Milletvekili Haberleri

Milletvekili Haberleri

AK Parti Kayseri eski Milletvekili, İYİ Parti’den aday adayı oldu…

AK Parti'de, özellikle Suriyeliler'e yönelik yaptığı bazı eleştiriler sonrasında ihraç edilen Kayseri eski Milletvekili Prof Dr Pelin Gündeş Bakır, İYİ Parti’ye katıldı. Bakır, Milletvekili aday adaylığı başvurusunu da yaptı.

Flaş! Özhaseki: “Aday değilim”

Kayseri’de siyaset sahnesinde flaş gelişmeler yaşanıyor. AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, milletvekilliğine yeniden aday olmadığını açıkladı.

MHP Milletvekili aday adayı Korkmaz: Yeminimiz var!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri eski Milletvekili ve aynı zamanda eski İl Başkanı Süleyman Korkmaz, milletvekili aday adaylığı başvurusunun ardından ziyaretlerini sürdürüyor.

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu’nun eski sekreteri Kayseri'den aday adayı oldu

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun eski sekreteri Recep Yavuz, Saadet Partisi’nden Kayseri Milletvekili Aday Adayı oldu.

İşte AK Parti'de milletvekili aday adaylığı için başvuranlar...

AK Parti'de dün itibariyle milletvekili aday adayı olmak için başvuru yapan isimler belli oldu.

'AKP de ekonomi modeli de iflas etmiştir!'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP’nin ekonomi modellerinin Türk ekonomisini iflasın eşiğine getirdiğini söyledi. “AKP ile Türk Ekonomisi Cumhuriyet tarihinin en kötü zamanını yaşamaktadır” diyen Ataş, “AKP’nin ekonomi modeliyle enflasyon yükselmiş, döviz kuru sürekli artış göstermiş, işsizlik oranları tarihî zirvelere çıkmış, Merkez Bankasından 128 milyar dolar buharlaşmış, Türk lirasının değeri pula dönüşmüş, dış ticaret açığı, cari açık ve bütçe açığı tarihî rekorlar kırmıştır” dedi. Milletvekili Ataş, “Bugün milyonlarca insanımızı açlık sınırında yaşamaya mahkûm eden bu iktidarın da saçma ekonomi politikalarının da yandaşlarının da sonu gelmiştir” diye konuştu.

Ticaret Odası Başkanı Gülsoy, milletvekili adayı olacak mı? İşte yanıtı...

Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, milletvekili adayı olacak mı? Bu konuda Meclis'te konuştu. Gülsoy, "Bir çok meclis üyem, meslek komitesi üyem, değerli iş dünyasının temsilcileri ve kamuoyundan arkadaşlarımız bizleri daha güzel ve şerefli bir göreve layık görüp mecliste görmek istediklerini samimi olarak dille ifade ettiler" dedi.

MHP Milletvekili aday adayı Aytekin'den Başkan İncetoprak'a ziyaret...

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin daha önce Diyarbakır'da görevlendirdiği Kayserili iş insanı Abdulkadir Aytekin, Kayseri'den milletvekili aday adaylığı başvurusunun ardından ziyaretlerini sürdürüyor.

Elitaş’tan Kayseri Olay’a Ankara’dan adaylık müracaatı açıklaması

Kayseri’nin 10 milletvekilinden sadece AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız yeniden adaylık müracaatı yapmadığını açıklamıştı. Bir Kayseri Milletvekili de Ankara’dan adaylık müracaatı yaptığını açıkladı.

Köylü böyle isyan etti: Tavuklara yem alamıyoruz! Kapıyı açık bırakıyoruz, tilki gelip yesin diye, halimiz bu...

CHP Kayseri İl Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için ayrılan Ümit Özer, vatandaşlara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. İlçe ziyaretleri sırasında bir vatandaşın yem fiyatlarındaki artış yüzünden hayvanları sattığını ve bunun yanı sıra tavuklara bile yem alamadıkları için kümesin kapısını açık bıraktıklarına yönelik sözleri dikkat çekti.

Sedat Kılınç: Güzel günler, aydınlık günler için adayım, Kayseri'ye hizmet için varım...

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, 14 Mayıs'ta yapılacak genel seçimlerde İYİ Parti'den Kayseri milletvekilliği aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

Zeki Güvenç İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu

Sosyal Hizmetler Uzmanı ve Aile Danışmanı Zeki Güvenç, memleketi Kayseri’ye hizmet etmek için, İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu. Adaylık dilekçesini İYİ Parti Genel Merkezi’ne teslim eden Güvenç, Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için bu alandaki projelerini gerçekleştirebileceği en önemli alanlardan birinin milletvekilliği olduğunu düşündüğü için aday olduğunu söyledi.

Sedat Kılınç, milletvekili aday adayı oldu!

İş İnsanı Sedat Kılınç, milletvekili aday adaylığını açıklayacak. Kılınç, bir süre önce İYİ Parti'ye katılmıştı.

İYİ Parti, 'Yoğun ilgi var' dedi ve süreyi 2 gün daha uzattı!

İYİ Parti'de milletvekili aday adaylığı başvuru süreci sürüyor. Partiden yapılan açıklamada yoğun ilgi üzerine sürenin iki gün daha uzatıldığı ifade edildi.

Çağan yine aday adayı oldu!

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı ve Gazeteci Deniz Çağan, AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Milletvekili Ataş: Çiftçilerimizin traktörüne, hayvanına haciz koyan bu düzeni değiştireceğiz!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP’nin uygulamalarıyla çiftçileri cezalandırdığını söyledi. ‘Ananı da al da git’le başlayan çiftçiyi cezalandırma sürecinin ne yazık ki AKP ile farklı şekillerde devam ettiğini dile getiren Ataş, ayrıca “21 yıllık AKP iktidarında eskiden kendi kendine yetebilen ülkemiz tarımda da ithalata bağımlı hâle getirilmiştir” dedi. Millet İttifakı olarak, tarım ve hayvancılığı da içine düştüğü cendereden çıkaracaklarını ifade eden Milletvekili Dursun Ataş, “Artık tarım konusunda ciddi bir reform ve istikrarlı politikaya ihtiyaç var, artık çiftçimizin cezalandırılmadığı, destek ve teşviklerle ödüllendirildiği bir sisteme ihtiyaç var” şeklinde konuştu. Ataş, iktidarlarında hayata geçirecekleri projeleri de gündeme taşıyarak, “Çiftçilerimizin kullandıkları kredilerin faizini sileceğiz! Çiftçilerimizin traktörüne, hayvanına haciz koyan bu düzeni değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Karayel: Trollük önlenince Marmara Denizi'nde popülasyon arttı!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, “2002 yılında, AK Parti iktidara geldiğinde sadece 61 bin ton olan üreticilik şu an yarım milyon tonunun üzerine çıktı” dedi. Karayel, kaçak trol avcılığı yapan teknelere el konulmasıyla birlikte Marmara Denizi'nde popülasyonun da arttığını söyledi.

AK Parti'de kimler aday adaylığı için başvurdu! İşte tam liste

AK Parti'de kimler Kayseri Milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Eğitimci Yaşar Öztürk, AK Parti’den aday adayı oldu!

Kayseri'de eğitim camiasının tanınan isimlerinden Yaşar Öztürk, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Dr Karaoğlu'nun acı günü!

CHP Milletvekili aday adayı Doktor Sema Karaoğlu kardeşini kaybetti.

Kalkan da AK Parti'den aday adayı oldu

Eğitim Bir-Sen Kayseri Kayseri eski Şube Başkanı Aydın Kalkan, AK Parti'den milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı.

Aday adayı oldu, Bahçeli'yi ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Eski İl Başkanı ve 25. Dönem Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, MHP Kayseri Milletvekili Aday Adaylığı için müracaatını yaptı.

İYİ Partili Yücel: Kayseri'de tarih yazacağız!

İYİ Parti'den Kayseri Milletvekilliği Aday Adaylığını açıklayan Kazım Yücel; Devlet okullarında okuduğum şehrime ve ülkeme hizmet etmek asli borcumdur dedi.

Ersoy: Kayseri’nin Cumhur ittifakına ve MHP’nin vizyonuna ihtiyacı var!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı ve ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Ersoy, "Kayseri’nin Cumhur ittifakına ve partimiz MHP’nin vizyonuna ihtiyacı vardır" dedi. Diğer yandan Ersoy'un başvurusunu yaparken yanında kendisi gibi aslen Yozgatlı olan İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'ın da yer alması dikkat çekti.

Yeniden aday adayı olan AK Parti Milletvekili Nergis: Hizmet yolunda devam...

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, yeniden Milletvekili olabilmek için aday adaylığı başvurusunu partisinin genel merkezinde yaptı.

‘Efsane Başkanın’ oğlu milletvekili aday adayı oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı merhum Niyazi Bahçecioğlu'nun oğlu İbrahim Bahçecioğlu, milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı.

Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Türk, milletvekili aday adayı oldu

İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Osman Türk, bu görevinden istifa ederek, partisinden Kayseri milletvekili aday adayı oldu.

Mete Kurt Devlet Bahçeli ile görüştü

MHP'den milletvekili aday adayı olan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şubesi Kurucu Başkanı Mete Kurt, partinin Lideri Devlet Bahçeli ile görüştü...

Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı Arslan, Milletvekili aday adayı oldu!

Gelecek Partisi Kayseri Kurucu Kayseri İl Başkanı olan 6 Eylül 2020’deki İl Kongresinde İl Başkanlığına seçilen Avukat Zülküf Arslan, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili seçimleri için aday adaylığını açıkladı.

Avukat Gümüş, milletvekili aday adayı oldu

Avukat Zeki Gümüş, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kayseri Milletvekili aday adaylığı için parti genel merkezinde başvurusunu yaptı.