Ümit Özer Haberleri

Ümit Özer Haberleri

Köylü böyle isyan etti: Tavuklara yem alamıyoruz! Kapıyı açık bırakıyoruz, tilki gelip yesin diye, halimiz bu...

CHP Kayseri İl Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için ayrılan Ümit Özer, vatandaşlara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. İlçe ziyaretleri sırasında bir vatandaşın yem fiyatlarındaki artış yüzünden hayvanları sattığını ve bunun yanı sıra tavuklara bile yem alamadıkları için kümesin kapısını açık bıraktıklarına yönelik sözleri dikkat çekti.

Aday adaylığı başvurusunu yapan Özer: Halk kazanacak, her şey çok güzel olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için ayrılan Ümit Özer, parti genel merkezinde başvurusunu yaptı.

Kayseri’deki Kızılay deposu ile ilgili şok iddia: Çadırlar ve yardım malzemeleri depolarda bekletiliyor!

Depremzedeler yardım beklerken, Kayseri’deki Kızılay deposunda çadır başta olmak üzere ihtiyaç malzemelerinin bekletildiği öne sürüldü.

Deprem sonrası Kızılay’ın ‘Çadır ticaretine’ tepki: Çok yazık!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, deprem bölgesinde depremzedelerin çadır ihtiyacı gündeme gelirken, Kızılay’ın yardım kuruluşlarına çadır sattığına yönelik haberlere tepki gösterdi. Ataş, “Kızılay, zor dönemlerde milletin yaralarını sarmak için vardır. Ticaret yapamaz! Yazık, gerçekten çok yazık! CHP’li Ümit Özer de “Bu çadır tiyatrosunu, insanların zor günlerinde dahi, acımasızca her şeyi ticarethaneye dönüştüren bu saray bakışını halkımız not ediyor” dedi.

Sarız ve deprem düellosu!

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Kayseri’nin Sarız ilçesiyle ile ilgili bazı gazeteler ve internet sitelerinde çıkan haberler, “Sarız düellosunu” beraberinde getirdi.

Özer’den, Büyükkılıç’a ‘felaket tellallığı’ tepkisi! Kahramanmaraş Belediye Başkanını hatırlattı!

Aynı zamanda Jeoloji Mühendisi olan CHP Milletvekili aday adayı ve eski İl Başkanı Ümit Özer’den Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a tepki. Özer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün kendisine daha önce iki kez rapor sunan Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan’a, ‘Ben bu planlara inanmıyorum’ yanıtı vermesini hatırlatarak, “Şimdi benzer bir tablo da ne yazık ki Kayseri'mizde yaşanıyor. Çünkü Kayseri Belediye Başkanı da uyarılara, açıklamalara, hazırlanan raporlara ‘felaket tellallığı’ diyor. Yazıklar olsun. Binlerce insanımız deprem felaketi ile hayatını kaybetti, yaralandı. Hala bilimden gidilmeyen yolun karanlık olduğunu anlamadılar” diye konuştu.

CHP'den destek çağrısı: Bugün saat 15:00'e kadar...

CHP Milletvekili aday adayı Ümit Özer, deprem bölgesinde bulunan CHP il Başkanı Adil Demir ve parti yöneticileriyle yaptıkları görüşmenin ardından acil ihtiyaç taleplerine yönelik ikinci bir yardım yüklü aracın daha Kayseri'den yola çıkacağını söyledi. Özer, vatandaşlardan da destek istedi.

'3 kuruşluk' dava sonuçlandı! AK Partili vekile şok…

CHP Milletvekili aday adayı ve aynı zamanda Kayseri eski İl Başkanı Ümit Özer ile AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer arasındaki dava sonuçlandı. CHP'li Özer, Tamer'e "3 kuruşluk" tazminat davası açmıştı. Mahkeme CHP'li Özer'i haklı buldu.

'Laf edeni içeri atıyor! Korkuyoruz...'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili aday adayı Ümit Özer, çalışmalarını sürdürüyor. Özer, ziyaretlerine ilişkin dikkat çeken bir video paylaştı. Yaşlı bir kadın Özer’e, “Milleti yerin dibine soktular. Laf edeni içeri atıyor. Korkuyoruz” derken, hayvancılık işiyle uğraşan bir vatandaş da artan maliyetlere dikkat çekerek, “30 tane hayvanım vardı, 4 taneye düşürdüm” dedi. Özer’e, bir kadın çiftçi de “Çaresiz kaldık. Koyunları satıyoruz, para etmiyor. Çiftçi zor durumda. Ne yapacağımızı şaşırdık” diye dert yandı.

Kayseri'deki yarım asırlık işletme kapanıyor! Özer'den sert tepki: Yazıklar olsun!

