Flaş Gelişme... İşte Ali Babacan’ın A takımındaki Kayseri’liler

Merak edilen liste ortaya çıktı!

13:17:04 | 2020-03-10

 

AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü partiyi önümüzdeki çarşamba günü kuracak. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de desteklediği Babacan'ın kuracağı partinin adının DEVA partisi olacağı öğrenildi.

Ali Babacan’ın kuracağı partide Kurucular kulunda Kayseri’den’de o isimlerinde yer aldığı iddia edildi.

Söz konusu listede dikkat çeken isimler yer alıyor. Sosyal medyada çıkan iddiaya göre 93 kişilik kurucular kurulu listesinde dikkat çeken isimler yer alıyor.

Metin Kilci, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı yapan Metin Kilci

-KİLCİ KİMDİR-

Kayseri'de 1963 yılında doğan Metin Kilci, 1986'da Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 1995-1997 yılları arasında ABD'deki Delaware Üniversitesi'nin İktisat Bölümü'nde yüksek lisans derecesi aldı. 1987'de Merkez Bankası Kambiyo Şubesi'nde Muhasebe Sorumlusu olan Kilci, 1989 yılında DPT'de Planlama Uzman Yardımcısı - Planlama Uzmanı olarak çalıştı, İran'daki Ekonomi İşbirliği Teşkilatı Tarım, Sanayi ve Sağlık Direktörlüğü'nde Direktör olarak görev yapan Kilci, 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda Başkan Yardımcılığı'na getirildi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda Başkanlık görevini sürdüren Kilci, bir süre Tekel'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Türk Telekom Değer Tespit Ve İhale Komisyon'unda Komisyon Başkanlığı ve Erdemir Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Kilci'nin "Türkiye'de Özelleştirme Uygulamaları" isimli kitabı ve özelleştirme konusunda çeşitli makaleleri bulunuyor.

 Halil Özsoy  ANAP Kayseri eski milletvekili S.Halil Özsoy’un olduğu iddia edildi.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika Ali Babacan Yeni Parti İşte Ali Babacan’ın A takımındaki Kayseri’liler

Tümü