Siyaset Haberleri

Siyaset Haberleri

Arık, “Emekli maaşları yüksek, yaşlılara daha az verin” paylaşımı yapan Nergis’i emeklilere sordu!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AK Parti Milletvekili Hülya Nergis’in paylaşımın emeklilere sordu. Arık: Emeklilerden AKP Milletvekili Hülya Nergis’e yanıt: 3500 liranın nesi çok açız, aç…

Özhaseki: Sanki FETÖ, AK Parti zamanında güçlenmiş gibi anlatıyorlar!

AK Partili Mehmet Özhaseki'nin “Sanki FETÖ, AK Parti ile doğmuş, bizim zamanımızda güçlenmiş gibi anlatıyorlar. Bu örgütün AK Parti ile hiçbir alakası yoktur.” sözleri tartışmaları da beraberinde getirdi.

Ersoy: Türkiye’yi, Kayseri’den sallayacağız dedik ve çok şükür başardık!

“Sahte anketçileri Kayseri’de bozguna uğratacağız” demişti! Ersoy: Türkiye’yi, Kayseri’den sallayacağız dedik ve çok şükür başardık!

Özhaseki: Abdullah Gül ile dostluğumuzda sıkıntı yok!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili konuştu.

Özdemir: Dünya krizlerle boğuşurken, Türkiye Cumhurbaşkanlığı sistemiyle kendi istikrarını sağlıyor

MHP Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarına Özvatan ve Sarıoğlan ilçeleri ile devam ediyor.

Kayserispor Başkanını MHP mitingine davet etti: Ablamızı mitingimize davet ettik!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Baki Ersoy, Kayserispor Başkanını MHP mitingine davet etti: Berna Gözbaşı ablamızı mitingimize davet ettik!

Özışık: Kayseri ve halkı 3 siyasetçiden büyük! Konuşacağız...

Vedat Ali Özışık'tan, adliye çıkışı dikkat çeken açıklamalar...

Konu cami tartışması: O hayırseverle ilgili bazı iddialar var! İktidardakiler birbirleriyle kavga içerisinde!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş'tan dikkat çeken açıklamalar... Ataş, sadece temel için 75 milyon harcanacağı ifade edilen ve aynı zamanda 700 milyon TL'ye mal olacak cami ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekti.

Milletvekili Ataş: Bitmeyen işleri, bitmiş gibi gösterip resmi açılış yapıyorlar! Milleti kandırıyorlar...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ülke genelinde olduğu gibi Kayseri'de son aylarda ortaya çıkan tablonun düşündürücü olduğunu belirtti.

Arık: Ütün bozuldu Özhaseki!

CHP Milletvekili Çetin Arık: And olsun ki; onlar servetlerine servet katarken Kayserili hemşerilerimi nasıl kandırdıklarını, hırsızlıklarını, yolsuzluklarını, yalanlarını kapı kapı dolaşıp ifşa edip kimyalarını bozmaya devam edeceğim.

Siyasette bu da oldu! AK Parti’den, MHP’nin Kayseri mitingine davet videosu!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 18 Eylül’de Kayseri’de miting yapacak. MHP’de bu konuda hummalı çalışma sürerken, ittifak ortağı AK Parti’den de dikkat çeken bir gelişme yaşandı. AK Parti’de, Bahçeli’nin mitingi için harekete geçti. Ortaya çıkan bu tablo, "Siyasette bu da oldu" dedirtti.

Gül, eski dostlarına öyle bir gönderme yaptı ki!

Adını taşıyan Üniversitenin mezuniyet töreni için Kayseri'ye gelen 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski yol arkadaşlarınca Kayseri ziyaretinde yalnız bırakıldığı tartışmaları sürerken, Gül'den dikkat çeken bir gönderme geldi.

15 Temmuz ve Reformlar isimli konferans verildi

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi ve Siyaset Bilimci Dr. Murat Yılmaz, Kayseri Üniversitesi'nde '15 Temmuz ve Reformlar' isimli konferans verdi. Dr. Murat Yılmaz, '15 Temmuz'da istenen Türkiye'nin devlet kapasitesini çökertmekti. 15 Temmuz'da kanlarıyla canlarıyla bu fitne ateşini söndüren insanların ne muazzam bir iş yaptığını ileri ki zamanlarda daha fazla göreceğiz' dedi.

Kayseri siyasetine damga vuran Dostların duygulandıran vedası!

Kayseri siyasetine damga vuran isimlerin vedası duygulandırdı. Eski dostlar bu kez de Kıranatlıoğlu’nun vefatıyla yıkıldı. 

Özer, iktidara 'Allah’ın suyuna paramı olur' diyenleri hatırlattı!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, çiftçilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti ve iktidara tepki gösterdi. Özer, aynı zamanda partisinin çözüme yönelik projelerini de sıraladı.

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu'nun dikkat çeken sessizliği!

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, neden sessizliğe büründü? Bu "sosyal" sessizliğin perde arkasında ne var?

Kayseri Tabip Odası Başkanı Arıkan: TTB yönetimine talibiz!

