Kırsal Hizmetler Haberleri

Kırsal Hizmetler Haberleri

Melikgazi'de muhtarlar toplantısı...

Melikgazi Belediyesi'nde yeni kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü çerçevesinde kırsal kesim mahalle muhtarları ile bir toplantı yapılarak, yeni projeleri ve talepleri masaya yatırdı.

Büyükşehir 95 mahalle yolunu ulaşıma açtı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı ekipleri karla mücadele kapsamında 95 kırsal mahalle yolunu daha ulaşıma açtı.

Sarız'da karla mücadele devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, yoğun tipi ve etkili olan kar yağışı nedeniyle 2 günde 65 kırsal mahalle yolunu da ulaşıma açarak, tüm ilçelerde kapalı mahalle yolu bırakmazken, kentin en doğusu olan Sarız ilçesinde yüksek kesimlerde karla mücadelesini sürdürdü.

En ücra bölgelerde bile karla mücadele ediyorlar

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, yoğun tipi ve etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm ilçelerde kapalı mahalle yolu bırakmazken, en ücra bölgelerde bile boyu 1 metreyi bulan karla mücadelesini aralıksız sürdürüyor.

Heyelan sonucu kapanan yolla ilgili dikkat çeken gelişme!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, Yahyalı ilçesindeki önemli turizm değerlerinden doğa harikası Kapuzbaşı Şelaleleri yolunda gerçekleşen heyelana anında müdahale ederek, yolu ulaşıma açtı.

Melikgazi Belediyesi'nde Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kuruldu

Melikgazi Belediyesi hizmet alanını kapsadığı kırsal kesim mahallelerine daha etkin, verimli ve hızlı yatırım ve hizmet sunabilmek için Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kurdu.

Büyükşehir Çalıştı, Kayserililer karın keyfini doyasıya çıkardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde 7 noktada gece gündüz demeden karla mücadelesine devam ederken, Kayserililer de yağan kar yağışı ile birlikte karın keyfini doyasıya çıkardı.

Başkan Büyükkılıçtan Özvatana ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe ziyaretlerine Özvatan ile devam ederek, muhtarlar ile toplantı yaptı, vatandaşların taleplerini dinledi.

5 bölgede yol çalışmaları sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince 41 milyon TL yatırımın yapıldığı kırsal yollarda konfor ve güvenliğinin artırılmasına yönelik yapılan hizmetler kapsamında Pınarbaşı, Tomarza, Sarız, Yahyalı ve Bünyan ilçelerinde yapılan yol çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

Kapalı kırsal mahalle yolu kalmadı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle kapanan 4 ilçede toplam 59 mahalle yolunu ulaşıma açarak, kapalı kırsal mahalle yolu bırakmadı.

Karla kapanan mahalle yolları ulaşıma açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle kapanan 3 ilçede 13 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

Büyükşehir: Yollar açık

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri gün içerisinde etkili olan kar yağışı sonrası 16 ilçede hiçbir kırsal mahalle yolunun kapanmasına izin vermedi. Ekipler, olası kar yağışına karşı önlemlerini alarak, kent merkezindeki sorumluluk alanlarında tuzlama çalışmaları yaptı.

Büyükşehir kapalı mahalle yolu bırakmadı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri Sarız'da 20 mahalle yolunu ulaşıma açarken, kapalı kırsal mahalle yolu kalmadı.

Büyükşehir: Yollar açık...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri gece etkili olan kar yağışı sonrası 16 ilçede hiçbir kırsal mahalle yolunun kapanmasına izin vermedi. Merkezde de etkili olan kar nedeniyle ekipler, ana arterler, cadde ve sokaklarda yol temizleme, tuzlama ve kar küreme çalışmaları yaptı.

Başkan Cabbar ve Büyükşehir ekipleri Yeşilyurt Camiinde incelemelerde bulundu

Dün akşam meydana gelen yıldırım düşmesi sonucu minaresi yıkılan ve elektrik panosunun da patlamasıyla maddi hasarlar meydana gelen Yeşilyurt Camiindeki hasarları tespit etmek için Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Yücel ile birlikte yerinde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir kırsal hizmetlerden ilçelere 96 milyon TL yatırım

Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 16 ilçeye toplam 95 milyon 806 bin TL yatırım yapıldı.