FETÖ’DEN BERAAT ETTİRİLEN ÖMER DENGİZ CUMHURBAŞKANI İLE DE POZ VERİR Mİ?

FETÖ’DEN BERAAT ETTİRİLEN ÖMER DENGİZ CUMHURBAŞKANI İLE DE POZ VERİR Mİ?

12:57:25 | 2018-05-05
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Bu yazacaklarımın bir kısmını 38 Kent TV’de Kent Meydanı Programı’nda anlattım, bir haftadır gazetede yazayım diyordum bir türlü fırsat bulamamıştım bugüne ancak kısmet oldu.
*
15 Temmuz darbe girişiminden sonra yapılan operasyonda evinde Fetöş’un teyp kasetleri, kitapları ve rulo yapılıp kırmızı kurdele bağlanmış 18 adet 1 dolar ele geçirilen, aleyhinde örgütsel toplantılara katıldığı, finansal destek sağladığı yönünde 2 gizli tanık, 5 tanık, 3 sanık beyanı ve 2 de ihbar bulunan, FETÖ’nün yönetici ve imamlarıyla yurtdışı seyahatlerine katıldığı tespit edilen AK Parti eski İl Başkanı Ömer Dengiz beraat ettirildi biliyorsunuz.
Cumhuriyet Savcısı, yukarıda sıraladığım Dengiz hakkındaki bütün bilgi ve bulguları yok sayarak, “örgütün kriminalize olduğu 17/25 Aralık ve sonrasında örgütle irtibatını sürdürdüğüne dair her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği” iddiasıyla beraatını talep etti.
Bırakın 17/25 sonrasını 15 Temmuz sonrasında elde edilen bu kadar bilgi ve bulguya rağmen savcının nasıl “delil elde edilemediği” kanaatine vardığını doğrusu merak ettim.
Dengiz aleyhinde müşteki olan dönemin Kayser İl Özel İdaresi Genel Sekreteri mevcut Mersin Vali Yardımcısı Mustafa Atsız’ın ifadesine bile başvurmadan Dengiz beraat ettirildi.
Atsız’ın sosyal medya hesabından paylaştı, “beraat ettirilen siyasiler için tanıklara tanıklıktan çekilmeleri yolunda baskı yapan hakim ve savcı olduğu” mealindeki iddiaların hedefindeki isimlerden biri de Ömer Dengiz olda gerek.
FETÖ’nün yan kuruluşu olan GESİAD’a başkanlık etmiş, FETÖ Üniversitesi olduğu için kapatılan Melikşah Üniversitesi’ne yurt yaptırmış, ilk ifadesinde inkar ettiği Pensilvanya ziyaretini daha sonra itiraf eden Ömer Dengiz FETÖ tutuklusu iken nasıl serbest kalmıştı hatırlıyor musunuz?
Etkin Pişmanlık’tan faydalanarak serbest bırakıldı Ömer Dengiz.
Etkin pişmanlıktan paydalanan biri hukuken nasıl beraat ediyor onu da hukukçu olmadığım için bilmiyorum.
Etkin pişmanlık yaparken verdiği bilgileri işleme koyan oldu mu o da meçhul...
BU 1 DOLARLARIN FOTOĞRAFINI GÖREN “1 DOLARLARI DAĞITAN KİŞİDE YAKALANDI” SANIYOR
Ömer Dengiz evinde ele geçirilen tıpkı diploma gibi, başarı belgesi gibi rulo yapılmış halde kırmızı kurdelelere bağlanmış 1 dolarların “düğünde” geldiğini iddia ediyor.
Kayseri’de düğünlerde rulo yapılmış kırmızı kurdele ile bağlanmış 1 dolar takılma adeti yok, tamam havaya 1 dolarlar atılır ama o dolarlar da böyle rulo yapılıp kurdeleye sarılarak atılmaz, takılmaz evde saklanmaz.
Bu 1 dolarlar bu şekilde bizim evde yakalansaydı hapı yutmuştuk.
Dengiz’in evinde bulunan kurdeleli 1 dolarların fotoğrafını gösterip, “sizce bu 1 dolarlarla yakalanan hangi konumdadır” diye soruyorum, “1 dolarları dağıtan kişidedir” kanaati öne çıkıyor.
Ama savcı delilden saymamış...
*


Fetullah Gülen’in anlatımlarının olduğu teyp kasetleri de Dengiz’in evinde bulunanlar arasında. Günümüzde dinleyebilmek için kaset çaları bile bulmak hayli zor iken bu kasetlerin halen Dengiz’in evinde olması ilginç.
Dengiz evindeki bu kasetlerin ve Fetöş’ün kitaplarının nereden geldiğini de bilmediğini söylüyor.
Görmemiş, duymamış, bilmiyor...
DENGİZ DOSYASI KAPANACAK MI?
Ben Ömer Dengiz FETÖ’cüdür ya da değildir deme makamında değilim.
Yıllardır kriminalize olmuş kişilerle diğerlerinin karıştırılmaması gerektiğini yazar söylerim.
Dengiz’i kriminalize olmamışlardan diye bilirdim ama şimdi kafam karışık.
Dedim ya FETÖ’cüdür ya da değildir deme makamında değilim.
Ama şunu biliyorum bu durumdaki Ömer Dengiz beraat ettiriliyorsa birçok kişi cezaevinde boşuna yatıyor.
Velhasılı Dengiz’in beraatı kamu vicdanında yer bulmadığı gibi adliye çevrelerinde de rahatsızlık sebebi olmuş. Duyumlarıma göre beraat talep eden savcıdan yetki alınabilir ve başka bir Cumhuriyet savcısı konuyu ele alabilirmiş... Hatta bu konunun Kayseri sınırlarını aşması bile sözkonusu...
Bu konudaki gelişmelerin de takipçisi olacağız.

DENGİZ BERAAT ETTİRİLİRKEN...
Ömer Dengiz AK Parti İl Başkanı iken sağlık camiasını ele geçiren FETÖ’cülerin Dengiz’e görevden aldırttığı dönemin Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Mustafa Demirel de malum talihsiz bir şekilde FETÖ Operasyonu’nda gözaltına alınmış ve gözaltı süresi dolmadan serbest bırakılmıştı.
FETÖ mağduru Demirel, FETÖ Operasyonu’nda gözaltına alındı, bırakıldı ama halen yurtdışına çıkamıyor, hakkında iddianame bile hazırlanamadı Ömer Dengiz beraat ediyor.
Bu nasıl bir adalet anlayışıdır?
O dönemde sağlık camiasını FETÖ’ye peşpeş çeken dönemin İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara elini kolunu sallayarak geziyor o da cabası...
Valilik Basın Yayın Müdür İbrahim Özçekiç sadece bir telefon ihbarıyla açığa alındı, 3.5 ay hapis yatırıldı, hakkında hiçbir bilgi ve bulgu yok ama iddianame bile düzenlenmiyor diğer tarafta Ömer Dengiz beraat ettiriliyor.
İbrahim halen açıkta, bazen haberleşiyoruz, “suçluysam idama razıyım” diye feryat ediyor.
Bu adalet anlayışı kamu vicdanını yaralar.
ETİKET :  

Tümü