Eylem Haberleri

Eylem Haberleri

Evlat nöbetine Kayseri'den de katıldılar...

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine Kayseri'den de katılım oldu...

İYİ Parti’den dikkat çeken Suriyeliler raporu! Kayseri 11’inci sırada!

İYİ Parti kontrolsüz göçe karşı hazırladığı, “Göç Doktrini ve Stratejik Eylem Planını” açıkladı. Kayseri ve diğer bazı illerle ilgili düşündüren tablo...

TEM'den eş zamanlı huzur uygulaması

Kayseri'de TEM ekipleri tarafından kentin huzur ve güven ortamının korunması ile terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerine engellemek amacıyla uygulama yapıldı.

Eziyete cezai işlem uygulanacak

Yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte kurbanlık hayvanlara karşı uygulanacak her türlü kötü muamele, eziyet ya da benzeri eylemlere karşı Kayseri Doğa Koruma ve Milli Park Müdürlüğünce cezai işlem uygulanacak.

Şehir Hastanesinde doktorlar tepki eyleminde!

Kayseri Şehir Hastanesinde doktorların bugün acil hizmetler dışında poliklinik hizmeti vermeyeceği ya da iş yavaşlatacağı öğrenildi.

Milletvekili Ataş, Kayseri'deki esnaf eylemini Meclis'e taşıdı...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, akaryakıt zamları nedeniyle zor günler geçiren esnafların feryadını Meclis’e taşıdı. Kayseri’de akaryakıt zamlarını protesto etmek amacıyla kontak kapatan esnafların sesi olan Milletvekili Ataş, “Bu durumdan hem vatandaş hem de otobüsçü esnafı şikâyetçi. Bilet fiyatlarından dolayı okulu kapanan öğrenciler evine dönemiyor, terminaller bomboş. 4 kişilik bir aile yaklaşan Kurban Bayramı’nda ziyarete gitse yol masrafı bir asgari ücreti geçiyor. Bu şartlarda bayramda aileler baba ocağına nasıl gidecek?” diye sordu.

Karamete: Protestoya gerek yok, kontaklar zaten kapanmış!

Demokrat Partili Kamil Karamete, akaryakıt zamlarına tepki gösterdi ve boş olan yolla gönderme yaptı.

Esnaf eylem yaptı! Ataş: AKP'nin yönetim anlayışı her kesimi derinden yaralıyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, art arda gelen akaryakıt zamları ve artan maliyetlerle birlikte sıkıntı yaşayan otobüsçü esnafına destek verdi. Seslerini duyurmak için kontak kapatan ve eylem yapan esnafın sesi olan Ataş, Şehirlerarası Terminalde esnafları dertlerini dinledi. Esnaflar, Milletvekili Ataş’a, ilgisinden, mücadelesinden ve duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Kayseri'de otobüsçü esnafı zamlara tepki gösterdi, kontak kapattı

Art arda gelen zamlara esnaf tepki gösterdi.

Saadet Partisi'nden zamlara tepki eylemi: İlla birileri karşınıza geçip yazar kaza mı fırlatsın?

Saadet Partisi (SP) Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen zam protestosu dikkat çekti. Bazı vatandaşlar da zam protestosuna destek verdi. İl Başkanı Baki Coşkun, iktidara seslenerek, "Ne bekliyorsunuz illa birileri karşınıza geçip yazar kasa mı fırlatsın. Bu feryatları duymuyor musunuz?" dedi. 

Kontak kapatıp, art arda gelen zamlara isyan ettiler: Artık yeter, çaresiziz!

Kayseri'de Dernek Başkanının "zor durumdayız" isyanı dikkat çekti....

Kayseri İklim Değişikliği Eylem Planı Başladı...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kayseri İDEP Paydaş Çalıştayı Programı'na katıldı. Çalıştayda, Kayseri İklim Değişikliği Eylem Planı çalışmalarını da başlatan Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak iklim değişikliği ile mücadele çerçevesinde yaptıkları çalışmaları anlattı.

Molu sakinlerinden traktörlü 'köpek barınağı' eylemi

Kayseri'de Molu Mahallesi sakinleri, köpek barınağı yapım çalışmalarını traktörle durdurarak, tepki gösterdi. Molu Mahallesi Muhtarı Ali Adıgüzel, 'Sokağa çıkamaz olduk. Arazilerimiz köpekten geçilmez oldu. Biz bu barınağı istemiyoruz' dedi.

Büyükşehirden iklim değişikliği eylem planı eğitim çalıştayı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri İklim Değişikliği Uyum ve Azaltma Eylem Planlaması'na yönelik eğitim çalıştayı gerçekleştirildi.

