Bilim Kurulu Haberleri

Bilim Kurulu Haberleri

Kayseri'den Külliyedeki o buluşmaya kim katıldı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilimsel Danışma Kurulu Üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırladı. Peki, Kayseri'den o buluşmaya kim katıldı?

Maske yasağı ile ilgili dikkat çeken gelişme...

Maske yasağı tamamen kalktı mI?

Kayseri Şehir Hastanesi'nde 'Turkovac' yoğunluğu

Yerli korona virüs aşısı Turkovac, Kayseri Şehir Hastanesi'nde vatandaşlara uygulanmaya başlandı. Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof Dr. İlhami Çelik, vaka sayısının artışına dikkat çekerek, Tüm vatandaşlarımızdan hatırlatma dozunu yaptırmalarını rica ediyoruz dedi.

TÜRKOVAC'la ilgili yeni gelişme! O isim açıkladı...

Kayseri Sağlık Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, Özel Tekden Anadolu ve Fen Lisesi tarafından düzenlenen '1 Usta 1000 Çırak' etkinliğine katıldı. Etkinlikte öğrencilerin sorularını yanıtlayan Çelik, yerli aşı TÜRKOVAC'ın faz-3 çalışmalarının yakında tamamlanacağını söyleyerek, 'Bu sene okulların son raddeye kadar açık kalmasını istiyoruz' dedi.

Delta varyantı nedeniyle Kayseri’de entübe gençler, çocuklar var...

Bilim Kurulu Üyesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhami Çelik, “Yakın zamanda kaybettiğimiz genç hastalarımız var"

Türkovac Kayseri Şehir Hastanesi'nde uygulandı!

Kayseri Şehir Hastanesi'nde; Erciyes Üniversitesi tarafından korona virüse karşı geliştirilen Türkovac aşısı, Faz-3 çalışmalarında gönüllülere uygulanmaya başlandı. Bilim Kurulu Üyesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhami Çelik, Yoğun bakımlarda yatışlarımız artıyor, entübe hasta sayımız artıyor. Delta varyantı gerçekten ciddi şekilde seyrediyor. İngiltere ve Wuhan varyantına göre 3 kat daha bulaştırıcı, daha ciddi, daha farklı semptomlar var. O yüzden tüm vatandaşlarımızdan ricamız, mümkün olan en kısa sürede aşılarını yaptırmaları dedi.

Bakan Koca'dan okullarla ilgili açıklama...

Okullar açılacak mı? Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Fahrettin Koca'dan dikkat çeken açıklama...

İşte aşı olmayanlar için düşünülen ilk yaptırım! Bilim Kurulu üyesi açıkladı...

Bilim Kurulu Üyesinden, aşı olmayanlar için "Yaptırım olacak mı?" açıklaması...

Bakan Koca’dan aşı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Aşıların güvenlik testleri tamamlandıktan sonra Acil Kullanım Onayı vererek aşı uygulama programına başlayacağız' dedi.

Bilim Kurulu toplandı! Gündem aşı...

Bilim Kurulunda kritik toplantı...