Yazar Haberleri

Yazar Haberleri

Kayseri Kalesi anlatıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) ortaklaşa düzenlediği Kale İçi Kültür Sanat Etkenlikleri çerçevesinde başlatılan sohbet programın bu haftaki konuğu Araştırmacı Yazar Osman Gerçek oldu.

U12 Ligi'ne Gazeteci Süleyman Keskin'in adı verildi

U11 ve U12 Ligi'ne geçtiğimiz yıl 30 Temmuz 'da vefat eden merhum spor yazarı ve gazeteci Süleyman Keskin'in ismi verildi.

Küçük Yazarların Büyük Hikayeleri 2

Kayseri Refika Küçükçalık Ortaokulu Matematik Öğretmeni Selçuk Tütak; İzmir'de sınıf öğretmenliği yapan Kübra Aslan ve Mehmet Uyaroğlu ülke genelinde değişik il ve ilçelerde öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerini bir araya getirerek 'Küçük Yazarların Büyük Hikayeleri 2' adında projelerini hayata geçirdi.

Saadet Partisi'nden zamlara tepki eylemi: İlla birileri karşınıza geçip yazar kaza mı fırlatsın?

Saadet Partisi (SP) Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen zam protestosu dikkat çekti. Bazı vatandaşlar da zam protestosuna destek verdi. İl Başkanı Baki Coşkun, iktidara seslenerek, "Ne bekliyorsunuz illa birileri karşınıza geçip yazar kasa mı fırlatsın. Bu feryatları duymuyor musunuz?" dedi. 

Şikâyetleri tek tek yazdı! Listeyi o kuruma teslim etti!

Bağımsız Milletvekili Baki Ersoy, vatandaştan gelen şikayetleri tek tek yazarak, ilgili kurumlara iletmeye devam ediyor. Son aylarda dilekçeli mücadelesiyle dikkat çeken Ersoy, bu kez de DSİ'nin kapısını çaldı. Peki, Ersoy, Kayseri'de vatandaşın yılardır çözüm beklediği hangi sorunları iletti ve çözüm istedi?

Minik öğrenciler kendi kitaplarını bastı

Kayseri'de anaokulu öğrencileri Hayallerim ile Bende Yazarım Projesi çerçevesinde kendi kitaplarını basarak, okullarında düzenledikleri fuarda imza günü yaptı. Fuara katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik de, öğrencilerin kitaplarına hayran kaldı.

Melikgazi'den 'Hikayeleriyle bir ömürlük şarkılar' etkinliği

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, edebiyat dünyasının usta ismi Hayati İnanç Yazar Hayati İnanç ile sohbet, muhabbet ve müzik dolu bir gece düzenleyeceklerini söyledi. Program 21 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'de Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Necip Fazıl Kısakürek anıldI

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Türkiye Yazarlar Birliği iş birliği ile 'Anadolu Mektebi Kültür Kervanı' etkinliği çerçevesinde Kayseri'de Necip Fazıl Kısakürek paneli yapıldı.

Şok iddia: Kayseri’de önemli bir birime yaklaşık 1 yıl önce atanan isim FETÖ'cüydü!

Oda TV Yazarı Toygun Atilla, dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Sağlık ekipleri Erciyes'te görev başında

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezi'nde bulunan Sema Yazar Sağlık Merkezi, dağda meydana gelen vakalara anında müdahale ediyor. Sağlık merkezinde yılbaşından bu güne kadar 111 vakaya müdahale edildi.

Melikgazi'de Çanakkale Destanı yad edildi

Melikgazi Belediyesi Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü vesilesiyle Yazar Vehbi Vakkasoğlu'nun anlatımıyla 'Bir Destandır Çanakkale Söyleşi Gecesi' düzenlendiğini söyledi.

Şampiyon Sema Yazar Ortaokulu

Okul Sporları 2021-2022 yılı faaliyet programında yer alan Basketbol Küçük Kızlar İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.

Ayhan Kılınçkaya 'Üstad' isimli kitabını tanıttı

Emekli vergi müfettişi ve yazar Ayhan Kılınçkaya, otobiyografi türünde meslek yıllarında yaşadığı anılarını kaleme aldığı 'Üstad/Emekli Vergi Müfettişinin Anıları-Son Rapor, Hayata Dair' kitabının tanıtımını yaptı.

Hayati İnanç Yahyalı halkıyla buluştu

Yahyalı Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Eğitimci Yazar Hayati İnanç'la Can Veren Pervaneler söyleşisini Yahyalı halkıyla buluşturdu.

Asırlık ağaçlar kurtarılmayı bekliyor

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde yaklaşık 300 yıllık Akkavak ağaçları, kurtarılmayı bekliyor. Kapadokya-Kültepe-Koramaz Tarih, Kültür, Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Tarihçi Yazar Halit Erkiletlioğlu, 20-30 sene ömrü olan bir ağacın 300 sene yaşıyor olması onun anıt olmasını gerektirir. Kendisini her türlü hava şartına karşı korumuş, savunmuş bir ağaç. Bizim de bu ağacın mücadelesine saygı göstermemiz ve hürmet etmemiz gerekir dedi.