Meydan’da “Düşünceye özgürlük, inançlara eşitlik” eylemi

Aleviler, hakları için meydanlardaydı. “Demokrasi ve Laiklik eşit ve özgür bir toplumun temelidir” çağrısı yapan Aleviler, “Demokratik, halkçı, özgürlükçü, laik bir ülkede yaşamak istiyoruz” dedi. Cumhuriyet Meydanı’nda Kayseri Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği öncülüğünde yapılan eyleme, bazı siyasi parti ve STK temsilcileri de destek verdi. Gümüş ayrıca "Rusya-Ukrayna arasında yaşanan ve her geçen gün can kaybının arttığı bu savaş acilen sonlandırılmalıdır. Barış olması için diğer ülkeler aracı olmalıdır. Can kaybının olduğu hiçbir dava haklı değildir! Yaşamın ve barışın kutsallığına inanarak; Aleviler savaşın karşısında, Barışın yanında duruyor ve Barış istiyor" dedi.

Kayseri'de “Savaşa Hayır” eylemi...

Vatandaşlar, “Savaşın tarafı olmayacağız”, “Kahrolsun ABD Emperyalizmi”, “İşgalci Rusya Ukrayna’dan Defol”, “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” sloganları attı.

Kayseri Meydanı'nda dikkat çeken eylem: Yeter artık...

Kayseri'de kooperatif mağduru olduğunu söyleyen üye ve ailelerinin düzenlediği basın açıklamasında konuşan Gökçe Uysal; kentte şuanda 4 bin 500 kişinin mahkemede olduğunu, bin 500 kişinin ise mahkemeye başvurma aşamasında olduğunu söyledi. "Hz Ömer'in adaletini istiyoruz" diyen vatandaşlar "yeter artık" diyerek yaşadıklarına isyan etti.

Kayseri’de 20 ayrı kooperatifin mağdurları eylem yapacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin bir süre önce verdiği sözleri hatırlattılar ve gereken adımların atılmasını istediler.

Öğrencilerden 'öğretmen' eylemi

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde ilkokul öğrencileri, aileleri ile beraber eylem yaparak, uzak olduğu için il merkezinden okullarına gelmeyen öğretmenleri okullarına davet etti.

Kayseri'de işçi eylemi!

Kayseri'nin Develi ilçesinde sendikalaşmak isteyen işçiler, eylem yaptı.

Kayseri'de bu kez de Halk Otobüsü Şoförleri eylem yaptı!

Kayseri'de halk otobüslerinin şoförleri düzenledikleri basın açıklamasında, şartlarının iyileştirilmesini talep etti.

Meydan’da EYT eylemi: Rantçıya, faizciye çalışan iktidar EYT sorununu çözmüyor!

“Emeklilikte Yaşa Takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor”

Develi’de çiftçi eylemi…

Develi’de çiftçiler, Pancar Kooperatifi önünde eylem yaptı!

“Ali baba ve kırk haramileri var” diyen Ünal: Sevinç Kınası gönderdik!

Türk Sağlık Sen Üyeleri, Sağlık Müdürlüğü yönetimine tepki gösterdi. "Ali Baba'nın Çiftliğinde, 40 Haramileri var” pankartı açan sendika üyeleri, "İl Sağlık Müdürlüğünde İdarecilere ‘Paralel Yapı’ tarafından verilen talimat doğrultusunda, sendikanın iş yeri temsilcisinin görev yerinin değiştirildiğini" savunarak,, bu duruma tepki gösterdi. Sendika Şube Başkanı Kamil Ünal, tepki amacıyla müdürlük yöneticilerine "Sevinç Kınası" gönderdiklerini de dile getirdi.

Zafer Partisi’nden karekodlu eylem! Bakın okutunca ne çıkıyor?

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanlığına asılan karekodlu pankart dikkat çekti.

Kayseri’de “Geçinemiyoruz” eylemi yapılacak!

Kayseri’de “Geçinemiyoruz inisiyatifi” adı altında bir araya gelen siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ortak basın açıklaması yapacak ve "zamlar geri çekilsin" talebinde bulunacak.

Çakmaz: İnsan hakları reddedilmez ve vazgeçilmezdir

Kayseri Valiliği tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Erciyes Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Eylem Çakmaz, 'İnsan hakları reddedilmez ve vazgeçilmezdir' dedi.

FETÖ'cülere ev ayarlayanlara operasyon: 6 gözaltı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ üyelerinin eylem ve faaliyetlerinin deşifre olmaması için bağ evlerini kullandıran iş adamı yapılanmasına operasyon düzenlendi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

Kayseri’de Kadın eylemi!

Kayseri'de kadınlar eylem yaparak, seslerini duyurmaya çalıştı...

Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyonu, kadına şiddete 'hayır' dedi

Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. Eylem Sarıoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında düzenlendiği basın toplantısında, 'Kadına yönelik şiddet son bulsun' dedi.