Büyükşehir Zabıta Haberleri

Büyükşehir Zabıta Haberleri

Fahiş fiyat denetimleri sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kent genelinde fahiş fiyat, gramaj haksızlığı yapanlar ve haksız kazanç sağlayanlara karşı 300 iş yerini denetledi. Denetimlerde 78 iş yerine cezai işlem uygulanmak üzere tutanak tutuldu.

Zabıta 4 bin 658 kişiye işlem yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, vatandaşların güven ve huzuru için uygulanan genel denetimlerde kurallara aykırı davranan 4 bin 658 kişi hakkında işlem uyguladı.

Büyükşehir Zabıtası'ndan Sahabiye'de esnaf denetimi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü ve Kocasinan Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile birlikte Sahabiye Mahallesi'nde faaliyet gösteren esnaflara ve iş yerlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.

Büyükşehir zabıtası işi sıkı tutuyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, yeni kontrollü normalleşme sürecinde şehirde denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Zabıta ekipleri, düşük orta ve yüksek risk gruplarında belirlenen kapasite oranlarına göre 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösteren yeme, içme meknlarında denetimler gerçekleştirerek, uyarılarda bulundu.

Büyükşehir Zabıtasından Erciyes'te denetim

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında denetimlerine devam ediyor. Bu kapsamda ekipler dünyanın ve Türkiye'nin sayılı kayak merkezlerinden Erciyes'te kayak sezonunun açmasıyla birlikte denetimlerine başladı.