Talas Belediyesi Haberleri

Talas Belediyesi Haberleri

Dikkat! Mesai saatleri değişti

Talas Belediyesi bünyesinde bulunan kütüphane, restoran, sohbet evi ve mesire alanı gibi işletmelerin mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi. 28 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi nedeniyle hafta sonuna özel olarak yapılan düzenlemede, işletmelerin çalışma saatleri yeniden belirlendi.

Etkinlikte yerlerini aldılar...

Talas Belediyesi'nin desteklediği Talas Maharetli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Başakpınar UMAY Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası çerçevesinde Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı' etkinliklerinde yerini aldı.

Depremzedelerden Başkan Yalçın'a tam not

Talas Belediyesinin Elbistan'da 20 gün gibi kısa bir sürede inşa ettiği bin 500 kişilik Talas Kent Yaşam Alanı'nda konaklayan Elbistanlı depremzedeler, yapılan hizmetler ve sunulan imkanlardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Yalçın'a dualar eden depremzedeler, birçok imkana Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın sayesinde kavuştuklarını ifade etti.

Kızılay Talas'a 5 Milyon TL'lik hizmet binası

Mülkiyeti Talas Belediyesi’ne ait arsa üzerine inşa edilen ve hayırsever Halil Ünal’ın da maddi katkı sağladığı Kızılay hizmet binasının açılışı düzenlenen tören ile yapıldı.

Yarın açılıyor!!

Talas Belediyesi tarafından yaptırılan Türk Kızılay Talas Şubesi hizmet binası için 23 Mayıs Salı günü saat 11.30'da açılış töreni düzenlenecek.

Ne ararsan bu pazarda

Talas Belediyesi'nin Maharetli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile birlikte hayata geçirdiği 'Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı' 21 Mayıs Pazar günü meraklılarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Kutlamanın böylesi

Talas Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladığı birbirinden özel programlarla vatandaşlara yine unutulmaz bir bayram yaşattı. Yamaç Paraşütü İniş Alanında gündüz sahne gösterileri, konserler ve oyunlarla vatandaşlar eğlenirken, akşam da fener ateşi ile Vosvos araçların ilçe turu etkinliklere renk kattı.

Talas'ta bayram coşkusu...

Talas Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için yine birbirinden özel programlar hazırladı. Yamaç Paraşütü İniş Alanında gündüz sahne gösterileriyle konserler gerçekleştirilecek, akşam fener ateşi ile Vosvos araçların ilçe turu etkinliklere renk katacak.

İşletmelerin mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi

Talas Belediyesi bünyesinde bulunan kütüphane, restoran, sohbet evi ve mesire alanı gibi işletmelerin mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi. 14 Mayıs Pazar Günü gerçekleşecek seçim nedeniyle hafta sonuna özel olarak yapılan düzenlemede, işletmelerin çalışma saatleri yeniden belirlendi.

Yalçın, sağlık çalışanlarını unutmadı

Talas Belediyesi, 12 Mayıs Uluslararası Hemşireler Günü'nde sağlık çalışanlarını unutmadı. Hemşireler Günü çerçevesinde hazırlanmış hediyeler, doktorlar ve hemşirelere takdim edildi.

Talas'ta bilinçli üretim alarmı...

Talas Belediyesi öncülüğünde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüyle yapılan '2022-2023 yılı Çiftçi Eğitim Programı' tamamlandı. Eğitimde başarılı olan yaklaşık 400 çiftçiye düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

O tesislere bir yenisi daha ekleniyor

Talas Belediyesi'nin kırsal mahallelere yönelik başlattığı sosyal tesis atağı tüm hızıyla sürüyor. Daha önce birçok mahalleye sosyal tesis kazandıran Talas Belediyesi, şimdi de o mahalleye çok amaçlı sosyal tesis yapıyor.

Gönül Köprüsü teşekkürü

Talas Belediyesinin 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden sonra bölgeye yaptığı yardımlar takdir gördü. Kahramanmaraşlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 'Vefa Buluşması'nda Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'a kendisi de Kahramanmaraşlı olan Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi tarafından plaket verildi.

