Afyon Haberleri

Afyon Haberleri

Dehşete düşüren cinayette yeni detaylar

Kayseri'de 2020 yılından bu yana kayıp olan Sevil Kutlu cinayetinde ortaya çıkan yeni detaylar tüyleri diken diken etti. Talihsiz kadının Afyonkarahisar'da cinayete kurban gittikten sonra cansız bedeninin valiz ile Kayseri'ye getirildiği ortaya çıktı.

TSYD Kayseri Şubesi'nden Vali Çiçek'e ziyaret

TSYD Kayseri Şube Başkanı Oktay Ensari ve beraberindekiler, Afyonkarahisar'dan Kayseri'ye atanan Vali Gökmen Çiçek'e ziyarette bulundu.

Büyükkılıç'tan Afyon çıkışı: Bizden bir adım öndeler

21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde 'Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı Haftası' paneline katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 'Afyon gastronomide bizden bir adım önde' dedi.

Afyon'dan Kayseri'ye atanan Vali'nin sucukla sınavı! 'Kayseri sucuğu mu, Afyon sucuğu mu?'

Kayseri'nin yeni Valisi Gökmen Çiçek, merak edilen sucuk tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Yeni Vali Çiçek Kayseri'ye geldi! Dikkat çeken açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğinden Kayseri Valiliği görevine atanan Gökmen Çiçek, kendisine yapılan karşılama töreninde yaptığı açıklamasında, 'Kayseri'ye vali olmaya değil, Kayseri'nin evladı olmaya geldim' dedi.

Miting gibi uğurlama...

Vali Gökmen Çiçek adeta miting havasında uğurlandı. Vali Çiçek: Ben ömrüm boyunca Afyonkarahisar’ı unutamam. Afyonkarahisar’ı kalbimde götürüyorum.

Vali Çiçek: Ben Afyon sevdalısı, ağışı olmayayım da ne olayım?

Vali Çiçek: “Ben Afyon sevdalısı, ağışı olmayayım da ne olayım? Afyonkarahisar’ı kalbimde götürüyorum. Afyonkarahisar’dan ayrıldığım günü hiçbir zaman unutmam, çünkü bugün benim evlilik yıl dönümüm”

Vali Gökmen Çiçek: Kalbimde götürüyorum

Vali Çiçek: “Ben Afyon sevdalısı, ağışı olmayayım da ne olayım?”

Yeni Vali'nin Kayseri'ye geleceği gün belli oldu!

Kayseri'nin yeni Valisi Gökmen Çiçek, kente ne zaman gelecek?

Dikkat çeken detay! Yeni Vali, 3 ay önce “Kayseri’ye vali olursam onlara ne derim?” demiş!

3 ay önce sorulan sucuk sorusuna “Kayseri’ye vali olursam onlara ne derim?” demişti

Vali Gökmen Çiçek, İGM üyelerine veda etti

Yayınlanan valiler kararnamesi ile Kayseri Valiliğine atanan Vali Gökmen Çiçek, İl Genel Meclis (İGM) üyelerini mecliste ziyaret ederek veda etti.

'Afyonkarahisar kaybetti Kayseri kazandı'

Kayseri’ye tayini çıkan Vali Gökmen Çiçek, İGM üyelerine veda etti. Vali Çiçek; “Afyonkarahisar bize memleket oldu”

Vali Gökmen Çiçek 18 Mayıs'ta kente veda edecek

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliği’nden, Kayseri Valiliği’ne atanan Vali Gökmen Çiçek 18 Mayıs ta kente veda edecek.

Afyonlu gazeteciden Vali yorumu

Kayseri’nin yeni Valisi Gökmen Çiçek hakkında Afyonkarahisar’ın tanınmış gazetecisi Mehmet Emin Güzbey sarsıcı bir yorum yaptı.

Kayseri Valisi olarak hangi isim atandı?

Valiler kararnamesinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 20 ilin valisi değişti. 

Flaş! Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Mülkiye Baş Müfettişi oldu.

Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre, 20 ilin valisi değişti

CHP İl Başkanı Özer'den dikkat çeken tepki: Sahi neden çıt yok?

Kayseri ile Afyon arasında sucuk tartışması sürerken, CHP İl Başkanı Ümit Özer’den dikkat çeken bir açıklama geldi.

AK Parti İl Başkanından Kayseri’ye hodri meydan: Kayseri açıklama yapmasın!

AK Parti Afyon İl Başkanı, Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış'a da cevap verdi:

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, bu açıklamaya ne diyecek?