Kayseri'nin Develi ilçesinde faaliyet gösteren 51 yıllık işletme kapanıyor. Saray Halı'nın kapısına kilit vurduğu ifade edilirken, CHP Kayseri Milletvekili aday adayı ve aynı zamanda eski İl Başkanı Ümit Özer, bu duruma tepki gösterdi. Özer, "AKP ile Kayseri kaybetmeye, gerilemeye, eldeki kazanımlarını da bir bir yitirmeye devam ediyor. Yazıklar olsun!" dedi. Diğer yandan bu duruma başta Develi'de yaşayanlar olmak üzere birçok vatandaş da tepki gösterdi.

CHP’de dikkat çeken ziyaret!

CHP eski İl Başkanı Ümit Özer, eski ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri, yeni İl Başkanı Adil Demir’i ziyaret etti. Ziyaretle ilgili açıklama yapan CHP Milletvekili aday adayı ve aynı zamanda eski İl Başkanı Ümit Özer, “Her zaman yanınızdayız, her zaman Türkiye’nin birleştirici gücü CHP'de Halkımız için ülkemiz için bir aradayız” ifadelerini kullandı.

CHP'den, 'bilgi kirliliğine' belgeli yanıt!

CHP'de il başkanı tartışmaları sürüyor. Parti içindeki bazı çevrelerin yeni il başkanı seçilen Adil Demir'e yönelik eleştirileri ve tepkileri sürerken il yönetimi, başkanlık seçimi konusunda genel merkezden gelen resmi yazıyı paylaştı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise "Sosyal medyada, bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz, bilgi kirliliğini önlemek amacıyla bu bilgiyi sizlerle paylaşma gereksinimi duyduk" denildi.

CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir genel merkezden onay aldı mı? Dikkat çeken ayrıntı!

CHP'de Ümit Özer'in milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından yeni il başkanı tartışması sürerken, dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Partide bir grup il yönetiminin seçimine karşı çıkarak, genel merkezin yolunu tutmuştu. Ancak CHP'nin resmi internet sitesinde dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı.

Özer’den yeni il başkanı açıklaması: Hep beraber mücadeleye devam

CHP’de Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden İl Başkanı Ümit Özer, yeni İl Başkanı seçiminin ardından açıklama yaptı. Özer, “Yeni İl Başkanımız Sayın Adil Demir oldu. Kendisine bundan sonraki süreçte görevinde başarılar diliyorum” dedi. Partililerine de seslenen Özer, “Sorumluluğumuz büyük. Bu kapsamda Başkanımıza, yönetimine görevlerinde başarılar diliyor, yapılan bu seçimin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Partimize her kademede destek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CHP'de yeni il başkanı belli oldu!

CHP'de yeni il başkanı için il yönetimi kendi arasında seçim yaptı. Adil Demir 17 oy alırken, Niyazi Ünalmış ise 3 oy aldı, 1 oy da çekimser çıktı. Buna göre , CHP'nin Kayseri'de yeni İl Başkanı Adil Demir oldu.

CHP: Çalışanlarımızdan ve emeklilerimizden çalınan her bir kuruşu yerine koyacağız

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) yapılan açıklamada, “Saray rejimi son haftalarda sürekli ‘Enflasyonun belini kırdıklarından’ bahsediyor. Ama gelin görün ki kırılan enflasyonun beli değil emeklilerimizin ve memurlarımızın hayalleri oldu” denildi.

CHP İl Başkanı Özer, Milletvekili aday adaylığı için istifa etti!

CHP Genel Merkezi, milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının istifa dilekçelerini 26 Aralık’a kadar parti genel sekreterliğine iletmeleri istemişti. Bu çerçevede CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer de görevinden aday adaylığı için istifa ettiğini duyurdu.

Özer'den, Özhaseki tepkisi: O salonlar babanızın malı değil, milletin!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Özhaseki’ye tepki gösterdi. Özer, "Ay yıldızlı bayrağımızdan neden rahatsız oldunuz? Hayırdır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan Kayseri mesajı: Kayseri'de sözümü yineledim…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de katıldığı kadın buluşmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, “İster evde, ister iş yerinde, kadın emeğinin mutlaka değerini bulduğu, çocukların sağlıkla büyüdüğü bir düzen çok yakın” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün Kayseri'de...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün bazı programlara katılmak üzere Kayseri'ye geliyor.

Özer: Atatürk'ün açtığı aydınlık yoldan, gösterdiği hedeften başka kurtuluş yok

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Atatürk’ün, Heyet–İ Temsiliye Reisi olarak Kayseri’ye gelişinin 103. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Atatürk'ün açtığı aydınlık yoldan, gösterdiği hedeften başka kurtuluş yok” diye konuştu.

