Vergi Haberleri

Vergi Haberleri

Kayseri’ye bir şok daha! Yine kaybetti! Kent bu kez de İzmir’e bağlandı!

Kayseri Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı daha önce Konya'ya bağlanmış, bu durum bazı tepkileri de beraberinde getirmişti. Herkes kurumun yeniden Kayseri'ye taşınmasını beklerken, Kayseri bu kez de Konya'dan alınıp, Ankara'ya bağlandı. Bu konuda yaşanan mağduriyetlere bir yenisi daha eklendi.

Çolakbayrakdar'dan vatandaşlara vergi teşekkürü

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vergi mükelleflerine teşekkür etmek için bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar, mesajında, 'Vergi ödemeleri hususunda hassasiyet gösteren duyarlı vatandaşlarımızın hepsine tek tek teşekkür ediyorum' dedi.

Palancıoğlu, vergisini ödedi!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye veznesine uğrayarak emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergisinin 1. taksit ödemesini yaptı.

Belediyede vergi mesaisi

Kocasinan Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergi Ödemelerinin 31 Mayıs Salı günü sona erecek olmasından dolayı vatandaşların vergi ödemelerini rahatlıkla yapabilmesi için çalışma saatlerinde düzenleme yaptı.

'Vatandaşın hakkı gasbedilirken, bir soruşturma dahi açılmadı'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, şaibeli işlerle gündeme gelen Kızılay’ın peşini bırakmıyor. Bir süre önce soru önergesi hazırlayan Ataş, bu kez de Kızılayın hangi dernek ve vakıflara para aktardığının, kimlerin Kızılayı bir türlü banka gibi kullanıp vergisiz para transferi yaptığının, toplanan yardım paralarının nasıl kullanıldığının araştırılması amacıyla Meclis araştırması istedi. Ataş, Meclis’te Kızılay’da yaşananlarla ilgili dikkat çeken bir konuşma yaptı. Ataş, “Kızılay, AKP tarafından yandaşların ATM'sine çevrilerek, muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın hakkı gasbedilmiştir. Bu durumu milletimiz adına araştırmak her bir milletvekilinin boynunun borcudur” diye konuştu.

Dikkat! Son gün 31 Mayıs!

2022 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin birinci taksit ödemeleri devam ediyor. 31 Mayıs Salı Günü'nün ödemeler için son tarih olduğunu hatırlatan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, vatandaşlara ödemelerini son güne bırakmama çağrısında bulundu.

Kimler vergisiz para transferi yaptı? Kızılay'la ilgili şok iddia...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kızılay’ı Meclis gündemine taşıdı. Kadrolaşmadan para transferlerine kadar tartışılan konulara dikkat çeken Milletvekili Dursun Ataş, Kızılay’ın son 5 yılda kaç menkul ya da gayrimenkul satışı gerçekleştirildiğini ve buradan elde edilen gelirlerin nerede kullanıldığının yanı sıra geçmişe yönelik Kızılay’ın kimlere, hangi vakıf ve derneklere para transferi sağladığını sordu. “Son genel kurulda satış yetkisi alınması, raporların okutulmadan ibra alınması gibi olaylar şüphe çekmektedir” diyen Ataş, “Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na bağışlanan parada olduğu gibi başka kimler Kızılay’ı bir tür banka gibi kullanıp ‘vergisiz’ para transferi yapmıştır?” sorusunun yanıtını da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan istedi.

Dikkat! Hafta sonu vezneler açık...

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 31 Mayıs Salı günü sona erecek emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ile ilan ve reklam vergisi 2022 yılı ilk taksit ödemeleri için hafta sonu veznelerin açık olacağını hatırlattı.

Emlak Vergisi ödemesi için son gün 31 Mayıs

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi birinci dönem taksit ödemeleri için son günün 31 Mayıs olduğunu hatırlatarak, yoğunluk yaşanmaması için veznelerin 19 Mayıs Perşembe ve hafta sonu saat 09.00-17.00 arasında hizmet vereceğini söyledi.