Kayseri Tabip Odası Başkanı Doç Dr Türkmen Bahadır Arıkan: Siyasetten uzak, saygın bir meslek olmak için hekim kardeşlerimizin oyuna ve desteğine ihtiyacımız var...

Özhaseki: Allah'a ısmarladık demek...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, siyaseti bırakmayla ilgili dün yaptığı açıklamanın bazı basın yayın organlarında farklı yansıtılarak yayımlandığını söyledi.

AK Partili Özhaseki: 'Artık siyaseti bırakma zamanım geldi'

Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen Kocasinan'ın Yıldızları Ödül Töreni'ne katılan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, gençlere yaptığı konuşmasında, 'Artık siyaseti yavaş yavaş bırakma zamanım geldi' dedi.

Ataş'tan iktidara tepki: Bu nasıl büyüme! Büyüme varsa, vatandaş neden yoksullaşıyor?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntıları gündeme taşımaya devam ediyor. TÜİK tarafından Türkiye ekonomisinin yüzde 7,3 oranında büyüdüğünün açıklandığını kaydeden Ataş, “Bu nasıl büyüme? Çiftçi tohum, gübre, mazot, ilaç alamıyor; esnaf her gün kepenk kapatıyor, emekli pazara bile gidemiyor, vatandaş ‘Aşsızım, işsizim’ diye feryat ediyor. Ne yazık ki büyüyen, ülkenin ekonomisi değil, vatandaşın yoksulluğudur, bankalara olan borcudur” dedi.

CHP İl Başkanı Özer'den zam tepkisi!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer: Bir kaç ay önce 'Kayseri'de ekmeğe zam yapmayacağız' havası atıp, sıkıntıda ki esnafa da vicdanlılık çağrısı yapanlar vardı

CHP Milletvekili Arık: Yetti gayrı

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yol ve kanalizasyon sorunu yaşayan Yahyalı Ulupınar Mahallesi sakinlerinin şikayetlerini gündeme taşıyarak, şu ifadeleri kullandı: Bu kötü tablonun sorumlusu yıllardır Yahyalı'dan oy alan iktidar ama artık yeter. Yıllardır aynı yüzler, aynı sözler tarafından aldatılan Kayserililer de Yahyalılılar da ‘Yetti gayrı.’ diyor ve yapılacak ilk seçimde gereken cevabı sandıkta vermeye hazırlanıyor.”

Kayseri’ye geliyorlar…

Uysal ve Enginyurt Kayseri'ye geliyor.

İsa Gün'den bayram mesajı

Siyaset, spor ve iş dünyasının tanınmış simalarından İsa Gün, ramazan bayramı mesajı yayımladı.

Büyük Birlik Partisi’nden istifalarla ilgili açıklama!

BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim ve İlçe Başkanvekili Mustafa Ok'un istifalarıyla ilgili açıklama...

Kayserili profesör İYİ Parti'ye katıldı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü...

Arık: 1,5 milyon nüfuslu Kayseri’de, Şehir Hastanesinde gastroenterolog yok!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, katıldığı bir televizyon programında Kayseri Şehir Hastanesi’nde gastroenterolog bulunmamasıyla ilgili konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in sözlerine tepki gösterdi. Arık, “Sayın Milletvekili eksikliği sağlık il müdüründe, başhekimde arama: Eksiklik, mimarı olarak övündüğün hastaneleri ticarethane, hastaları müşteri olarak gören sağlık sisteminin kendisinde… Eksiklik, hasta hekim ilişkisini hasım hekim ilişkisine dönüştüren iktidarınızda… Eksiklik, ‘Giderlerse gitsinler diyen zihniyetinizde… Eksiklik sizde…” diye konuştu.

Merakla beklenen isim konuştu! MHP'den ihracı istenen Baki Ersoy ile ilgili ne dedi?

İktidar partisine yönelik yaptığı eleştiriler nedeniyle MHP’den ihraç edilen ve daha sonra Demokrat Parti’ye geçerek, siyasi mücadelesini sürdüren Ordu Milletvekili Cemal Engünyurt, MHP’de ekonomiye yönelik açıklamaları nedeniyle genel merkez tarafından parti disiplinine sevk edilen Milletvekili Baki Ersoy ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

'Hipnoz kumpası' ile ilgili dikkat çeken gelişme: Pişman değilim...

Kayseri Barosu Başkanı Ali Aydın Odatv'ye konuştu... Peki Ahmet Zeki Üçok ne dedi?

MHP’li Ersoy’un disipline sevk edildiği o maddeler neyi içeriyor? İşte ayrıntılar…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, ekonomide yaşanan sıkıntılara ilişkin “Enflasyon rakamları gerçeği yansıtmıyor, zamlar milletin belini büküyor” yönündeki açıklamalarının ardından “Parti politikalarına aykırı davrandığı” iddiasıyla parti disipline sevk edildi. Partisinin ekonomide yaşananlara yönelik kamuoyundan gelen feryatları dile getirdiği açıklamaları nedeniyle disipline sevk ettiği Milletvekili Ersoy’a sosyal medyada ise destek yağdı.