Özer: Terörden, kaostan beslenenlere, medet umanlara asla fırsat vermeyeceğiz!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri’de 17 Aralık 2016’da gerçekleşen hain terör saldırısının yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Kirli emellerinize asla ulaşamayacaksınız. Terörden, kaostan beslenenlere, terörden, kaostan medet umanlara asla fırsat vermeyeceğiz” dedi.

ERÜ'de ikinci yasak! Özer’den, Rektör’e sert tepki: Keyfi kararlarla, yasakçılıktan vazgeçin!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer’den, Erciyes Üniversitesi Rektörüne sert tepki. Üniversitede avukatların tiyatrosunun ardından Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi etkinliğinin iptal edilmesine dikkat çeken Özer, Rektör Prof Dr Fatih Altun’a seslenerek, “Göreve geldiğiniz günden bugüne bilim için değil, sanat için değil, kültür için değil, sadece birilerine şirin görünmek için gayret gösteren, ‘tiyatro, etkinlik, program yasakçısı, T.C.ibaresini kaldıran’ tavrınızdan, bu yöndeki tavırlarınızdan artık vazgeçin! Kıymetli akademisyenlere, bilime, hakka, hukuka, sanata, kültüre sahip çıkın” dedi.

Erciyes Üniversitesi’nde TC tartışması! CHP'den tepki: Maliyet mi yüksek geldi?

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sabancı Kültür Merkezi girişi yenilendi. Yeni yapılan girişte öncekinin aksine TC ibaresinin kaldırılması tepkileri beraberinde getirdi. CHP Kayseri İl Başkanı Özer, bu duruma tepki göstererek, "Hayırdır! Türkiye Cumhuriyeti'nin simgesi TC ibaresi neden rahatsız etti? Size de mi "maliyet yüksek" geldi" ifadelerini kullandı.

Belediye düellosu!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin, CHP’li Belediyeleri hedef alan “Beceriksizliğe son vereceğiz” yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi. Özer, Özhaseki dönemi belediyeciliğe yönelik olarak eski Başkanlar Şükrü Karatepe ve Mustafa Çelik’in bazı sözlerini de hatırlatarak, “Beceriksizlik, iş bilmezlik derken yine aynaya bakmayı unutan, gündeme gelmek için fırsat kovalayan jübile yolcusu AKP’li Özhaseki’ye, kendisinden önce ve sonra koltuğa oturan, kendisini hedef alan ve kendisini ‘Beceriksizlikle, iş bilmezlikle, şehri tahrip etmekle’ suçlayan yol arkadaşlarının üslubuyla, onların cümleleriyle cevap verelim” dedi.

Kadın Esnaf böyle dert yandı: Ekonomi berbat!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, vatandaş ziyaretlerini sürdürüyor. Yaşanan sıkıntıları dinleyen ve halka kulak veren Özer’e, esnaflar yine dert yandı. Maliyetlerden, fiyatlardan, düşen işlerden yana sıkıntılarını anlatan kadın bir esnafın, Özer’in “Durumlar nasıl, memnun musunuz?” sorusuna “Ekonomi berbat” yanıtı vermesi dikkat çekti.

İlçeleri tek tek paylaşan CHP İl Başkanı Özer: Kim bu yabancılar?

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer'in paylaştığı verilere göre Kayseri’de yabancılar en çok Melikgazi’de ana taşınmaza sahip. Melikgazi’de 33 bin 670 metrekare, Develi’de 4 bin 40 ve Hacılar’da yabancıların ana taşınmaz hisse oranı 2 bin 837.

Bakan açıkladı: Kayseri’deki İl Müdürlüğüne soruşturma açıldı!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, engelli evde bakım destek yardımlarının Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce mevzuata aykırı olarak özel bankalara yatırıldığını, bunun karşılığında bankalardan promosyon alındığını açıklamıştı. Özer, “İl Müdürlüğü bünyesindeki taşıtlara düzenlenen trafik cezaları ve bazı idari cezalar ile ulaşım, yemek, konaklama gibi giderler de bu promosyon hesabından ödenmiş. Vatandaş yardım parası beklerken, hak sahiplerine gecikmeli para verilip, bankalarda işletilmiş, bu yolla vatandaşlar mağdur edilmiştir ” ifadelerini kullanmıştı. Bu yöndeki gelişmenin ardından Müdürlük hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı.

CHP İl Başkanı Özer’e dert yanan genç: İki üniversite bitirdim, paspas yapıyorum!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdi. Vatandaşlarla bir araya gelip, sıkıntıları dinlemeye devam eden Özer’in ziyaretleri esnasında dikkat çeken anlar yaşandı.