Iddialar Haberleri

Iddialar Haberleri

'Zehirlenen işçileri hastaneye gönderen müdürün görevine son verildi' iddiası!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Kayseri’de tartışmalarla gündeme gelen ve ortaya atılan iddialarla da gündemden düşmeyen Develi’deki altın madeninde yaşananları Meclis gündemine taşıdı.

İşte iptal edilen KPSS’nin yapılacağı tarih

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), bazı soruların Yediiklim Yayınları tarafından hazırlanan deneme sınavlarındaki sorularla aynı olduğu iddialarının ardından iptal edilmişti.

'OSB'de dinleme cihazı bulundu' iddiasıyla ilgili açıklama...

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Yönetici odalarında dinleme cihazı bulunduğu iddialarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; "OSB'de dinleme cihazı bulunduğu haberleri asılsızdır" dedi.

Talas Belediyesi’nden Kazım Yücel’in iddialarına cevap

Talas Mevlana Mahallesi'nde özel okul arsasıyla ilgili olarak son günlerde bazı sosyal medya hesapları ve yayın organlarında dile getirilen iddialar hakkında Talas Belediyesi'nden açıklama yapıldı.

Özhaseki: 'Vız gelir, tırıs gider' diye cevap veriyoruz

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 23 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri'de yaptığı toplu açılışlarla ilgili yaptığı basın toplantısında, '23 Temmuz Kayseri için bereketli bir gün oldu' dedi. Özhaseki, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın işçilerin zorla miting alanına götürüldüğü iddialarına da, 'Yalan olan söylemlere 'vız gelir, tırıs gider' diye cevap veriyoruz' dedi.

Özhaseki'den tartışılan 'Mitingde yoklama alınacak' mesajı ile ilgili açıklama!

Kayseri Şeker Fabrikasında çalışanlara Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumartesi günü Meydan'daki mitingine “Katılım zorunludur. Yoklama alınacak” mesajı atıldığı, yönündeki tartışmalar sürüyor. Bu yöndeki mesaj iddiaları Özhaseki'ye soruldu.

Nurettin Canikli’den Kılıçdaroğlu’na Kayseri’de kayıp 20 milyon Avro cevabı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Grup Toplantısı’ndaki iddialarına ilişkin, “yalandır” ifadelerini kullandı.

Erol Bedir: 'Mahkemede aklanan tek kişi benim'

Kayserispor Eski Başkanı Erol Bedir, kamuoyundaki kulübün eski dönemindeki bazı iddiaların tartışılması üzerine kendisine sorulan bir soruya, Son 2 yıldaki, baskı, tehdit ve yalan haberlere rağmen Kayseri'deki tüm kurum ve kuruluşlar içindeki yöneticilerin arasında mahkemede aklanan tek kişi benim, inşallah böyle aklanma başka yöneticilere de nasip olur' dedi.

Büyükkılıç: Bol keseden atmak kolay

Milletvekilleri Dursun Ataş ve Çetin Arık'ın Kayserispor iddiaları hakkında açıklama yapan Memduh Büyükkılıç, eleştirmenin kolay olduğunu önemli olanın destek olmak olduğunu söyledi.

Baki Ertekin'den Berna Gözbaşı'na övgüler

Kayserispor'un yeni Teknik Direktörü Çağdaş Atan'ın imza törenine katılan Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın Kayserispor ve sponsorları hakkındaki iddialarına ilişkin, Türkiye'de bir Ali Koç'tur, bir Berna Gözbaşı'dır. Bu kadını kırmaya, üzmeye, moralini bozmaya, motivasyonunu azalmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Köstek olmasınlar' dedi.

Erciyes Anadolu Holding CEO’sundan Netflix'li ciro ve kar açıklaması!

Meclis'te muhalefet milletvekillerinin yaptığı açıklamalar ve bazı ortaya atılan iddialarla gündeme gelen Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, holdingin kar rakamlarını açıkladı...

Kayseri Sağlık Müdürü Benli'nin yeni görevi belli oldu!

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli'nin istifa ettiği, görevden alındığı iddialarının ardından yeni görev yeri belli oldu.

'Vatandaşın hakkı gasbedilirken, bir soruşturma dahi açılmadı'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, şaibeli işlerle gündeme gelen Kızılay’ın peşini bırakmıyor. Bir süre önce soru önergesi hazırlayan Ataş, bu kez de Kızılayın hangi dernek ve vakıflara para aktardığının, kimlerin Kızılayı bir türlü banka gibi kullanıp vergisiz para transferi yaptığının, toplanan yardım paralarının nasıl kullanıldığının araştırılması amacıyla Meclis araştırması istedi. Ataş, Meclis’te Kızılay’da yaşananlarla ilgili dikkat çeken bir konuşma yaptı. Ataş, “Kızılay, AKP tarafından yandaşların ATM'sine çevrilerek, muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın hakkı gasbedilmiştir. Bu durumu milletimiz adına araştırmak her bir milletvekilinin boynunun borcudur” diye konuştu.

Saldırıya uğrayan Başkan'dan açıklama

Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, makamında iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Kayseri ile ilgili şok iddia: Çernobil'i yaşıyor! Ölümcül oranda bulundu!

"Erzincan İliç'teki siyanür havuzu ölüm saçarken, şimdi de Kayseri'de ölümcül oranda civa bulundu!" Kayseri'de faaliyet gösteren firmanın iddialarla ilgili yapacağı açıklama merak ediliyor.

‘İhaleyi alacak firma önceden belliydi!’ iddiasına Bakan’dan yanıt!

Bakan, hızlı tren ihalesi konusunda ortaya atılan bazı iddialara yanıt verdi.

MHP’li vekilden şok açıklama: Bazı savcı ve hakimlerle alakalı konuşmuyorum! Şimdilik…

Kayserispor'un eski Başkanı Erol Bedir'in kulübü zarara uğrattığı iddiaları ile ilgili tartışmalar sürüyor. MHP'li vekil Ersoy'dan çarpıcı açıklamalar: Şimdilik konuşmuyorum...Ramazan ayı bir bitsin...

Ersoy’dan dikkat çeken açıklama: Erol Bedir ve bazı yöneticilerin 400 Bin TL civarı yolsuzluk yaptığını…

Kayserispor’un eski Başkanı Erol Bedir’in kulübü zarara uğrattığı iddiaları ile ilgili dikkat çeken gelişme...

O iddialar doğru mu?

Son iki ay içerisinde birisi ölümlü altısı maddi hasarlı olmak üzere yedi kaza meydana geldi...

‘Billboard duyurumuza bile engel olmak istiyorlar! Korkunun ecele faydası yok’

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin Lideri Meral Akşener'in, Kayseri ziyaretine ilişkin ilanlarına engel olunduğunu belirterek, bu duruma tepki gösterdi. İddialarla ilgili Büyükşehir Belediyesi'den de açıklama geldi.

Muhtar’ın, “Başkan adam tutarak beni darp etti” iddiası ortalığı karıştırdı!

Muhtar Savaş: Kayseri’deki evimde iki araç çocuklarımın başında bekliyordu. Adalet varsa tecelli edecek... İddiaların hedefindeki isim Başkan Bekir Ayyıldırım'dan açıklama geldi.

Şeker’deki “FETÖ iddiaları ile ilgili” dikkat çeken karar!

Kayseri Şeker'de yargıya taşınan sosyal medya paylaşımı ile ilgili dikkat çeken karar...

Arık: Siyasi kişilerin gizli ortağı olduğu firmalar üzerinden fahiş fiyattan ürün alındığı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin en büyük sanayi kuruluşu olan Erciyes Anadolu Holding’de yaşananları TBMM’ye taşıdı. Holding üzerinden vakıf ve derneklere para aktarıldığı iddiaları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Arık, “Kamunun emanetine sahip çıkması için görevlendirilen CEO’nun görevleri arasında siyaset yapmak; İstanbul’dan milletvekili aday adayı olup, aday gösterilmeyen CEO’nun yeniden aday olmak için kamunun kaynaklarını kullanması, Holding’in gücü ile basına aba altından sopa göstermesi de var mıdır?” diye sordu.

Temizöz'den, Savcı Sayan tepkisi: İftira...

FETÖ kumpasıyla cezaevine giren Kayseri Jandarma eski Komutanı Cemal Temizöz, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'a, katıldığı bir televizyon programında hakkında yaptığı bazı açıklamalar nedeniyle tepki göstererdi. Temizöz, Sayan'ın asılsız iddialarla, iftira attığını dile getirdi.

İhaleyi alan firmanın önceden belli olduğu iddiası doğru mu?

Kayseri’de tartışmaları bitmeyen hızlı tren konusunda dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

Kayseri hızlı treni yatırım programında mı? İşte cevabı…

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından sosyal medyada çıkan hızlı tren iddialarına açıklama yapıldı.

O müdürle ilgili dikkat çeken iddia: Whatshap üzerinden..!

Olay Türk TV’de, Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci'nin sunduğu “30 Dakika” programına konuk olan Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı Burak Işık, Kocasinan Tarım ve Orman İlçe Müdürü ile ilgili çarpıcı iddiaları gündeme taşıdı. Işık, “Nerede ne yapıyor, ne ediyor. Hepsinden haberimiz var. Kimlerden ne icazet alıyor bilgimiz var” ifadelerini kullandı.

Geri sayım başladı! Göreve geri dönecek mi?

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı iken Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hakkındaki bazı iddialar nedeniyle 15 Ekim 2021 tarihinde görevden uzaklaştırılan Tahir Nursaçan’a verilen 3 aylık cezanın süresi bu hafta doluyor.

Aksu: Mobilyacılar Odası'nı da, Erciyes KSS gibi yöneteceksen vay esnafının haline!

Kayseri’de 12 Ocak’ta yapılacak olan Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası seçimleri öncesinde dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Ercan Sarıkaya'nın ardından Hacı Ali Tandoğan oda başkanlığına adaylığını açıkladı. Diğer yandan Başkan adaylarından Ercan Sarıkaya ile ilgili dikkat çeken iddialar gündeme taşındı. İş insanı Aksu, "Sarıkaya hakkında ortaya atılan ve kendisinin cevapsız bıraktığı iddialar yenilir yutulur cinsten değil" dedi.

AK Partili Nergis, “Navigasyonla şehirde geziyor” iddialarına yanıt verdi: Navigasyonla gittik..!

Kayseri Milletvekilleri arasındaki navigasyon tartışmasında dikkat çeken gelişme. Nergis, iddialara yanıt verdi.