Av. Emir Akpınar: 'Youtube'dan elde edilen gelirlere uygulanan mükerrer vergilendirme hukuka aykırıdır'

Kayseri Barosu Avukatlarından Emir Akpınar ile sosyal medya platformlarının üreticisi konumundaki Youtube içerik üreticileri, MCN'ler üzerinden elde edilen gelir ve bu gelirin vergi mevzuatı açısından hukuki boyutunu değerlendirerek, Youtube'dan elde edilen gelirlere uygulanan mükerrer vergilendirme hukuka aykırıdır dedi.

Kayseri’de sessizlik sürerken, Bakan’dan kapatılan o kurumla ilgili açıklama!

Kayseri'de kapatılmış, Kayseri önce Konya'ya ardından Ankara'ya bağlanmıştı. Bu konuda sessizlik sürerken, Bakan'dan yeni bir açıklama geldi.

Hurdacı denetimi

Kayseri'de hurdacılara yönelik yapılan denetim faaliyetinde 92 iş yerine 122 bin 553 TL para cezası yazıldı.

‘Ankara'da Bakanlı poz veren, caka satan çok, ama Kayseri'de elde yok, avuçta yok!’

Kayseri'nin her alanda kaybetmeye devam ettiğini dile getiren CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, "Yıllardır aynı yüzler, aynı sözler, bu düşündüren tablonun sebebiler. Kayseri bunu hak etmiyor?” dedi.

Arık’tan, Kayseri’deki o derneğe dikkat çeken çağrı: Çay içmeye bekliyorum!

Kayseri Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı daha önce Konya'ya bağlanmış, bu durum bazı tepkileri de beraberinde getirmişti. Herkes kurumun yeniden Kayseri'ye taşınmasını beklerken, Kayseri bu kez de Konya'dan alınıp, Ankara'ya bağlandı. Yani bu konuda yaşanan mağduriyetlere bir yenisi daha eklendi. İlk olarak Kayseriolay.com’un kamuoyuna duyurduğu haber, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşındı. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “İnsanın aklıyla dalga geçen bu zulüm düzeninin, sizi dinliyormuş gibi yapıp bildiğini okuyan bu kibir abidelerinin sonu geldi. Emin olun ki halkın iktidarında halka rağmen hiçbir adım atılmayacak” dedi.

Konya, Kayseri’yi, Ankara’ya ne zaman devredecek?

Kayseri, Konya, Ankara hattında baş döndüren trafik...

Kayseri'ye bir şok daha! Bu kez de Ankara'ya bağlandı...

Kayseri Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı daha önce Konya'ya bağlanmış, bu durum bazı tepkileri de beraberinde getirmişti. Herkes kurumun yeniden Kayseri'ye taşınmasını beklerken, Kayseri bu kez de Konya'dan alınıp, Ankara'ya bağlandı. Yani bu konuda yaşanan mağduriyetlere bir yenisi daha eklendi.

Şok iddia: Yüzde 60 Suriyeli ve Afgan çalıştırılıyor! Sonra bizimkilerde ‘iş beğenmeme var’ deniliyor!

Vergi Uzmanı Dr Nedim Türkmen, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Kayıt dışı çalıştırılan Suriyeli ve Afgan ile ilgili denetim olmadığını dile getiren Türkmen, aralarında Kayseri’nin de olduğu bazı illeri sayarak, “Mobilya sektöründe çalışanların yüzde 60’ı Suriyeli ve Afgan çalışıyor. İşveren, Türk çalıştırayım, asgari ücretle uğraşmayım… uğraşmak istenmiyor ve Suriyeli, Afgan’a günde 60 lira veriliyor, bu insanlar da istismar ediliyor. Sonra bizimkilere deniyor ki ‘bunlar maaş beğenmiyor’ Kimse kimseyi kandırmasın” ifadelerini kullandı.

Ayhan Kılınçkaya 'Üstad' isimli kitabını tanıttı

Emekli vergi müfettişi ve yazar Ayhan Kılınçkaya, otobiyografi türünde meslek yıllarında yaşadığı anılarını kaleme aldığı 'Üstad/Emekli Vergi Müfettişinin Anıları-Son Rapor, Hayata Dair' kitabının tanıtımını yaptı.

Kayseri'de dikkat çeken düşüş! Son 18 yılda yüzde 16,9 düştü!

Kayseri vergi ödemede Türkiye ortalamasının altında kaldı…

Özhan: Kırsal mahallelere hakları verilmiyor

“Köylerin ve beldelerin vergi, harç, su indirim hakları verilmiyor. Derhal köylerimiz beldelerimiz kırsal mahalle statüsüne girmeli”

Acı gerçeği açıkladı: 400 Bin geç icralık! İşte nedeni...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP iktidarına KYK borçları konusunda sıkıntı yaşayan gençler için seslendi. KYK borçlu sayısının 5 milyonu aştığını ve yaklaşık 400 bin gencin icralık durumda olduğunu kaydeden Ataş, ülkenin geleceği gençler için bu konuda yeni bir düzenleme yapılması çağrısında bulundu. Milletvekili Ataş, “Yandaşların ceza borçlarını silen, 5’li çetenin milyarlarca vergisini affeden, Suriyelilere milyar dolarlar harcayan, yabancı ülkelere peşi sıra yardımlar gönderen, yabancı ülkelerin IMF’ye olan borçlarına kadar ödeyen iktidar gençlerimizin KYK borçlarını görmezden gelmektedir” dedi.

İzmir Milletvekili’nden dikkat çeken Kayseri savunması! Bakan’a seslendi: Mantığı yok!

O konu İzmir Milletvekilinin de dikkatini çekti.

MÜSİAD Kayseri'den Ankara çıkarması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi, Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Akmermer ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetle birlikte Ankara'da resmi temaslarda bulundu. MÜSİAD Kayseri Başkanı Akmermer, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının Kayseri'ye alınması için talepte bulunduklarını söyledi.

Kayseri Vergi Denetim Başkanlığı bakın Konya’ya neden bağlanmış? Bakan açıkladı…

Kayseri Vergi Denetim Daire Başkanlığı kapatılarak, kent Konya’ya bağlandı. Hazine ve Maliye Bakanı, Kayseri’nin Konya’ya bağlanmasının gerekçelerini bakın nasıl açıkladı?

Vergi Dairesi Başkanından Başkan Palancıoğlu'na ziyaret

21-27 Şubat Vergi Haftası kapsamında, Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve ekibi Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu ziyaret etti.

Kayseri'de "Geleceğe Yatırım Yapanlar" zirvesi!

Erciyes Teknopark A.Ş. ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) işbirliğiyle girişim sermayesi yatırım fonları, şirketlerin fona yatırım yaptığı takdirde elde edeceği vergi avantajları, teknoloji ve inovasyon ekosisteminin getirdiği fırsatları ve teknoloji yatırımları yapan iş insanlarının tecrübe paylaşımları üzerinden iş dünyasında yeni bir farkındalığın oluşturulması amacıyla 'Summit Erciyes: Geleceğe Yatırım Yapanlar Zirvesi' düzenlendi.

Başkan Büyükkılıç'a vergi haftası ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 33. Vergi Haftası kapsamında Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve beraberindeki heyeti kabul etti. Demirci, hizmet binasının çevre düzenlemesi ve bahçesinin asfaltlanması konusundaki katkılarından dolayı Büyükkılıç'a teşekkür etti.

Özhaseki'dan doğalgaz açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Karadeniz'de bulunan doğalgaza değinerek, Doğalgaz geldiği zaman bu milletin sadece gelirinin vergiden olduğu bir ortamda doğalgaz gibi de yerin altından Allah'ın verdiği nimetle bizim bütçemiz gelişecek dedi.