Eski emir subayı Üstünel, sosyal medya hesabından duyurdu

“MÜFTERİ ÇETESİNİN GİRİŞİMLERİ İLE YENİ BİR SORUŞTURMA SÜRECİ VAR”

19:42:12 | 2019-12-30

Kayseri’de FETÖ üyeliği suçlamasıyla yargılanan ve 2017 yılında beraat eden eski emir subayı Ali Üstünel, hakkında yeni bir dava daha açıldığı ortaya çıktı. Üstünel, bunu sosyal medya hesabından duyurdu ve “Kayseri’de mevcut Müfteri çetesinin girişimleri ile yeni bir soruşturma süreci var ve inşallah yakında son bulacak” ifadelerini kullandı.

 

15 Temmuz darbe girişimini yönetenler arasında bulunan ve tutuklanan Akın Öztürk'ün Kayseri Garnizon Komutanlığı yaptığı dönemde emir astsubayı olan ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan tutuksuz yargılanan Ali Üstünel, 2017 yılında Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada hakkındaki suçlamalardan beraat etmişti. 

“İNŞALLAH YAKINDA SON BULACAK”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde Spor A.Ş. Genel Müdürü olarak da bir dönem görev yapan Üstünel, hakkında yeni bir soruşturmanın başlatıldığı ortaya çıktı. Sosyal medya üzerinden fotoğraf paylaşan ve “Hiç bir yanlış sonsuza dek sürmez ve Adalet mutlak tecelli eder.Emeği geçenlere şükranlarımla” ifadelerini kullanan Üstünel, Kayseri  Garnizon eski Komutanı Hindal Çekiç'in, “Sevgili Ali ne kazandın ne gerçekleşti..” sorusuna, “Komutanım, Kayseri’de mevcut Müfteri çetesinin girişimleri ile yeni bir soruşturma süreci var ve inşallah yakında son bulacak. Bugünde bu konuda yeni bir adım atıldı. Saygılar sunar ellerinizden öperim...” yanıtını verdi. Haber Merkezi
ETİKET :  

Tümü