Soğanlı Vadisi Haberleri

Soğanlı Vadisi Haberleri

Kapadokya'nın giriş kapısı Soğanlı'da balon uçuşları başladı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Avrupalı turistler ile birlikte Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi'nde bölgenin turizme kazandırılması amacıyla sıcak hava balonu turunu başladı. Başkan Büyükkılıç; Yönümüzü Erciyes'imize, Kayseri'mize çevirdik, şuanda gerçekten harika bir ortam, Soğanlı Vadisi'ndeyiz' dedi.

Vali Gökmen Çiçek: Koşacağız

Vali Gökmen Çiçek, göreve geldiği ilk günden itibaren Kayseri turizmi adına yapılan çalışmaları ve gelinen son durumu sosyal medya hesabından kamuoyu ile paylaştı. 

Soğanlı ve Erdemli Vadisi yeniden hayat buluyor

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Müze Müdürlüğü başkanlığında, medeniyetlerin yaşadığı, çok sayıda kilise ve peri bacasının yer aldığı Erdemli ve Soğanlı Vadisi eserleri için çevre düzenleme ile arkeolojik kazı ve temizlik çalışmaları başladı.

Vali, oraya kafayı taktı bir kere: Çok yakında!

Vali Gökmen Çiçek'ten, Kayseri için dikkat çeken açıklama: Çok yakında...

Soğanlı Vadisi'nde balon turizmi yeniden başladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, son yıllarda turizmde Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri haline gelen Kayseri'de balon turizminin başladığını ve Soğanlı semalarında uçuşların yeniden başladığını duyurdu.

Bulunmaz bir hazine

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kez önemli bir turizm değerine sahip Soğanlı Vadisi'ni yakın takibe aldı. Vali Çiçek bölgeyle ilgili, 'Önümüzdeki dönem bambaşka bir Soğanlı ortaya çıkacak' derken, Başkan Büyükkılıç da Soğanlı Vadisi'ni 'Bulunmaz bir hazine' diye tanımladı.

Yeni Vali, ‘Kayseri’de görmeye sabırsızlanıyorum, çok merak ediyorum’ dediği ilk yere gitti

Vali Gökmen Çiçek, Kayseri'de göreve başladığında görmek istediği yerler arasında ilk o bölgeyi saymıştı...