Işsizlik Haberleri

Işsizlik Haberleri

'AKP de ekonomi modeli de iflas etmiştir!'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP’nin ekonomi modellerinin Türk ekonomisini iflasın eşiğine getirdiğini söyledi. “AKP ile Türk Ekonomisi Cumhuriyet tarihinin en kötü zamanını yaşamaktadır” diyen Ataş, “AKP’nin ekonomi modeliyle enflasyon yükselmiş, döviz kuru sürekli artış göstermiş, işsizlik oranları tarihî zirvelere çıkmış, Merkez Bankasından 128 milyar dolar buharlaşmış, Türk lirasının değeri pula dönüşmüş, dış ticaret açığı, cari açık ve bütçe açığı tarihî rekorlar kırmıştır” dedi. Milletvekili Ataş, “Bugün milyonlarca insanımızı açlık sınırında yaşamaya mahkûm eden bu iktidarın da saçma ekonomi politikalarının da yandaşlarının da sonu gelmiştir” diye konuştu.

OSB Başkanı: İşsizlik azalıyor...

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, TÜİK tarafından açıklanan 2022 yılı işsizlik rakamlarına ilişkin değerlendirme bulundu. Başkan Yalçın, 'İşsizlikteki azalma Türkiye'nin ekonomik gücünü ortaya koymaktadır. 2022 yılında yaşanan tüm zorluklara rağmen işsizliğin azalma göstermesi büyük önem arz etmektedir' dedi.

İYİ Partili Ataş'tan, 'İşte AKP'nin rekorları' açıklaması!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Vatandaşın yaşadığı geçim sıkıntısı AKP’nin umurunda bile değildir. Çocuğuna karne hediyesi olarak sadece et alabilen baba, yeterli beslenemeyen 3 milyondan fazla çocuk, ‘Evde tencere kaynamıyor’ diyen anne AKP’nin gündeminde yok. AKP milletin gündeminden bihaberdir, saray yaşamı AKP’nin gözünü kör etmiştir” dedi. “Mayıs ayı AKP’nin iktidardaki son ayı olacak, millet sesini duymayanlara, yandaşı kollayıp vatandaşı yok sayanlara artık yeter diyecektir” diyen Ataş, “AKP 20 yıllık kötü karnesine, Cumhuriyet tarihinin en yüksek dış ticaret açığı rekorunu, Cumhuriyet tarihinin en yüksek kur rekorunu, en yüksek işsizlik rekorunu, en büyük yolsuzluk rekorunu ve en büyük yoksulluk rekoru yazdırmıştır” şeklinde konuştu. Milletvekili Ataş, “AKP’nin yalanları ortadadır, AKP’nin milletten kopmuşluğu ortadadır. Çok az kaldı, gidiyorlar” sözleriyle de dikkat çekti.

'Ticaret şehri Kayseri'de daha fazla işsizlik var'

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, ticaret şehri olarak bilinen Kayseri’de işsizliğin her geçen gün arttığını söyledi. TÜİK’in masa başında hazırladığı gerçeğin çok altındaki verilerin bile acı tabloyu gözler önüne serdiğini dile getiren Milletvekili Ataş, “Tarih boyunca ticaretin başkenti olan, sanayi şehri Kayseri, AK Parti döneminde işsizlikte oranlarında Türkiye ortalamasının bile çok gerisine düşmüştür. Kayserili bunun hesabını sandıkta AKP’den soracaktır” diye konuştu.

'KOSGEB, Kayseri’de sığınmacı ve kaçakların çalıştırılmasına destek veriyor!'

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Serap Altuntaş, sığınmacı ve kaçak çalıştıranlara KOSGEB desteği sağlandığını belirterek, bu duruma tepki gösterdi. Altuntaş, “KOSGEB, Kayseri dahil bazı illerde sığınmacı ve kaçakları çalıştırılmasına destek veriyor. İstihdamda sığınmacılara destek türk vatandaşlarına köstek! Türk vatandaşı ikinci sınıf oldu. Pek çok insanımız işsizlikten kıvranırken sığınmacı ve kaçakların istihdamını şart koşarak destek programı açıklanmasını hiçbir vicdan kabul etmez!” dedi.

Kapanan yarım asırlık Saray Halı’da kaç kişi çalışıyordu! Kaç kişi işsiz kaldı?

Kayseri'nin Develi ilçesinde faaliyet gösteren 51 yıllık işletme kapanıyor. Saray Halı'nın Ocak ayı sonu itibariyle kapısına kilit vuracağı ifade edildi. Saray Halı'da 134 kişinin görev yaptığı ifade edildi.

‘Atanamayanlar’ Meclis gündeminde!

Atanamayan ziraat mühendislerinin sorunlarına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Ülkemizin geleceği kıymetli ziraat mühendisleri, biraz daha sabredin, sizin sorunlarınızı da biz çözeceğiz, sizi toprakla buluşturacağız. Az kaldı, geliyor gelmekte olan” diye konuştu.