Talas'ın muhtarlarından 100. Yıl Mesire Alanı'na tam not

Talas Belediyesi tarafından hizmete sunulan Zincidere 100. Yıl Mesire alanı her kesimden vatandaşın beğenisini topluyor. Geçtiğimiz çarşamba günü düzenlenen görkemli bir törenle hizmete giren mesire alanını değerlendiren Talas'ın muhtarları, şehre değer katacak bir tesise imza atıldığına dikkat çekti.

Maharetli Eller misafirlerini bekliyor

Talas Belediyesi'nin Maharetli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile birlikte hayata geçirdiği 'Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı' 7 Mayıs Pazar günü Talaslıları ağırlamaya hazırlanıyor.

Talas Belediyesi Mermerciler Sitesi için hızlanıyor!

Talas Belediyesinin katkısıyla yapılacak olan Başakpınar Mermerciler ve Taş İmalatçıları Sitesi için çalışmalar hız kazandı.

Kayseri'de merakla bekleniyordu! Açıldı...

Kayseri'de Talas Belediyesi tarafından Zincidere Mahallesi'nde görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Başkan Yalçın, neye hayran kaldı?

Talas Belediyesi'nin genç nesillerin ilmi ve manevi yönden yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla başlattığı 'Gençliğin Aklına Takılanlar' programının ikincisi gerçekleştirildi.

Bilin bakalım neresi?

Kayseri’de önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan ve şehrin gözde mekanlarından birisi olması beklenen mekandan dikkat çeken fotoğraflar…

Bu fırsatı kaçırmayın

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, son yılların en büyük borç yapılandırma kanununun Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatarak, 'Belediyemize vergi borcu olan vatandaşlarımız vadesi geçmiş borçlarına gecikme faizi ödemeyecek ve üstelik 48 aya kadar taksit imkanına sahip olacaklar' dedi.

'Kayseri bu yaz buraya akacak'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapımı tamamlanan ve açılışına hazırlanan tesisle ilgili iddialı konuştu: Kayseri bu yaz buraya akacak...

Talas kaynağı buldu!

Talas Belediyesi aradığı kaynağı buldu.

Talas'ta ekipler alarma geçti...

Talas Belediyesi ekipleri erken önlem için harekete geçti.

Talas’ta erken önlem alındı

Talas Belediyesi, kış döneminin geride kalmasıyla birlikte yuvalarından çıkmaya başlayan sivrisinekler başta olmak üzere sıcaklıklarla artış gösterecek olan haşerata karşı ilaçlama çalışmalarına başladı.

Geri sayım başladı! Törenle açılacak

Talas Belediyesinin önemli projelerinden biri olan Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı 29 Nisan Cumartesi günü saat 14.00'te düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

Yalçın: İtibarlı bir belediyeyiz!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın: Şükürler olsun itibarlı bir ilçede ve itibarlı bir kurum olan Talas Belediyesinde çalışıyoruz.

Talas'ta Bayram Coşkusu

Talas Belediyesi, iki bayramın bir arada yaşandığı 23 Nisan Pazar Gününü çocuklara özel etkinlikle kutladı. Birbirinden özel oyunlarla eğlenen çocukların sevinci görülmeye değerdi.

Talas'ta kaçırılmayacak fırsatlar için son yaklaşıldı

Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait 13 daire, 1 konut arsası ve 19 villa parselinden oluşan taşınmazlar, düzenlenecek ihale ile satışa sunulacak. Şehrin incisi Talas'ın gözde mahallelerindeki bu satışlardan elde edilecek gelir, Talas Belediyesinin önemli yatırım ve hizmetlerinde kullanılacak.

Kayseri'de 'Çocuk Şenliği!'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Talas Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılarak çocuklarla birlikte kutlama yaptı.

Talas'ta yeni sezon asfalt çalışmaları hızlı başladı

Talas Belediyesi ekipleri havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yeni sezon asfalt çalışmalarına başladı. Sezonun planlamasının daha öncesinden yapıldığı çalışmalarda ilk asfalt Reşadiye Mahallesinde döküldü.