereftir”

“GENEL BAŞKANIMIZIN DEDİĞİ GİBİ BİRLİK, BERABERLİĞİ TESİS EDECEĞİZ”

Diğer yandan MHP İl Başkanı Baki Ersoy da, birlik beraberlik içerisinde 21 Mayıs’ta il kongresini yapacaklarını dile getirdi. Fitne, fesata izin vermeyeceklerini dile getiren Ersoy, “Hareketimizin Lideri Devlet Bahçeli ile bir süre önce fikir alış verişinde bulunduk. Kendisi bize birlik ve beraberlik içinde olun, öyle hareket edin dedi. Biz de Genel Başkanımızdan bu mesajı aldıktan sonra kongre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde kongreye gideceğiz. Genel Başkanımızın dediği gibi birlik, beraberliği tesis edeceğiz. Tüm ilçe başkanlarımızla birlikte hareket ediyoruz, ayrılık, gayrılık yok” dedi.

ADAYLIK DÜŞÜNCESİ OLANLAR NE YAPACAK?

Yaşanan bu gelişmelerin ve parti yönetiminin “Tek adayla kongre yapılmalı” çağrısının ardından yine parti kulislerinde konuşulan eski İl Başkanı Mete Eke’nin yanı sıra Yalçın Buğra Arık’ın  il kongresinde aday olup olmayacakları  ya da başka  isimlerin çıkıp çıkmayacağı merak konusu oldu. Ancak partiye yakın bazı çevreler, genel merkezin bu tavrının ardından il kongresinin tek adayla yapılmasının kesin gözüyle bakıyor.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Kayseri MHP İl Başkanı Serkan Tok Adaylık Kongre

Tümü