Aralık Haberleri

Aralık Haberleri

Büyükşehir'de yeşil bant çalışması...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi şehrin güzelleşmesi, daha konforlu ve daha düzenli hale gelmesi için yaptığı hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Belediye ekiplerince, çevre dostu projeler çerçevesinde yaklaşık 20 kilometrelik yeşil bant oluşturuldu.

Çolakbayrakdar: Kırsal mahallelerde hizmet rekoru kırdık!

Kırsalda yaptığı hizmet atağıyla dikkat çeken Kocasinan Belediyesi, yüzölçümü bakımından Kayseri'nin en büyük merkez ilçesi olan Kocasinan'da bulunan tüm kırsal mahallelere hizmet ulaştırabilmek için yoğun gayret sarf ediyor. Gömeç Mahallesi'nde de yol yapımı ve asfaltlama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan'ın tüm mahallelerine değer katacak projeler ürettiklerini ve çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Melikgazi'de Temizlik Çalışmaları aralıksız sürüyor

Temizlik çalışmalarını titizlikle sürdüren ve bu çerçevede çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekleyen Melikgazi Belediyesi, yeni aldığı konteyner yıkama ve dezenfekte aracı ile mahallelerdeki çöp konteynerlerini yerinde yıkayarak temizleyecek.

Hafta sonu aralıksız çalıştılar

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçelerde bulunan mesire alanları, turistik bölgeler ev halkın yoğun olduğu alanlarda devriye çalışması yaptı.

Denetimler aralıksız devam ediyor

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Mğdürlüğüne bağlı Güven Timleri Büro Amirliğince, kentin işlek noktalarında denetimler aralıksız devam ediyor.

Tavlusun ve Fatih Mahallelerinde yol mesaisi...

Asfalt, parke ve yol yenileme çalışmasına aralıksız devam ettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, güvenli ve konforlu ulaşım için çalıştıklarını belirtti.

17 Aralık saldırısının davası ertelendi

17 Aralık 2016'da 15 askerin şehit, 54 askerin gazi olduğu patlamanın faili olan ve MİT ile emniyet tarafından düzenlenen operasyon ile Irak'ta yakalanan 'Fırat Botan' kod adlı PKK'lı terörist Ferhat Tekiner ve beraberindeki 4 sanığın yargılandığı dava ertelendi.

Büyükşehirden KPSS adaylarına ücretsiz kurs desteği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) birimi ile binlerce insana dokunan online kurs hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Tamamen ücretsiz sunulan kurslar çerçevesinde KAYMEK UZEM'in, 'KAYMEK UZEM ile Eğitimde Uzaklar Yakın Oluyor' slogan ile düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kursu kayıtları başladı.

Kocasinan'da küçük dostlar hassasiyeti

Kocasinan Belediyesi, hava sıcaklıklarından dolayı su ve yem bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve diğer canlılar için ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirilen beslenme noktalarına su ve mama bırakıyor. Sosyal belediyeciliğin her alanında belediyenin şefkat elini yansıttıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bölgedeki sokak hayvanlarının yaşam şartlarını daha da iyileştirmek ve sıcak yaz günlerinde yaşanacak bir mağduriyetin önüne geçmek için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Vali Çiçek Halk Günü'de vatandaşlarla buluştu!

Vatandaşların devletle bağını güçlendirmek, talep ve sıkıntılarını hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturabilmek amacıyla düzenli aralıklarla yapılan Halk Toplantıları sürüyor.

Kocasinan'da bayram hazırlığı

Kocasinan Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesi ilçe genelinde mezarlıklar temizlenerek, daha güzel bir görünüme kavuşturuluyor. Kocasinan'da mezarlıkların bayrama hazır hale geleceğini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçe sakinlerinin Kurban Bayramını daha huzurlu ve daha temiz bir şekilde geçirebilmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

ERÜ'ye Kontrol Merkezi Kuruluyor

2020 yılından bu yana ANNIE ve NOVA nötrino deneylerinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Erciyes Üniversitesi Nötrino Araştırma Grubu'nun, Fermilab ve CERN laboratuvarlarının ortaklığında ABD'de kurulan dünyanın en büyük Nötrino deneyi olacak olan DUNE deneyine proje başvurusu kabul edildi. Proje hakkında açıklama yapan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, proje çerçevesinde Uluslararası Nötrino Deneylerinin Türkiye'deki ilk Kontrol Merkezi'nin ERÜ'de kurulacağını söyledi.

Polis ekiplerinden aralıksız 8 saat uygulama

Kayseri'de polis ekipleri tarafından aralıksız olarak 8 saat boyunca yapılan uygulamada bin 250 kişi sorgulanırken, çeşitli suçlardan aranması bulunan 2 kişi yakalandı.

Spor A.Ş. Yaz Sezonunda da dopdulu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. yıl boyu aralıksız şekilde sürdürdüğü spor faaliyetlerine yaz aylarının gelmesiyle birlikte, daha fazla alanda yoğun bir program ve tempo ile hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Spor A.Ş. vatandaşlardan yoğun ilgi gören spor okullarının yaz dönemi kayıtlarını başlatırken, Anadolu Harikalar Diyarı Spor Tesisleri, Sukaypark tesisi ve Sümer Spor Tesisi Tenis Kortunu da hizmete açtı.

Çolakbayrakdar: Şehrin altyapısını güçlendiriyoruz

Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 32 noktada eş zamanlı yenileme ve asfaltlama çalışmaları aralıksız sürüyor. Ekiplerin son olarak Yakut Mahallesi Elisevenler Caddesi'ndeki çalışmaları inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Yol medeniyettir' anlayışıyla Kocasinan'ın farklı noktalarında yol yenileme çalışmaları gerçekleştirerek, şehrin altyapısını güçlendirdiklerini, yolları daha geniş ve daha konforlu hale getirdiklerini söyledi.

