Sağlık Haberleri

Sağlık Haberleri

Çocuk sağlığında yapılan 6 önemli hata!

Anne babalar dikkat! Çocuğunuza fayda yerine zarar verebilirsiniz! Kıştan bahara geçiş yaptığımız bugünlerde hava sıcaklığındaki değişkenliğin de etkisiyle çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonları çok sık görülüyor. Çoklu virüsler kalabalık ve kapalı ortamlarda kolayca bulaştığından pek çok çocukta burun akıntısı, boğaz ağrısı, öksürük, halsizlik ya da yüksek ateş şikayetleri yaşanıyor.

Ketencioğlu: Ülkemizde verem savaşını kesintisiz sürdürmemiz gerekli

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları AD. Dr. Öğretim Üyesi Burcu Baran Ketencioğlu; '24 Mart Dünya Tüberküloz Günü' dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Palancıoğlu: Ramazan, bereket dolu bir ay

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ramazan Ayı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 11 ayın sultanı olan Ramazan Ayına bir kere daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, Ramazan ayının asrın felaketinin ardından tüm İslam lemine sağlık ve huzur getirmesini diledi.

Başkan Büyükkılıç: 'Ramazan, daralan ruhlarımızın feraha kavuşacağı aydır'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında, 'Asrın felaketi olan depremlerden dolayı bu yıl Ramazan ayına buruk giriyoruz. Tarifsiz acılar yaşadığımız, zor ve sıkıntılı günlerden geçtiğimiz şu günlerde Ramazan, bizlere inşallah sağlık ve huzur getirecektir' dedi.

Kayseripark’ın kaçak inşaatı ne olacak ?

Kurulduğu günden beri tartışma konusu olan Kayseri Park AVM'nin, depremden hemen sonra izinsiz olarak yeni kafeteryaların yapımına başlaması büyük tepkilere neden oldu. Milyonlarca lira rant sağlayacak bu gelişme ile ilgili kamuoyu sağlıklı bilgilendirilmiyor.

Ramazan ayı öncesi market fiyatları!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ramazan ayında gıda ihtiyacının eksiksiz temin edilebilmesinin ve sağlıklı gıdaya erişimin daha bir önem kazandığına dikkat çekerek “Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle gözler gıda fiyatlarına çevrildi. Beklentimiz, bütün kesimlerin sorumlu davranması, artan talebin suistimal edilmemesi, tüketicilerin yeterli ve güvenilir gıdaya uygun fiyatla erişebilmesidir” dedi.

Doktor başkana 'glütensiz kafe' teşekkürü

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bir alışveriş merkezinde gerçekleştirdiği ziyaret esnasında vatandaşların ilgi ve sevgisiyle karşılaştı. Bir vatandaş, insan ve sağlık odaklı projelerinden olan Glütensiz Kafe hizmeti nedeniyle Başkan Büyükkılıç'a teşekkür etti.

Oruçreis'e aile sağlığı merkezi yapılıyor

Kocasinan Belediyesi, Oruçreis Mahallesi'ne de Aile Sağlık Merkezi kazandırıyor. Merkezin inşaat çalışmalarını inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların daha iyi bir hayat sürmesi ve hizmetlere daha kolay ulaşması için her alanda çalışmaları tüm hızıyla sürdürdüklerini vurguladı.

Kayseri'de 14 bin 129 depremzede şifa buldu

Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından şehre getirilen yaralı ve hasta 14 bin 129 depremzedenin sağlık tesislerine kabulünün gerçekleştiğini söyleyerek, Bugüne kadar toplamda bin 162 ameliyat gerçekleştirildi dedi.

Eski Sağlık Müdürü aday adayı oldu: AK Parti rozetini yakamıza takmak nasip oldu!

Kayseri eski Sağlık Müdür Ali Ramazan Benli: Kalbimizde taşıdığım AK Parti rozetini yakamıza da takmak nasip oldu.

'Hospice' incelemesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sağlık alanında Türkiye'ye örnek olan ve doktor camiası tarafından ödüle layık görülen Kanser Hastalarına Tedavi Sonrası Bakım Merkezi (HOSPİCE) projesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Sağlıklı yaşam için uyku esastır

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Nöroloji AD. Başkanı, Türk Uyku Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Sevda İsmailoğulları, '17 Mart Dünya Uyku Günü' dolayısıyla bir dizi açıklamalarda bulundu.

Deprem bölgesine destek sürüyor...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan yüzyılın afeti olarak nitelendirilen 7.7 ve 7.6'lık depremlerin yaralarını sarmak adına gıdadan barınmaya, giyimden altyapıya, sağlık hizmetlerinden konteyner kent ve çarşıya kadar yaptığı yardım ve hizmetlerini depremin ilk anından itibaren bugüne kadar gerçekleştirdi.