Develi'de Hayati İnanç'a yoğun ilgi

Develi Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla organize ettiği, Eğitimci-Yazar Hayati İnanç'la Can Veren Pervaneler söyleşisi Develili vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Tomarza'da Hayati İnanç programına yoğun ilgi

Divan Edebiyatı yazarı Hayati İnanç Tomarza Belediyesinin düzenlemiş olduğu 'Can Veren Pervaneler' konulu sunumuyla ilçe halkıyla araya geldi.

Hakan Mengüç Tekden Lisesi'nde

Yazar, müzisyen Hakan Mengüç, 'Bir Usta Bin Çırak' Etkinliği kapsamında Özel Tekden Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

TSYD Kayseri Şubesi'nden Ertekin'e ziyaret

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Kayseri Şubesi, Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin'i makamında ziyaret etti.

TSYD Kayseri Şubesi Ertekin'i ziyaret etti

Türkiye Spor Yazarları Derneği Kayseri Şubesi, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’i makamında ziyaret etti.

2 ağaç için başvuruda bulundular...

Kapadokya-Kültepe-Koramaz Tarih, Kültür, Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Tarihçi Yazar Halit Erkiletlioğlu; Alan yönetimini becerebilirsek Koramaz Vadisi'nin sınırları belli olacak, bu sınırlarda bir muhatap olacak. Bunun mücadelesini veriyoruz. İnşallah bu yıl içerisinde bunu sağlamış olacağız dedi.

Yazar Hayati İnanç velilerle buluştu

'Bir Usta Bin Çırak' etkinlikleri kapsamında Özel Tekden Fen ve Anadolu Lisesi'nde öğrenciler ile bir araya gelen Yazar Hayati İnanç, Tekden Eğitim Kurumları öğrencilerinin velileri ile söyleşi düzenledi.

Hayati İnanç Tekden'li öğrencilerle buluştu

Kayseri'de bulunan Ünlü Yazar Hayati İnanç; Tekden Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

'Gül'ün damadından 2,5 milyon dolar, oğlundan 150 Cumhuriyet altını!'

Turktime yazarı Talat Atilla, "Skandal! Abdullah ve Hayrünnisa Gül'ün kayıp altınları!" başlıklı yazısının ardından Gül ailesi ile ilgili “Gül'ün damadından 2,5 milyon dolar, oğlundan 150 Cumhuriyet altını!” başlıklı dikkat çeken bir yazı daha kaleme aldı.

Abdullah Gül ve Hayrünüssa Gül'ün "kilolarca altını buhar" oldu!

Turktime yazarı Talat Atilla "Skandal! Abdullah ve Hayrünnisa Gül'ün kayıp altınları!" başlıklı bir yazı kaleme aldı. "Aldığım bilgilere göre Abdullah Gül, eşi Hayrünüssa Gül ve eski bir AK Parti milletvekilinin karıştığı bir olay, Türk siyasetinin en ilginç vakalarından birisi olmaya aday" diyen Atilla, Gül çiftinin altınlarının nasıl buharlaştığını yazdı.

Yarışma sonuçları açıklandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl şair, yazar Ahmet Remzi Akyürek anısına düzenlediği ve bin 270 kişinin katıldığı dördüncü şiir yarışması sonuçları açıklandı. Yarışmada birinciliği 'Şikyetname' adlı şiiri ile Tokat'tan katılan Rasim Yılmaz kazandı.

'Kutlu Dağ Erciyes' Kitabı tanıtıldı

Melikgazi Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında Yazar Halit Erkiletlioğlu ile birlikte hazırlayıp bastırdığı 'Kutlu Dağ Erciyes' kitabının tanıtımını gerçekleştirdi.

Yazar Neşe Koçak, 3'üncü kitabını tanıttı!

Heykeltıraş, seramik sanatçısı ve yazar Neşe Koçak, üçüncü kitabı “Gölgedeki Yüzleri” tanıttı.  Okuyucuları ile de bu vesile ile bir araya gelen Koçak, kitabını imzalarken, aynı zamanda dördüncü kitabının da müjdesini verdi.

Kayseri 4. Kitap Fuarı'nda rekor ziyaretçi: 815 bin

Bu yıl Şair ve Yazar Sezai Karakoç anısına düzenlenen 4. Kayseri Kitap Fuarı, 815 bin ziyaretçi ağırlayarak rekor kırdı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Keyfimiz yerinde, 300 civarında yazar hemşehrilerimizle buluştu, 200'ün üzerinde yayınevi Kayserimizle tanıştı, milyonlarca kitapla da Kayserililer buluştu dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kitap Fuarı'ndan çağrıda bulundu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yoğun ilginin gözlendiği merhum yazar, şair ve düşünür Sezai Karakoç anısına düzenlenen 4. Kitap Fuarı'nı ziyaret ederek, kitapseverlere çağrıda bulundu. Son iki güne girildiğine dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, 'Kitap kokusunu içinize çekmek ve ünlü şair ve yazarlarla buluşmak için bu fırsatı kaçırmayın' dedi.