EYT’liler Kayseri’den, Ankara’ya çıkarma yaptı

“HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

10:31:04 | 2019-02-11

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) seslerini duyurmak için  Ankara’da toplandı. Kayseri’den de birçok kişi Ankara’daki buluşma için yola çıktı. Mimarsinan Parkı yanında bir araya gelen EYT’liler, “Hakkımızı istiyoruz” çağrısı yaptı.  Diğer yandan EYT’lilere CHP,  İYİ Parti ve Saadet Partisi temsilcileri ve belediye başkan adayları da destek verdi.

Kayseri’den, Ankara’ya  yola çıkan EYT’lilere CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu ve İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sebati Ataman da destek verdi ve uğurlama programına katıldı.

ANKARA’DA TOPLANDILAR: SADAKA DEĞİL, HAKKIMIZIN İADE EDİLMESİNİ İSTİYORUZ

Kayseri’nin yanı sıra, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana ve Samsun’da kitlesel basın açıklamaları düzenleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara'da bir araya geldi.  EYT'liler ilk olarak sabah saatlerinde Arslanlı Yol'da yürüyerek Ata'nın huzuruna çıktı. Öğle saatlerinde ellerinde Türk bayrakları ile Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne buluşan EYT'liler salona sığmadı. Birçok kişinin toplantıyı dışarıda takip etmek zorunda kaldığı da ifade edildi. EYT'lilere  bazı siyasi partilerin belediye başkan adayları, milletvekilleri, sendikalar da destek verdi.  CHP Milletvekili Çetin Arık da Ankara’da, destek verenler arasında yer aldı. Salonda sık sık  “Emeklilik hakkımız söke söke alırız” sloganları atılırken, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, “Biz bu vatanın evlatlarıyız. ‘Kuru lafla' peynir gemisi yürütmüyoruz. Hakkımızın iade edilmesini istiyoruz” dedi. Mezarda emeklilik yasası getirildiğini anlatan Özüpak, “Sadaka istemiyoruz. Bizler edep, hukuk içinde taleplerimizi dile getiriyoruz. Bizler de sandıkta yanımızda duranların yanında olacağız. Sonuç alıncaya kadar da mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü