Kızılay Haberleri

Kızılay Haberleri

Talas'ta sağlık hamlesi...

Talas Belediyesine ait arsalar üzerine hayata geçirilen aile sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonları ile Türk Kızılay Talas Şube binası da tamamlandığı önemli bir açığı kapatacak.

Büyükkılıç ve Vali hayır panayırına katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Kızılay Kayseri Şubesi ve Kayseri Kızılay Kadın Kolları, 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi için düzenlenen, geliri ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olacak 'Şefkat Pazarı Hayır Panayırı Etkinliği'nin açılış törenine katıldı. Büyükkılıç, kendisini 'hoş geldiniz' diyerek karşılayan Kızılay gönüllüleri ile gözleme pişirdi.

Talas Belediyesi'nden Kızılay'a yeni bina

Yeni yatırımları birbiri ardına ilçeye kazandırmaya devam eden Talas Belediyesi, bu çerçevede yeni Kızılay hizmet binası inşaatını da hızla tamamlıyor.

Kayseri'ye hayran kaldılar

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli ile birlikte 20 Bosna Hersekli öğrenciyi ağırladı. Başkan Büyükkılıç, 'Biz sizleri çok seviyoruz. Bosna'nın gönlümüzdeki yeri apayrıdır' derken, kardeş şehir Mostar'ın gençleri de 'Kayseri'yi çok beğendik, harika bir şehir' dediler.

Kocasinan çalışanlarından, Kızılay'a kan bağışı

Kocasinan Belediyesi çalışanları, Kızılay'a kan bağışında bulundu. Kanın sadece acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kan bağışının önemine dikkat çekerek; 'Kan bağışı hayat kurtarır ve hepimize bir gün lazım olabilir' dedi.

Kayseri OSB'den Kızılay'a kan bağışı

Kızılay Kan Merkezi ve Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliği ile kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, kampanyaya destek veren bağışçıları ziyaret ederek destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Büyükkılıç'tan Kızılay'a ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli'ye ziyarette bulunarak, yeni görevini tebrik etti. Başkan Büyükkılıç, Kızılay Gönüllü Yeleği giyip rozet takarak, 1 adet de kurban bağışı yaptı.

Büyükşehir'in Gençlik Merkezi'nde 'Tecrübe Paylaşım Etkinlikleri' sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından düzenlenen Talas Gençlik Merkezi 'Tecrübe Paylaşım Etkinlikleri' sürüyor. Her hafta bir konuğun ağırlandığı etkinlik çerçevesinde, Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli ve Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop gençlere tecrübelerini aktardı.

Altıntop: 3 milyona yakın maske üretmişiz

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, Genç Kızılay'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen çay-simit buluşmasında gençlerle bir araya geldi. Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, 'Şu anda Devlet Hastanemizde günlük 8 bin hastaya bakılıyor' dedi.

'Vatandaşın hakkı gasbedilirken, bir soruşturma dahi açılmadı'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, şaibeli işlerle gündeme gelen Kızılay’ın peşini bırakmıyor. Bir süre önce soru önergesi hazırlayan Ataş, bu kez de Kızılayın hangi dernek ve vakıflara para aktardığının, kimlerin Kızılayı bir türlü banka gibi kullanıp vergisiz para transferi yaptığının, toplanan yardım paralarının nasıl kullanıldığının araştırılması amacıyla Meclis araştırması istedi. Ataş, Meclis’te Kızılay’da yaşananlarla ilgili dikkat çeken bir konuşma yaptı. Ataş, “Kızılay, AKP tarafından yandaşların ATM'sine çevrilerek, muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın hakkı gasbedilmiştir. Bu durumu milletimiz adına araştırmak her bir milletvekilinin boynunun borcudur” diye konuştu.

Kimler vergisiz para transferi yaptı? Kızılay'la ilgili şok iddia...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kızılay’ı Meclis gündemine taşıdı. Kadrolaşmadan para transferlerine kadar tartışılan konulara dikkat çeken Milletvekili Dursun Ataş, Kızılay’ın son 5 yılda kaç menkul ya da gayrimenkul satışı gerçekleştirildiğini ve buradan elde edilen gelirlerin nerede kullanıldığının yanı sıra geçmişe yönelik Kızılay’ın kimlere, hangi vakıf ve derneklere para transferi sağladığını sordu. “Son genel kurulda satış yetkisi alınması, raporların okutulmadan ibra alınması gibi olaylar şüphe çekmektedir” diyen Ataş, “Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na bağışlanan parada olduğu gibi başka kimler Kızılay’ı bir tür banka gibi kullanıp ‘vergisiz’ para transferi yapmıştır?” sorusunun yanıtını da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan istedi.

Talas'ta 'Engelsiz Oyun Parkı'

Talas Belediyesi ve Türk Kızılayı Talas Şubesi işbirliğiyle oluşturulan ve her yaştan engellinin kullanabileceği spor aletleri ile oyun grubuyla donatılan Talas Kızılay Engelsiz Oyun Parkı düzenlenen törenle hizmete girdi.

Rektör çay-simit buluşmasında gençlerle buluştu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Genç Kızılay'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen çay-simit buluşmasında gençlerle bir araya geldi. Rektör Karamustafa; 'KAYÜ sadece şehrimizin değil, ülkemizin de önemli bir üniversitesi olma yolunda ilerlemektedir' dedi.

Rektör gençlerle çay-simit buluşması yapacak!

KAYÜ Rektörü Karamustafa, gençlerle çay-simit sohbetinde buluşacak!

STK'larla bayramlaşma

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Kayseri Şubesi, Oto Sanatkrlar Odası ve Türk Kızılay'ının düzenlediği bayramlaşma programlarına katıldı.

Büyükkılıç'a istişare ziyaretleri sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Tural, Türk Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli ile Hollanda'dan gelen misafirleri, başkanlık makamında ayrı ayrı kabul etti.

O aileye Talas Belediyesi sahip çıktı

Dün akşamüzeri eşyalarıyla birlikte kiracısı oldukları evden dışarı atılan aileye Talas Belediyesi sahip çıktı.

Kızılay'dan Kayseri OSB'ye ziyaret

Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli ve şube yönetimi, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu'nu ziyaret etti. Yunus İmamoğlu, 'Kızılay bizim gözbebeğimiz' diyerek başarılı çalışmalarının yeni yönetimle de süreceğine inandığını söyledi.

Özhaseki'den Türk Kızılay'a ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türk Kızılay Kayseri Şubesi yeni Başkanı Cafer Beydilli'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tramvayda 9 bin 300 TL unutuldu!

Kayseri'de vatandaşların yoğunlukla kullandığı tramvaylarda, 2021 yılında 9 bin 300 TL'lik ziynet ve nakit para unutuldu. Sahipleri çıkmayan ziynet eşyası ve paralar tutanak karşılığında Kızılay'a bağışlandı.

Kızılay'dan Başkan Palancıoğlu'na ziyaret

Türk Kızılay Kayseri Şubesi yeni Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Beydilli ve Yönetim Kurulu Üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu ziyaret etti.

Çolakbayrakdar: Dikilen her ağaç geleceğe miras kalacak

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türk Kızılay gönüllüleri ile birlikte Yakut Mahallesi'nde 200 çam ve meyve ağacını toprakla buluşturdu.

Kayseri Kızılay’da Kayyum dönemi bitti! Yeni Başkan görevi devraldı

Kayseri Kızılay’da yeni Şube Başkanı Cafer Beydilli görevi devraldı.

Kızılay Haftasında Ali Dağına yüzlerce meyve ağacı dikildi

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Talas Belediyesi ve Türk Kızılayı Talas Şube Başkanlığı tarafından organize edilen programla Ali Dağı'na yüzlerce meyve fidanı dikildi.

Düğünde oynayarak çekim yaptı ve bakın ne oldu?

Kayseri'de düğün çekimi yapan bir kameraman, çekim sırasında oynamasından kaynaklı kayıt edilen hareketli görüntüler nedeniyle açılan davayı kaybetti.

Talas’ta 'Dünya Temizlik Günü' seferberliği

Talas Belediyesi, 'Dünya Temizlik Günü'nde farkındalık oluşturmak amacıyla Kızılay Talas Şubesi ile birlikte atık toplama etkinliği gerçekleştirdi.

Başkan Çolakbayrakdar, 'Daha temiz çevre için durmadan çalışıyoruz'

Kocasinan Belediyesi tarafından 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Kızılay Kocasinan Şubesi Gönülleriyle birlikte çevre temizliği farkındalığı oluşturmak adına etkinlik düzenlendi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, başta çevre ve temizlik olmak üzere toplumsal duyarlılık gerektiren bütün konularda çeşitli etkinlikler düzenleyerek, toplumsal bilincin artırılmasına katkı sağladıklarını vurguladı.

Melikgazi'den Kızılay'ın hayır panayırına destek

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Türk Kızılayı Kocasinan, Melikgazi ve Talas Şubeleri Kadın Kolları tarafından düzenlenen, 'Kızılay Kadınları Filistinli Yetimlere Sahip Çıkıyor' temalı yardım panayırına katıldı.

Kızılay hayır panayırı kurdu!

Türk Kızılayı Kocasinan, Melikgazi ve Talas Şubeleri Kadın Kolları tarafından Filistin'deki yetimlere destek amacıyla hayır panayırı kuruldu.

AK Parti Kayseri İl Teşkilatından Kızılay'a kan desteği

AK Parti Kayseri İl Teşkilatı Kızılay'a kan desteğinde bulundu. Kan verme kampanyasında konuşan AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ' İnsanın hiçbir şeye ihtiyacı olmasa kana ihtiyacı var' dedi.