Sağlık-Sen İkram Evi İskenderun'da hizmete başladı

Sağlık-Sen, İskenderun'da sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına yönelik Sağlık-Sen İkram Evi'ni hizmete açtı.

Çolakbayrakdar'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, hastaların sağlığına kavuşması için gecesini gündüzüne katarak şifaya vesile olan doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının karşılık beklemeden büyük bir fedakarlık örneği sergilediklerini söyledi.

Büyükkılıç, Sağlık çalışanları hakkında övgüyle bahsetti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Büyükkılıç, 'Önce pandemi, sonrasında deprem afetinin ardından yürütülen mücadelede her zaman ön safta yerlerini alan sağlık çalışanlarımızın hakkını ödeyemeyiz' dedi.

Kayseri'de drone ile ilaçlama

Kayseri'de 12 milyon metrekare park ve mesire alanlarında zirai insansız hava araçları olan drone ile ilaçlama yapılıyor.

'Kayseri Kocasinan Yaşam Park'ı hazır

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi tarafından Kahramanmaraş Elbistan'da çalışmalarda sona yaklaşılan 'Kayseri Kocasinan Yaşam Park'ının ilk asfaltını işçilerle birlikte döktü. Mesai mefhumu gözetmeksizin bölgede gece gündüz çalışan personele ve Kayseri halkına teşekkür eden Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların hem alış veriş yapılabileceği hem de gündelik ihtiyaçlarını karşılayabileceği hatta içerisinde aile sağlık merkezi ve eczane gibi donatıların olacağı bir yaşam merkezini hazırladıklarını söyledi.

Sağlık Müdürü Erşan: İş yükünün yoğun olduğu bir dönem...

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2022 Yılı Değerlendirme ve 2023 Yılı Planlama Toplantısı gerçekleştirildi.

Büyükkılıç: Kayseri'miz her yerde hayırseverlerimizle anılıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hayırsever İlbasmış ailesi tarafından yaptırılacak sağlık ocağının temel atma törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, 'Kayseri'miz her yerde hayırseverlerimizle, yardımseverliği ile anılıyor' dedi.

İşte Kayseri’de 'en fazla ölüme neden olan' hastalıklar...

Ölüm istatistikleri açıkladı! İşte Kayseri’deki “en fazla ölümün” nedeni olan hastalıklar...

Sağlık-Sen'in genel başkanı Mahmut Faruk Doğan oldu

Sağlık-Sen 7. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, yapılan seçimle Genel Başkanlığa seçildi.

Uzun vadede kansere yol açabiliyor!

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından yıkılan binlerce bina görünmeyen tehlikeler barındırıyor. Yıkılan binalarla birlikte yüksek miktarda asbest yayılıyor.

Ambulans tramvay yoluna girdi: 1 yaralı

Kayseri'de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği ambulans tramvay yoluna girdi. Kazada bir sağlık memuru yaralandı.

Deprem bölgesinde bağışıklık alarmı

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Elif Karakoç Aydıner, “Kolaylıkla enfeksiyon kapabilen immün yetmezlikli hastalarla, merkezlerdeki hekimler ve hasta platformları sürekli iletişim halinde olmalı” dedi.

Koronavirüs nedeniyle Kayseri’de kaç kişi hayatını kaybetti! 2 yıl sonra açıklama geldi…

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), koronavirüsün ardından iki yıldır açıklamadığı ölüm ve ölüm nedeni istatistiklerini açıkladı. Peki ülke genelinde ve Kayseri'de kaç kişi Covid 19 nedeniyle hayatlarını kaybetti.

Aşırı deprem korkusu hasta ediyor!

Deprem korkusunu çok fazla içselleştirmek zaman zaman fizyolojik sorunları da beraberinde getirebiliyor.

Valilik’ten son dakika açıklaması: 14 okulumuz tahliye edildi!

Kayseri Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentte yapılan eğitim, sağlık, sosyal ve diğer alanlarda yapılan çalışmaların yanı sıra hasar tespit tablosunu da açıkladı.

Deprem sonrası dikkat çeken açıklama! Kayseri Sağlık Müdürü Erşan: Orası en güvenli yer!

Kayseri Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentteki hastanelerin durumu ile ilgili bilgi verdi. Hastanelerin birçoğunun deprem yönetmeliğine göre yapıldığını dile getiren Erşan, "Allah’a şükür herhangi bir hasarımız, sıkıntımız yok” dedi.

Deprem ilinde salgın hastalık var mı? Bakan Koca yalanladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Ne Kahramanmaraş'ta ne bir başka deprem ilinde böyle bir salgın hastalık var. Acımasız yalanı dikkate almamalıyız' dedi.