Milli Gelir Haberleri

Milli Gelir Haberleri

Kayseri'de dikkat çeken tablo! 8 yıldır düşüyor...

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, bir süre önce Meclis'te şu an kişi başı milli gelirin 10 Bin dolar olduğunu öne sürmüştü. Rakamlar düşündürücü. Diğer yandan Kayseri Türkiye ortalamasının bile gerisinde kaldı.

AK Partili Tamer, hala kişi başı milli geliri 10 bin dolar mı sanıyor?

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in, Meclis'te "kişi başı milli gelir şimdi 10 bin dolar” sözleri tartışmaları da beraberinde getirdi.

Ataş: Emekliler asgari ücretin altında maaş alıyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, emeklilerin yaşadığı sıkıntıların çözümü için Meclis’i göreve davet etti. Bu konuda Meclis araştırması önerisinde bulunan Ataş, emeklilerin yaşadığı geçim sıkıntısı dikkat çekti. Emeklilerin asgari ücretin altında maaş aldığını belirten Ataş, “Geçim derdiyle boğuşan emeklilerimizin sorunları araştırılıp, yaşam standartlarının geliştirilebilmesi için adil bir intibak yasası, katsayı ve gösterge sisteminin yeniden düzenlenmesi, emeklilere milli gelir artışından refah payı verilmesi gibi çalışmalar acil olarak hayata geçirilmelidir” dedi.

Asgari ücret tepkisi: Hani ekonomi uçmuş, milli gelirimiz artmıştı?

Emek Partisi Kayseri İl Örgütünün asgari ücret açıklamasında, "Komisyon görüşmelerinde Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 'yoksulluğu ortadan kaldırdık' diyerek zammın düşük olacağının sinyallerini en başından beri vermiştir" denildi.