Milletvekili Ataş'tan, Bakanlara art arda sorular!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Bakanlara art arda sorular yöneltti. Milletvekili Ataş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a asgari ücretin bile altında çalışmak zorunda kalan Hukuk Fakültesi mezunlarını, Gençlik ve Spor Bakanına Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da yurt sorunu nedeniyle mağdur olan öğrencileri sordu.

Vali Başkanlığında iş ve işsizlik toplantısı!

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında toplanarak, il genelinde yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Hakları için eylem yaptılar...

Seslerini duyurmak istiyorlar...Yaklaşık Bin 200 Veteriner, Ziraat Mühendisi ve Ziraat Teknikerlerinden oluşan Tarım Danışmanları seslerini duyurmak için eylem yaptı.

Dikkat çeken açıklama: Kayseri'de 16 bin kişi işini kaybetti...

"Kayseri’de 16 bin kişi işini, sigortasını, geleceğini kaybetti" diyen CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, SGK'nın düşündüren verilerini paylaştı. Kayseri'nin her alanda kaybettiğini ifade eden Özer, iktidara tepki gösterdi.

Düşündüren tablo! Kayseri'de kapanan şirket sayısı yüzde 350 arttı!

Kayseri'de kapanan şirket sayısı yüzde 4,5 arttı. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, çarpıcı rakamları gündeme taşıdı.

Yahyalı'da oldu: 35 yıllık esnafım böyle bir düzen görmedim!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Çalışmalarına ara vermeden Kayseri’de devam eden Ataş, bu kez de Yahyalı ilçesini ziyaret ederek, vatandaşları dinledi, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Ataş, ziyaretlerde yine dert dinledi ve aynı zamanda İYİ Parti iktidarında hayata geçirecekleri projeleri anlattı. AK Parti’nin Kayseri’de en fazla oy aldığı ilçede ziyaretlerde esnafların işsizlik, hayat pahalılığı, zam ve mülteci konusunda iktidara olan tepkileri dikkat çekti.

Milletvekili Ersoy, vatandaştan kendisine en çok gelen talepleri paylaştı! İlk sırada şaşırtan talep!

Milletvekili Baki Ersoy, 4 yıl içinde vatandaştan kendisine en fazla gelen talepleri başlıklar halinde topladı.

Kayseri’de 'işsizlik' rekoru! 4 ayda sigortalı kişi sayısı 10 bin 296 kişi azaldı!

Kayseri'de düşündüren tablo. Kayseri’de işsizlik ödeneği başvurusu ?,7, işsizlik ödeneği alan kişi sayısı ise 7,4 oranında arttı. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer açıkladı...

'Kayseri’de 12 sığınmacı terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı!'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Suriyeliler sorununa dikkat çekti. AKP’nin hatalı politikaları nedeniyle Türkiye’nin, nüfusunun yüzde 10’u kadar ulaşan Suriyeliye bakmak zorunda kaldığını belirten Ataş, “Bu, hiçbir ülkenin kabul edemeyeceği bir orandır. Suriyeliler nedeniyle toplumsal olaylar çoğalmış, ülkenin nüfus yapısı bozulmuş, işsizlik artmış, milletimizin sırtındaki yük ise artık taşınamaz boyutlara ulaşmıştır. Sonuç olarak, sorun, millî bir beka meselesine dönüşmüştür” diye konuştu. Kayseri nüfusunun da yaklaşık yüzde 10’unun yabancı uyruklu kişilerden oluştuğunu dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, “Sadece bir ayda 12 sığınmacı terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınmıştır. Bunlar sadece tespit edilenlerdir. Kayserili hemşehrilerim çocuklarını sokağa çıkarmaya korkar hâle gelmiştir” dedi.

'Saraylarda sefa sürenler, haberiniz var mı?'

Kayseri’de 75 kişilik işçi alım ilanına 3 bin 456 kişi başvurmuştu!

AK Parti İl Başkanı: Herkes hakkına razı oluyor!

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Olay Türk TV’de katıldığı Yüz Yüze programında vatandaşlardan ağırlıklı olarak iş taleplerinin geldiğini ifade etti.

Kayseri’de işsizlik sigortasına rekor başvuru!

Resmi verilere göre Kayseri’de işsizlik sigortasına başvuranların sayısı yüzde 76.9 arttı. CHP İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti iktidarına tepki göstererek, “İşsizlik kanayan yara. Kayseri’de de artıyor. Yıllardır aynı yüzler, aynı sözler bu kötü tablonun sebebiler” dedi.

İktidarı uyardı: Önlem alın! Yoksa tamamen bitecek...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları gündeme taşıdı. Zamlara, artan maliyetlere dikkat çeken Ataş, çiftçilerin faturalarını ödeyemedikleri için icra takibine düştüklerini söyledi. “Tarım ve hayvancılıkta destekler arttırılmalı, çiftçinin kullandığı mazotta ÖTV, KDV kaldırılmalı” diyen Ataş, AKP iktidarını bir kez daha uyardı. Milletvekili Dursun Ataş, “Şimdi tekrar uyarıyoruz, önlem alınmadığı takdirde Türkiye’de tarım ve hayvancılık tamamen bitecek, gıda enflasyonu daha da artacak, köylerde kimse kalmayacak, tarımsal istihdam azalacak, işsizlik artarak devam edecek, ekonomik kriz daha da derinleşecektir” dedi.

Ekonomide yaşananlara dikkat çeken Tunçbilek: Kaygılarımız kronikleşiyor!

İYİ Parti Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Ümit Yasin Tunçbilek, ekonomide yaşanan sıkıntılara, işsizliğe dikkat çekerek, “Kaygılarımız kronikleşiyor” dedi.

'Kanun ihlal ediliyor!'

"8 bin kontenjan açığı varken bunun dörtte biri kadar alım yapılması kanunun açıkça ihlalidir."

MHP: Hazırladığımız projemizin “Aktif İşgücü” adıyla hayata geçirilmesinden mutluyuz!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak: 5 Ekim 2021 tarihinde Milletvekilimiz Sayın Baki Ersoy Beyefendi ile birlikte hazırlayıp sunduğumuz projemizin bu gün itibari ile “Aktif İşgücü” adıyla hayata geçirilmiş olması bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir.

İYİ Parti Milletvekili Ataş: Her evde bir işsiz var!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TÜİK’in işsizlik verilerine tepki gösterdi. Açıklanan rakamların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Ataş, “İktidar, rakam oyunları yapadursun gerçek işsizlik 8 milyonu geçmiş durumda, her evde en az 1 işsiz bulunmakta. Genç nüfusun yaklaşık dörtte 1’i işsiz” diye konuştu.

Özer: Gazeteciler, sansür, işsizlik, düşük ücret, güvencesizlik ve baskılarla karşı karşıya!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Gazeteciler, sansür, işsizlik, düşük ücret, sosyal güvencesizlik ve baskılarla karşı karşıya” dedi.

'Parmak uyuşması kubital tünel sendromuna işaret edebilir'

Memorial Kayseri Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. İbrahim Karaman; dirseğin uzun süre baskıya maruz kalması ve dirseğin uzun süre katlanmasıyla yapılan aktivitelerin sonucu olarak ortaya çıkan kubital tünel sendromunun, elde ve parmaklardaki ağrı, uyuşma ve hissizlik ile kendini belli ettiğini söyledi.

Kayseri Meydanında dikkat çeken imza kampanyası!

Kayseri Meydanında "Geçinemiyoruz" pankartı açtılar

Milletvekili Ataş: Pişkin pişkin Suriyeli güzellemesi yapacağınıza sorunları çözün!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te gençlerin sorunlarına ve işsizliğe dikkat çekti. Vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden Ataş, “Tek adam yönetiminin ülkemizi taşıdığı noktada açlık, yoksulluk, işsizlik ve sefalet bulunmaktadır” diye konuştu. AKP’ye tepki gösteren Ataş, “Bu ülke sizin deney tahtanız değildir. Getirin sandığı, düşün bu milletin yakasından. Esnafın dükkânında yeniden bereket olsun, mutfaktaki tencere yeniden yine kaynasın, gencin umutsuzluğu umuda dönüşsün” ifadelerini kullandı. Milletvekili Ataş, “Birileri çıkıp pişkin pişkin ‘Bazı şehirlerde sanayiyi Suriyeliler ayakta tutuyorlar’ diyerek Suriyeli güzellemesi yapacağına bu sorunların çözümü için uğraşmalıdır” şeklinde konuştu.

Ataş: Ülkede adalet olmayınca ne kalkınma kaldı ne de ekonomi!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te adalet konusunda dikkat çeken açıklamalar yaptı ve AKP iktidarını uyardı. Hazreti Ömer’in adaletinden bahsederek iktidara gelen AKP döneminde yargının güvenilmez hale getirildiğini dile getiren Ataş, “Adalet ve kalkınma diyerek iktidara gelen AKP döneminde Türkiye ifade özgürlüğünün en çok ihlal edildiği Avrupa ülkesi oldu. Adalet kalmayınca ne kalkınma kaldı ne de ekonomi” diye konuştu. “Türkiye’nin adaleti gözeten, halkına refah sunacak bir iktidara ihtiyacı var” diyen Ataş, “Hukukun hâkim olmadığı bir ülkede yoksulluk, yolsuzluk, eşitsizlik, ayrımcılık, zorbalık, işsizlik, açlık ve güvensizlik olur” sözleriyle de dikkat çekti. Ataş, AKP iktidarına da seslenerek, “Getirin sandığı milletin önüne, düşün bu milletin yakasından” diye konuştu.

“İŞKUR'a göre artıyor, TÜİK'e göre düşüyor” diyen Sağlam: İşsizlik yüzde 21,9!

"TÜİK ve İŞKUR'un İşsizlik verileri arasında uçurum var"