Uyarı Haberleri

Uyarı Haberleri

Demircan’dan dikkat çeken uyarı: Bu kişiler ‘misafir’ adı altında içeri alınacaklar!

Kayseri Şeker Fabrikası eski Yönetim Kurulu Üyesi Metin Demircan'dan, Vali'ye ve Emniyet Müdürüne çağrı.

Besicilere uyarı: panik yapmayın

Büyükbaş hayvan ithalatının serbest bırakılacağının ve büyükbaş hayvan etinin yüzde 35 ucuzlayacağının açıklanmasının ardından besicilere uyarı geldi.

Büyükkılıç'tan alzhemier uyarısı...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gökkuşağı Kayseri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Uluslararası Satranç Turnuvası'nın gösteri maçlarına katıldı. Başkan Büyükkılıç, Kayseri'nin sporun merkezi de olacağını ve bu konuda birçok çalışma ve hizmet gerçekleştirdiklerini söyledi.

Vedat Ali Özışık’tan çiftçilere provokasyon uyarısı

Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası’nın eski Başkanı Vedat Ali Özışık, mali genel kurul tarihinin açıklanmasından sonra çiftçilere, provokasyon uyarısı yaptı, “ tahriklere kapılmayın.” ifadelerini kullandı.

Klonlanan numarayla dolandırıcılık

Kayseri'de numarası klonlanan bir kişi, mahkemede sanık durumuna düşerken, vatandaşlara uyarılarda bulunan Avukat Pınar Çetinyürek, Dolandırıcılar yasa dışı dijital uygulamalardan yönlendirme yaparak, haksız kazanç elde ediyor' dedi.

Güneş çarpması uyarısı

Acıbadem Kayseri Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Muharrem İngeç, güneş çarpması ile ilgili yaptığı açıklamasında, güneş çarpmasından 6 yaş altı çocuklar, 60 yaş üzeri ve kronik hastalıkları olan vatandaşların çok fazla etkilendiğini belirtti.

Evli çiftlere 'anahtar' uyarısı

Avukat Emir Akpınar, evli çiftleri ilgilendiren uyarılarda bulunarak, 'Evin anahtarını aileye vermek kusur nedenidir' dedi.

Ateş yakmayın uyarısı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, vatandaşların anız yangınına sebebiyet vermemesi için kontrolsüz ateş yakmamaları gerektiğini belirtti.

İl Sağlık Müdürlüğü uyardı!

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşların Kurban Bayramı'nda beslenmelerine dikkat etmeleri konusunda uyarı yapıldı.

Evlerinde sucuk yapacak vatandaşlara uyarı

Kayseri'de baharatçılık yapan Kaya Eldek, evlerinde kurban etleri ile sucuk yapmak isteyen vatandaşlara önerilerde bulunarak, 'Sucuk yaparken, korunacak ilk şey et olmalıdır. En kötü baharat bile eti güzelleştirir. Fakat et ekşidiği zaman hiçbir baharat çözüm değildir' dedi.

Bakan'dan uzun bir aradan sonra Koronavirüs uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları uyardı.

Kurban eti yerken dikkat

Acıbadem Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Fatma Uçan, kurbanın kesilir kesilmez yenilmeyeceğini, etin en az 24 saat bekletilerek tüketilmesi gerektiğini belirterek uyarılarda bulundu. Diyetisyen Uçan, ayrıca etin yanında mutlaka salata yemek ve pirinç pilavı yerine bulgur pilavı, gazlı içecek yerine ise ayran tercih etmek gerektiğini söyledi.

Koronavirüs vakalarında dikkat çeken artış!

Covid 19 vakalarında bir haftada dikkat çeken artış.

Başkanlardan kurban uyarısı...

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen basın toplantısında oda başkanları tarafından Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara hijyen ve korsan kesim konusunda uyarılar yapıldı.

Dikkat! Bakan'dan Kayseri açıklaması! Valilik ve Belediyeler uyarıldı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, aralarında Kayseri'nin de yer aldığı iller konusunda uyardı.

Karpuz uyarısı! Kesmeden önce buzdolabına koymayın, çünkü...

Karpuz tüketirken 6 kurala dikkat...Kesmeden önce buzdolabına koymayın, çünkü…!

Uzmanından çocuklarıyla tatile çıkacak ailelere uyarı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Onur Yılmaz, çocuklarıyla tatil yapacak ailelere yaptığı uyarılarda, saat 10.00-16.00 arasında güneşten sakınılması gerektiğini belirterek, 'Özellikle kız çocukları ıslak mayo ile dolaşmamalı ve üstleri değiştirilmeli' dedi.

Kurbanlık alacaklara uzmanından uyarı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık alacak vatandaşlara uyarılarda bulunan Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, 'Hayvanın özellikle uzuvlarının tamlığına ve küpelerine bakılmalı' dedi.

Korkutan Koronavirüs uyarısı: Daha tehlikeli olabilir...

