“FETÖ’nün dizinin dibindekiler soruşturma dahi geçirmiyorsa ortada bir sorun var”

Pensilvanya ziyaretine ilişkin fotoğraf yine gündemde...

13:53:31 | 2020-01-27

CHP İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in, Pensilvaya ziyaretine yönelik yaptığı açıklamalara tepki göstererek, “FETÖ’nün dizinin dibindekiler soruşturma dahi geçirmiyorsa ortada bir sorun var” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti tarihinde AKP iktidarı ve AKP mensupları kadar kandırılan başka hiçbir yapı olmadı” diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer,  “Daha doğru bir ifade ile yaptıkları her hatayı, işledikleri her günahı gizlemek için ‘kandırıldık’ yalanına başvuran başka hiçbir yapı olmadı. Son olarak AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Pensilvanya’da FETÖ’yü ziyareti için benzer bir yalana sarılmış durumda. AKP Milletvekili, o tarihte sorun olmadığını söylüyor. Evet kendisi ve partisi açısından o tarihte sorun olmaya bilir ama Türkiye Cumhuriyeti açısından çok büyük sorunlar vardı. AKP ve FETÖ işbirliği ile bu ülkenin temeline dinamit konuluyor, kahraman askerlerimiz kumpaslarla görevlerinden uzaklaştırılıp, yerine FETÖ’nün hainleri atanıyordu. Yani FETÖ FETÖ’lüğünü yapıyordu ama o gün AKP ile ortak olduğu için AKP bunu sorun olarak görmüyor, 15 Temmuz’a giden ihanet taşları örülmesine seyirci kalıyordu. Sayın Tamer, tüm bunları yok sayarak vicdanını rahatlatabilir ama biz kendisinin vicdanını rahatlatmak için bunun yeterli olmayacağını hatırlatalım. Sendikaya üye olan hemşirenin, dershaneye çocuğunu gönderen polisin işinden aşından ekmeğinden edildiği bir süreçte, FETÖ’nün dizinin dibindekiler soruşturma dahi geçirmiyorsa ortada bir sorun vardır. Sayın Tamer, FETÖ’cü olmadığına kanıt olarak Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin’in operasyonlarının mağduru olduğunu ileri sürüyor. Evet Cemil Tuğtekin’in operasyonlarını hatırlıyoruz. Peki Sayın Tamer’de Cemil Tuğtekin’in imzasını taşıyan operasyonları hatırlıyor mu? Elbette hatırlıyordur. Ama AKP’nin klasik davranışı gereği işlerine geldiğinde mağduriyet edebiyatı yaparken, gerçek mağdurların hak ve hukukunu gasp etmeye devam ediyorlar. Madem Sayın Tamer dönemin savcısı Tuğtekin’in operasyonlarına dikkat çekiyor, buradan kendisine çağrıda bulunuyoruz: İktidar partisinin milletvekili olarak Tuğtekin’in operasyonlarının, kumpaslarının peşine düşsün. Gerçeklerin açığa çıkması, FETÖ oyunlarının bozulmasına destek versin. Versin de samimiyetini görelim. Versin de kim FETÖ’nün karşısında kim FETÖ’nün yanında herkes görsün.”

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e tepki gösterdi.

 

AK Parti Milletvekili Tamer: Beni tuzağa düşürdüler

Meclis'te CHP'li vekiller ile AK Partili İsmail Tamer arasında FETÖ tartışması yaşandı... Tamer, tartışılan FETÖ Lideri Gülen ile çekilen fotoğrafı ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı...

Haberin detayları için TIKLAYIN

 

 

 
ETİKET :  

Tümü