Kayseri ile Afyon sucuğu arasındaki çekişmeyle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kayseri’nin Afyonkarahisar ile sucuk ve et konusunda yarışmasının mümkün olmadığını söyledi. Uluçay,  "Kayseri  kat ve kat geçmiştir" dedi. Bu sözlere AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun ne yanıt vereceği merak konusu oldu.

Afyon, Kayseri'yi nasıl solladı?

Pastırma ve sucuğun anavatanı Kayseri, tarım ve hayvancılık rakamlarında geride kaldı... Resmi veriler, acı gerçekleri gözler önüne seriyor.

 Afyon - Kayseri pastırma, sucuk çekişmesi sürüyor

Afyonkarahisar Tarım Orman Müdürü İbrahim Acar’ın geçtiğimiz günlerde, Afyonkarahisar’da Kayseri’den 8-9 kat fazla sucuk üretildiğin açıklamasının ardından Kayseri ile Afyonkarahisar arasında başlayan sucuk tartışması sürüyor.

Pastırma ve sucuk tartışmasına Kayserili esnaf da dahil oldu

Son günlerde Kayseri ile Afyonkarahisar arasında yaşanan 'pastırma ve sucuk kimin' tartışmasına Kastamonulu üreticilerin de dahil olmasına Kayserili esnaf ve vatandaşlar tepki gösterdi. Esnaf Yasin Güzel, 'Pastırma Kayseri'nin, ülkemizin her yerindeki insanlar bunu çok iyi bilir' dedi.

Pastırma, sucuk kavgası büyüyor

Afyonkarahisar Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar'ın 'Afyonkarahisar'da Kayseri'nin 8-9 katı sucuk üretiliyor' sözlerine tepki gösteren Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Recep Bağlamış, 'Tavuk sucuğuyla ilgili Afyon zikredilebilir ama et sucuğuyla ilgili asla Afyon ismi öne çıkamaz. İllerimiz isimleri unutulmuş olunca Kayseri'nin sucuk ve pastırmasını öne sürerek bir açıklama yapma gereğinde bulunuyorlar' dedi.

Kayserili raketler milli takım kampında

Afyon'da düzenlenen Milli Takım Seçme müsabakalarında ilk 4'e girmeyi başaran Kayseri Masa Tenisi sporcuları, Masa Tenisi Milli Takım kampında hazırlıklarını sürdürüyor.

Şehit Ulupınar'ın videosu izleyenleri duygulandırdı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit düşen askerlerden sözleşmeli Er Ertuğrul Ulupınar'ın (22) şahadet haberi Mersin'in Gülnar ilçesinde yaşayan ailesine verildi. Şehitten geriye, bir şehidin annesi için yazdığı duyguları okulda öğrencilere anlattığı görüntüler kaldı.

Talas'ta 'Gençlerle Kitap Sohbetleri' devam ediyor

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, geçen ay başlattığı 'Gençlerle Kitap Sohbetleri' programının ikincisinde genç okurlarla bir araya geldi. Erhan Afyoncu'nun 'Geleceği Anlamak İçin Yakın Tarih Dersleri' isimli kitabı üzerinde gerçekleştirilen sohbette şark meselesi ve Atatürk'ün milli mücadelede verdiği çaba üzerine görüşler ortaya kondu.

Özhaseki'den asgari ücret açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, "Süresi gelmeden Cumhurbaşkanımız asgari ücretin ne olacağını ilan edecektir" dedi

Türk Mutfağı Yarışmasından ödülle döndüler...

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 'Gastro Afyon 2021' 3. Uluslararası Lezzet ve Turizm Festivali kapmasında düzenlenen Üniversitelerarası Afyon Mutfağı ve Modern Türk Mutfağı Yarışmalarından dereceyle dönen Develi Hüseyin Şahin MYO Aşçılık Programı öğrencilerini ve öğretim elemanlarını kabul etti.

Talasgücü Belediyespor'un Afyon kampı başladı

Talasgücü Belediyespor, 2.etap kamp çalışmalarına Afyonkarahisar'da başladı.

Talasgücü Belediyespor, Afyon'da kamp yapacak

Kayseri'yi Bölgesel Amatör Lig'de temsil edecek olan ekiplerden Talasgücü Belediyespor hazırlıklarını Halil Aslan yönetiminde sürdürüyor. Bu sezon iyi bir kadro kurarak hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Talasgücü Belediyespor kamp programını da belirledi.