Chp Haberleri

Chp Haberleri

Köylü böyle isyan etti: Tavuklara yem alamıyoruz! Kapıyı açık bırakıyoruz, tilki gelip yesin diye, halimiz bu...

CHP Kayseri İl Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için ayrılan Ümit Özer, vatandaşlara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. İlçe ziyaretleri sırasında bir vatandaşın yem fiyatlarındaki artış yüzünden hayvanları sattığını ve bunun yanı sıra tavuklara bile yem alamadıkları için kümesin kapısını açık bıraktıklarına yönelik sözleri dikkat çekti.

Mehmet Özhaseki: CHP oy uğruna Kandil’e göz kırpar hale gelmiş, yazık

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 'CHP oy uğruna Kandil'e göz kırpar hale gelmiş, yazık' dedi.

Dr Karaoğlu'nun acı günü!

CHP Milletvekili aday adayı Doktor Sema Karaoğlu kardeşini kaybetti.

‘Efsane Başkanın’ oğlu milletvekili aday adayı oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı merhum Niyazi Bahçecioğlu'nun oğlu İbrahim Bahçecioğlu, milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı.

Avukat Gümüş, milletvekili aday adayı oldu

Avukat Zeki Gümüş, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kayseri Milletvekili aday adaylığı için parti genel merkezinde başvurusunu yaptı.

Doktor Aydıncak, CHP’den aday adayı oldu!

Operatör Doktor Özgen Aydıncak, milletvekili aday adaylığı için başvurdu.

İş insanı Genç başvurusunu yaptı!

CHP’de 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı başvuruları sürüyor. Hareketliliğin yaşandığı partide İş insanı Aşkın Genç de başvurusunu yaptı.

'Söz veriyorum' diyen Karaoğlu adaylığını açıkladı...

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Avukat Ünalmış CHP’den aday adayı oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) avukat Niyazi Ünalmış da milletvekili aday adaylığı için başvurdu.

Dr Sema Karaoğlu aday adaylığını açıklayacak!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday adaylığı hareketliliği sürüyor. Kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden aynı zamanda KİGDER Başkanı Dr Sema Karaoğlu da aday adayı olduğunu duyurdu.

Aday adaylığı başvurusunu yapan Özer: Halk kazanacak, her şey çok güzel olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için ayrılan Ümit Özer, parti genel merkezinde başvurusunu yaptı.

İşte Yücel’in yerine Büyükşehir Belediye Meclis’inde görev yapacak isim!

İYİ Partili Kazım Yücel'in, milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bundan sonraki süreçte görev yapacak isim belli oldu.

İşçilere kadro çağrısı...

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Önce taşeron olarak yıllarca her türlü şartlarda çalışan işçilerimize kadroları verilsin, mağduriyetleri giderilsin" dedi.

Aşkın Genç CHP'den , aday adaylık başvurusunu yaptı

İş adamı Aşkın Genç, 14 Mayıs'ta yapılacak genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili adayı olabilmek için aday adaylık başvurusunu yaptı.

Çetin Arık’tan şok iddialar, Ertekin’den şok cevaplar!

Kayseri’de son dakika gelişmesi… CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM’de şok iddialar ortaya attı. İddiaların hedefindeki Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin de Arık’a şok cevaplar verdi.

‘Vicdansızlık, ayıp, günah’

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, deprem bölgesinde insanlar çadır beklerken, Kızılay Kayseri Şubesi’nin depolarında çadır, giyecek ve gıda sakladığı iddialarına tepki gösterdi. Deprem bölgesinde çadır bulabilenlerin bir çadırda 16 kişi kaldığını belirten Arık, “Bu iddialar doğru ise vicdansızlıktır, ayıptır, günahtır” diye konuştu.

Eski vekilin Vali isyanı: Geri dönmeli! Kayseri Vali’siz…

CHP Kayseri eski Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in, Kahramanmaraş’ın ardından bu kez de Adıyaman’a görevlendirilmesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Kulkuloğlu, “Kayseri Vali’siz vekalet ile yönetilmeyecek kadar büyük ve önemli bir sanayi şehridir” ifadelerini kullandı. 

Kayseri’deki Kızılay deposu ile ilgili şok iddia: Çadırlar ve yardım malzemeleri depolarda bekletiliyor!

Depremzedeler yardım beklerken, Kayseri’deki Kızılay deposunda çadır başta olmak üzere ihtiyaç malzemelerinin bekletildiği öne sürüldü.

Arık: Kaç işletmede karantina uygulandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, hayvan hastalıklarını TBMM gündemine taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Arık, “Şap hastalığı nedeniyle kaç işletmede karantina uygulandı? Kaç baş hayvan itlaf edildi?” diye sordu.

CHP’li Kadınlar Meydanda böyle seslendi: Adalet için, aydınlık yarınlar için ayağa kalkın!

CHP’li Kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. CHP Kayseri Kadın Kolları Başkanı Mevlüdiye Kayabalı Sunu, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak; 81 ilde, 973 ilçede dünyanın bütün kadınlarıyla birlikte dayanışma içinde eşitsizliğe meydan okuyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu'dan ilk açıklamalar

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi istişare ve uzlaşıyla yöneteceğiz."

Son dakika! Altılı masanın adayı Kılıçdaroğlu oldu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, altılı masanın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

Bakan açıkladı, meğer Kayseri'deki o maden ocağında inceleme yapılmış! Peki, sonuç ne?

Kayseri'nin Develi ilçesinde sık sık gündeme gelen altın madeni ile ilgili dikkat çeken bir detay ortay çıktı. İşçi zehirlenmeler başta olmak üzere bir çok iddiayla gündeme gelen maden ocağını Bakanlığın denetlediği ifade edildi. Peki geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yerinde inceleme yapılan maden ocağı ile ilgili nasıl bir rapor hazırlandı?

Nakipoğlu'nun acı günü

CHP Kayseri eski İl Başkanlarından Kemal Nakipoğlu'nun annesi hayatını kaybetti.

5’li masanın adayı pazartesi belli olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masa'dan ayrılması üzerine CHP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi genel başkanlarının bir araya geldiği 5'li masadan yapılan ortak açıklamada, Cumhurbaşkanı adayının 6 Mart Pazartesi günü açıklanacağı belirtildi.

‘AKP iktidarı depremle mücadelede de sınıfta kaldı’

Depreme müdahale iktidarın her alanda başarısız olduğu gibi engelliler konusunda da başarısız olduğunu savunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bu iktidarın depremde engelliler için bir planlama yapmasını beklemek; enkaz altındaki işitme engelli bir yurttaşımızın, ‘Sesimi duyan var mı?’ diyen kurtarma ekiplerine ses vermesini beklemek kadar anlamsız” diye konuştu.

Deprem sonrası Kızılay’ın ‘Çadır ticaretine’ tepki: Çok yazık!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, deprem bölgesinde depremzedelerin çadır ihtiyacı gündeme gelirken, Kızılay’ın yardım kuruluşlarına çadır sattığına yönelik haberlere tepki gösterdi. Ataş, “Kızılay, zor dönemlerde milletin yaralarını sarmak için vardır. Ticaret yapamaz! Yazık, gerçekten çok yazık! CHP’li Ümit Özer de “Bu çadır tiyatrosunu, insanların zor günlerinde dahi, acımasızca her şeyi ticarethaneye dönüştüren bu saray bakışını halkımız not ediyor” dedi.

Sarız ve deprem düellosu!

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Kayseri’nin Sarız ilçesiyle ile ilgili bazı gazeteler ve internet sitelerinde çıkan haberler, “Sarız düellosunu” beraberinde getirdi.

‘AKP’ye bu halk 20 yıl verdi! Bu saatten sonra halkın vereceği değil bir yılı, 1 saati bile kalmamıştır’

CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, “Deprem öncesinde ve sonrasında yaşanan sorumsuzluk, denetimsizlik, liyakatsizlik, yağma, hırsızlık; "devlet nerede" sorusunu gündeme getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak, Sayın Genel Başkanımızın da ısrarla vurguladığı şekilde, bir kez daha söylüyoruz: Vatandaşlarımızın kanı iktidarın elindedir. İktidar başkanlık sistemini getirmiştir. Tek adam rejimi devleti felç etmiştir. Devlet yönetilemez bir hale getirilmiştir. Tüm bu yaşadıklarımızın baş sorumlusu tek adamdır ve onun ülkemize dayattığı rejimdir” diye konuştu.