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Ayşegül Ulu Kılıç, dünyada 6 milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine, çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalmasına ve günlük yaşam akışımızın tamamen değişmesine neden olan Covid-19'un varyantı olan Omicron'un yeni alt türlerinden BA.4 ve BA.5 çok daha hızlı bulaştığını söyledi.

Gözlerimizi tehdit eden 7 hatalı alışkanlık!

Dikkat! Kalıcı görme kaybına yol açmasın! Yaz aylarında bu hataları sıkça yapıyoruz, ama..!

Uzmanından zehirli hayvan ısırmalarına karşı uyarı

Havaların ısınmasıyla birlikte kış uykularından uyanan zehirli hayvanlara karşı uyarılarda bulunan Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, 'Yılan ısırmalarında heyecan yapmak ve sakin kalmak gerekiyor. Havaların ısınmasıyla birlikte yılan, akrep ve kenelerin faaliyetleri artmaktadır. Heyecan yapıldığı zaman vücuttaki kan hareketliliği artacak ve zehrin vücuda yayılması hızlanacaktır' dedi.

Uzmanından 'zehirli hayvan' uyarısı

Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, havaların ısınmasıyla birlikte bağ evlerinde görülmeye başlanan zehirli hayvanlarla ilgili yaptığı açıklamasında, 'Yazın müstakil eve göç edecekler ev içinde ve çevrede temizliğini yapmalı' dedi.

Kayserigaz'dan izinsiz kazılara karşı uyarı

Kayserigaz, doğalgaz hattı bulunan bölgede kazı çalışması yapacak tüm vatandaşları ve altyapı kuruluşlarını uyardı. Kazı yapılmadan önce 187 Doğalgaz Acil Hattı'nın aranarak bilgi verilmesi gerektiğini hatırlatan şirket, bunun can ve mal güvenliği için hayati önem taşıdığını vurguladı.

Kayserigaz'dan izinsiz kazılara karşı uyarı

Kayserigaz, doğal gaz hattı bulunan bölgede kazı çalışması yapacak tüm vatandaşları ve altyapı kuruluşlarını uyardı. Kazı yapılmadan önce 187 Doğal Gaz Acil Hattı'nın aranarak bilgi verilmesi gerektiğini hatırlatan şirket, bunun can ve mal güvenliği için hayati önem taşıdığını vurguladı.

Sınav kaygısına karşı anne ve babalar neler yapmalı?

Acıbadem Kayseri Hastanesi Psikoloğu Sevim Buzkan Ertuğrul, yaklaşan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı öncesi velilere uyarılarda bulundu. Kaygının oldukça normal olduğunu fakat bulaşıcı bir duygu olduğunu söyleyen Psikolog Ertuğrul, 'LGS'nin yaklaşması ile birlikte öğrenciler ve velileri büyük bir heyecan sardı ve şu an kaygının en doruk noktasındalar. Öncelikle şunu bilmek lazım, kaygı oldukça normal bir duygudur. Hatta bize başarıyı getiren duygu kaygıdır' dedi.

Dikkat! Yüksek volt enerji uyarısı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Tuzhisar ve Yeni Kangal Elektrik İletim Hattı Yapım İşi çerçevesinde

Çocukları Ev Kazalarından Koruyacak 5 Hayati Uyarı

Ev kazaları her yaş grubunda görülmekle birlikte daha çok 0-6 yaş grubundaki çocukları etkiliyor.

Korkutan kene uyarısı

Kayseri'de 23 yaşındaki Birhan Baş, kene ısırmasına bağlı yakalandığı Kırım Kongo Kanamalı Ateş (KKKA) hastalığını 3 günlük yoğun bakım tedavisinin ardından atlatırken, uzmanından kene ile ilgili korkutan bir uyarı geldi. Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, Maalesef bu seneki vakalarımız biraz sıkıntılı ve hızlı seyrediyor. Ölümcül kanama riski biraz daha fazla dedi.

Dikkat çeken SADAT tepkisi: AKP, FETÖ’den hiçbir ders almamış gibi…

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, SADAT konusunda AKP’yi uyardı. “AKP tıpkı zamanında FETÖ'de olduğu gibi SADAT'ı masum bir kuruluş gibi göstermeye çalışmaktadır” diyen Ataş, “Kamu kaynaklarını kullanarak SADAT adı altında bir paramiliter yapılanma hevesinden derhâl vazgeçin. Biz, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini paramiliter kuruluşlara asla teslim etmeyiz” şeklinde konuştu. Milletvekili Ataş, “AKP iktidarı, devletin kurumlarını ve kaynaklarını FETÖ’ye pay etmesi sonucu başımıza bombaların yağdığı 15 Temmuzu yaşadık. AKP, bundan hiçbir ders almamış gibi, şimdi de SADAT gibi oluşumlara devletin kaynaklarını seferber etmiştir” ifadeleriyle de dikkat çekti.

Uzmanından 'pandemi bitmedi' uyarısı

Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, kentte vaka sayılarının çok iyi durumda olduğunu söyleyerek, vatandaşlara 'pandemi bitmedi' uyarısında bulundu. Toker, Her an vaka sayısının artabileceğini de aklımızda tutmamız gerekiyor dedi.