Kayseri kur korumalı mevduatı sevdi, ama dövizden de vazgeçmedi!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu verilerine göre, 2022 Mart sonu itibarıyla Türkiye'deki toplam tasarruf mevduatı hacmi 2021 Aralık sonuna göre yüzde 11,2 artış ile 3 trilyon 305 milyar 722 milyon 68 bin liraya ulaştı. Toplam mevduatın 1 trilyon 259 milyar 741 milyon 679 bin lirası TL mevduatında, 2 trilyon 45 milyar 980 milyon 389 bin lirası ise DTH mevduatında.

Yakalanmasalardı! Vatandaşı 5 milyon TL dolandıracaklardı...

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce kentte huzur ve güven ortamının devam etmesi amacıyla başlatılan 'Kapan' uygulaması aralıksız devam ediyor. Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne bağlı Güven Timleri'nce bu güne kadar yapılan çalışmalarda 25 vatandaşın 5 milyon TL dolandırılması engellenirken, Motosikletli Polis Timleri Amirliği'nce de şüpheli şahıs ve araç denetimleri sürüyor.

Bakın Kayseri bankada en fazla parası olan kaçıncı il oldu?

2021 Aralık sonu itibari ile 2022 Mart sonu itibariyle TL mevduatını en fazla yükselten ve Kur Korumalı Mevduatı en çok benimseyen iller 7,9 ile Nevşehir, 5,3 ile Yozgat ve 1,5 ile Kayseri oldu.

Bakın Kayseri bankada en fazla parası olan kaçıncı il oldu?

2021 Aralık sonu itibari ile 2022 Mart sonu itibariyle TL mevduatını en fazla yükselten ve Kur Korumalı Mevduatı en çok benimseyen iller 7,9 ile Nevşehir, 5,3 ile Yozgat ve 1,5 ile Kayseri oldu.

Büyükşehir'de 'Raylı Sistem Ağı' Toplantısı

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri'nin ulaşım sistemini modern, konforlu ve güvenli hale getirecek projeler için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan başkanlığında, şehirde toplu ulaşımın önemli unsurlarından 'Raylı Sistem Ağı' toplantısı gerçekleştirildi.

Selin ardından çalışmalar aralıksız sürüyor

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde aşırı yağış, sel ve heyelana neden oldu. Ekiplerin bölgede çalışmaları aralıksız şeklide devam ederken, Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yaraları en kısa zamanda saracağız dedi.

Kocasinan Belediyesi, Bayrama hazırlanıyor

Kocasinan Belediyesi, ilçe sakinlerinin Ramazan Bayramını daha rahat, daha huzurlu ve daha temiz bir şekilde idrak edebilmesi için gerekli her türlü tedbiri aldı. 24 saat prensibiyle dur durak bilmeden çalıştıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Şu ana kadar belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere, Ramazan Bayramı dolayısıyla ek çalışmalar yaptık. Böylelikle vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz' dedi.

Kocasinan'da , haşereyle mücadeleye başladı

Kış döneminde başarılı bir ilaçlama çalışması yapan Kocasinan Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri, yaz döneminin yaklaşmasıyla birlikte karasinek ve sivrisineklere karşı özellikle larva halindeyken etkisiz hale getirilmesi için aralıksız çalışıyor. Halk sağlığını ön planda tutan projeler ve yatırımlar yaptıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Vektörle mücadele ekiplerimiz, kış döneminde başarılı bir ilaçlama çalışmasının ardından özellikle bahar aylarında haşere üretebilecek her noktada çalışmalarını sürdürüyor' dedi.

Kocasinan'da Ramazan denetimine devam ediliyor

Kocasinan Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, Ramazan ayında vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Gün boyu bir yandan denetimlerini sürdüren, diğer yandan gelen ihbarları değerlendiren zabıta ekipleri, halkın sağlığı ile oynamaya kalkışan Ramazan fırsatçılarına müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Denetimler devam ediyor!

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince 'Oto Hırsızlığı, Motosiklet Hırsızlığı' suçları ile mücadele bünyesinde yapılan denetimler aralıksız devam ediyor.

Kocasinan ağaç dikim sezonunu açtı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilkbahar mevsimiyle birlikte fidan ve ağaç dikim sezonunu başlattı. Saraybosna Mahallesi'nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan Başkan Çolakbayrakdar, 'Daha yeşil bir Kocasinan için çalışmalarımız aralıksız devam edecek dedi.

Kocasinan'da bahar temizliği!

Kocasinan Belediyesi, vatandaşların daha temiz bir ortamda yaşaması için mesai gözetmeksizin modern araçlar ile mahallelerde ve sanayi sitelerinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir'de 'Değer Gençlik Projesi'

Kayseri Büyükşehir bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.(KAYMEK) 'Değer Gençlik Projesi' çerçevesinde yoğun ilgi gören ve gençlerin hayatına dokunan seminer ve etkinliklerini aralıksız sürdürüyor.

Çolakbayrakdar: Parklar yenileniyor, Kocasinan güzelleşiyor

Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçe genelinde yer alan parklarda bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bilim Merkezi'nden ara tatil etkinlikleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, aralıksız sürdürdüğü öğrenci dostu faaliyetleri çerçevesinde öğrencileri bilimle buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Bilim Merkezi'nin, 13-14-15 Nisan ara tatilde düzenleyeceği bilim ve eğlence dolu ücretsiz atölyelere kayıtlar başladı.