Atık Haberleri

Atık Haberleri

Ağustos Tematik Kampları için kayıtlar başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, TÜBİTAK destekli bilim merkezlerinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi'nde Ağustos Tematik Kampları için kayıtlar başladı.

Büyükkılıç, spor etkinliğine katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.'nin (KAYMEK) Matematik Kampı kursiyerlerini Anadolu Harikalar Diyarı Buz Pateni Pisti'nde ziyaret etti.

Ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar

Geri dönüşüm projeleriyle Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Kocasinan Belediyesi, 2022 yılının ilk 7 ayında 2 bin 673 ton kağıt atığını geri dönüştürerek, 45 bin 441 ağacın kesilmesini önledi. Geri dönüşüm çalışmalarıyla yenilikçi ve örnek belediye olmayı sürdürdüklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümle hem çevreye hem de ekonomiye büyük katkı sağladıklarını vurguladı.

Matematik kampı devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından, öğrencileri motive ederek, onların matematik dersine karşı ilgi duymalarını sağlamak amacıyla kurulan Matematik Kampı devam ediyor. Matematik ve motivasyon derslerinin yanı sıra diğer branşlarda da öğrencilere dersler ve etkinlikler düzenlenen kampta 33 öğrenci eğitim görüyor.

Vali Çiçek: 'Basın, demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılar sunmaktadır'

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında; Tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir dedi.

'Sıfır Atık Atölyesi' açıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nün işbirliğiyle yapılan 'Sıfır Atık Atölyesi' açıldı. Meteoroloji 7. Bölge Müdürü Fatih Dağlı, 'Asıl amacımız sıfır atık projesinin sürdürülebilirliğini sağlamak' dedi.

Kayseri'de 'Sıfır Atık Atölyesi' açılıyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Kayseri'de Sıfır Atık Atölyesi açılacak.

Küçük Yazarların Büyük Hikayeleri 2

Kayseri Refika Küçükçalık Ortaokulu Matematik Öğretmeni Selçuk Tütak; İzmir'de sınıf öğretmenliği yapan Kübra Aslan ve Mehmet Uyaroğlu ülke genelinde değişik il ve ilçelerde öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerini bir araya getirerek 'Küçük Yazarların Büyük Hikayeleri 2' adında projelerini hayata geçirdi.

Baba - oğul rakip oldu

Kayseri'de yaşayan 43 yaşındaki Ömer Atik, hayali olan üniversite sınavına oğlu ile birlikte girdi.

Kayseri'de 314 bin 161 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Kayseri'de 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayan 314 bin 161 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

Küçük dostlar çalışmalarına liseli öğrencilerinden destek

Küçük dostlar olarak tanımladığı sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Kocasinan Belediyesi, gençlere hayvan sevgisini aşılamak için hayata geçirilen 'Patikul Projesi' ile önce hayvan barınağı gezildi ardından beslenme noktalarına yem bırakıldı.

Yağmurlama ve damla sulama sistemi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında daha yeşil bir Kayseri için altyapı çalışmalarını güçlendiriyor. Büyükşehir bu çerçevede şehrin çeşitli noktalarındaki toplam 147 bin metrekare alana otomatik yağmurlama sistemi, 45 bin metrekare alana da damla sulama sistemi olmak üzere ortalama 200 bin metrekarelik sulama sistemi kurdu.

Talas'ta atıklar dönüşüme, ödüller öğrencilere

Talas Belediyesi tarafından okullar arası 'Doğaya Nefes, Geri Dönüşüme Destek Olalım' sloganıyla bir ay önce başlatılan atık toplama kampanyası sona erdi. İlçedeki 21 okulun destek verdiği kampanyada plastik, metal ve kağıt kategorilerinde en fazla atık toplayan öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

CHP İl Başkanı Özer paylaştı! Yürek burkan görüntü...

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, pazarda yağmur altında arta kalan sebze ve meyveleri topladığı görülen bir kadının fotoğrafını paylaşarak, iktidara tepki gösterdi.

Büyükşehir'den açıklama: Pedallayarak meydan okuyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı ile Spor A.Ş. işbirliğiyle Dünya Çevre Günü'nde, iklim değişikliği ve hava kirliliği için farkındalık oluşturmak amacıyla 10 kilometrelik parkurda bisiklet turu düzenlenecek.

Kayseri İklim Değişikliği Eylem Planı Başladı...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kayseri İDEP Paydaş Çalıştayı Programı'na katıldı. Çalıştayda, Kayseri İklim Değişikliği Eylem Planı çalışmalarını da başlatan Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak iklim değişikliği ile mücadele çerçevesinde yaptıkları çalışmaları anlattı.

5 ülkenin öğrencileri Melikgazi'de eğitim aldı

Melikgazi Belediyesi, Geri Dönüşüm Tesisleri'nde 5 ayrı ülkeden gelen öğrenci ve öğretmenlerine geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda eğitim verdi.

Develi Belediyesi'nden öğrencilere 'sıfır atık eğitimi'

Develi Belediyesi, ilçe merkezindeki tüm ilkokullarda sıfır atıkla ilgili bilgilendirme seminerlerini tamamladı.

'Aşkın Aşık'ı Bir Şair: Seyrani' kitabı basıldı

Develili Mehmet Kemal Atik tarafından kaleme alınan 'Aşkın Aşık'ı Bir Şair: Seyrani' isimli son kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları tarafından yayın hayatına kazandırıldı.

Büyükşehir Belediyesi’ne yeni daire başkanı geliyor?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde yeni daire başkanı kim olacak?

Talas'ta okullar arası atık toplama kampanyası

Talas Belediyesi tarafından 'Doğaya Nefes, Geri Dönüşüme Destek Olalım' sloganıyla okullar arası atık toplama kampanyası başlatıldı.

Talas Belediyesi'nden Atık Pil Kampanyasına tam destek

Talas Belediyesi, atık pil toplama kampanyasına katılan okulların biriktirdikleri pilleri teslim almaya başladı.

Atıktan elektrik üretildi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi'nde yıl boyunca toplanan katı atıkları değerlendirerek 2021 yılında toplam 15 bin 476 hanenin bir yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak 39 milyon kilowat elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirdiğini söyledi.

Bünyan'da çevre mesaisi...

Bünyan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri işbirliği ile Güllüce Mahallesinde kül ve atıklar temizlenirken atık toplama alanında ıslah ve çevre düzenleme çalışmaları yapıldı.

Hacılar Belediyesi sıfır atık belgesi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca başlatılan Sıfır Atık Projesi çerçevesinde örnek belediyecilik sergileyen Hacılar Belediyesi sıfır atık belgesi aldı.

Kocasinan yaşlıları yalnız bırakmıyor

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın eşi Fatma Çolakbayrakdar, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Kocasinan'ın kadim büyüklerini evlerinde ziyaret etti. Onlarla yakından ilgilenerek, sohbet eden Fatma Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi gönüllü kursiyerlerin örmüş olduğu şal, patik ve el emeği ürünleri hediye ederek, 'Büyüklerimiz, bizim her zaman dua kapımızdır' dedi.

Melikgazi'den 5 ülke ve 5 şehire geri dönüşüm eğitimi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi'nin sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda referans olduğunu, 5 ülke ve 5 illin katılımıyla düzenlenen etwinning projesi dhilinde eğitim verildiğini söyledi.

Kocasinan Belediyesi: Türkiye birincisi olduk!

Kocasinan Belediyesi, AGİD tarafından atık aydınlatma ekipmanlarını toplama konusunda ödüle layık görüldü. Video konferans yöntemiyle AGİD yetkilileriyle görüşen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşüm ürünlerinin her alanında örnek çalışmalar yürüttüklerini belirterek, 'Geri dönüşümde önceliğimiz, çevre ve tabiatı korumaktır' dedi.

Farklı ülkelerden gelen öğrenciler, Kocasinan Akademi'ye hayran kaldı

Kocasinan Belediyesi, Çetin Şen Bilim Sanat Merkezi'nin yürüttüğü Erasmus Programı kapsamında Portekiz, Romanya, Bulgaristan ve Manisa'dan Kayseri'ye gelen öğrencileri, Kocasinan Akademi Erciyesevler Tesisi'nde misafir etti. Atıkların geri dönüşüme ve ekonomiye nasıl kazandırıldığı konusunun işlendiği kursa katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çevre dostu belediyecilik anlayışıyla projeler ve hizmetler ortaya koyduklarını belirterek, 'Ekoloji, doğa eğitimi ve geri dönüşüm konularında bilgi almak için şehrimize gelen duyarlı çocuklarımızı tebrik ediyorum. Tabiatı korumak hepimizin görevidir' dedi.

Kayseri'den 2 sporcu Altın Madalya kazandı

Kayserili sporcular Fatma Arslan ve Elif Atik, Gençler TaeKwonDo şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldu.