ESER BIRAKMAK

12:42:03 | 2018-11-08
LEVENT  ÇİL
LEVENT ÇİL      levencil00@gmail.com

TOBB Yönetmeliği çerçevesinde Kayseri’de önemli bir kurul oluşturuldu. Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci’nin bizzat ilgilendiği ve oluşturmak için büyük çaba harcadığı bir Kurul bu. Aslında bu konu ile ilgili olarak daha önce yazmak istemiştim ancak, sayın Büyüksimitci’nin yoğunluğundan bu güne sarktı.

Dün konuştuk sayın Büyüksimitci ile. Ne kadar heyecanlı olduğu her halinde belliydi. Önce kuruldan bahsettik. Daha önce de bu yönde oluşumlarda bulunduklarını artık bir resmiyet kazandığını söyledi. Öncelikle Kayseri’ye bir eser bırakma hedeflerinden bahsetti Sanayi Odası Başkanı.

Konuşmakla bir yere varılmadığının altını çizip, “konuşulanları icrata dökmeliyiz. Bu kurulu da bu amaçla oluşturduk” dedi.

Yüksek İstişare Kurulu 18 kişilik isimden oluşuyor.

Kayseri’nin hatta Türkiye’nin yakından tanıdığı isimlerden. Kimler yok ki bu kurulda. Otomotiv sektöründen gıda sektörüne, Yapı sektöründen mobilya sektörüne kadar. Çok değerli isimler mevcut. Çok Tecrübeli isimler. Başkan Büyüksimitci bu isimlerden bahsederken, “Hayat dersi niteliğinde konuşmalarımız oldu” diyerek tecrübelerinin önemine özellikle vurgu yaptı.

Başkanın anlattıklarına göre yüksek teknolojinin Kayseri’ye kazandırılması için çalışma yapacak kurul. Kayseri sanayisinin gelişmesinin yanı sıra yeni yatırım imkanları içinde bu kurul üyeleri bir araya geliyorlar.

Savunma sanayi başta olmak üzere hangi konularda ne yapılacağının yol haritasını belirleyecek bir kurul.

Aslında kurul üyelerinin hepsi kendi dalında lider durumda. Bu üyelik o isimlere fazladan bir mesai anlamına geliyor. Bir nevi külfet anlayacağınız. Ancak, Başkan’ın söylediklerinden anladığım hiç biri bunu bir külfet olarak görmüyor. Aksine Kayseri’ye bir eser kazandırmak, hizmet etmenin başka bir yolu olarak değerlendiriyorlar.

En önemli kararlarını da ilk toplantıda almışlar.

Kayseri için, kayseri sanayisi ve ticaretinin gelişmesi için, Kayseri ekonomisine katkı sağlamak için ortak yatırım yapacaklar. Kimi tecrübesi ile, kimi sermayesi ile bu oluşuma destek verecekler.

Peki kim bu isimler…

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, BOYDAK Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Eryağ’dan Abdullah Keskinkılıç, Mekik Halı’dan Cemal Bozkurt, Aspilsan A.Ş.’den Ferhat Özsoy, Has Çelik’ten Halit Özkaya, Minisan Otomotiv’den Hasan Basri Özdamar, Erdağ Meşrubat’tan İbrahim Yılmaz, Asteksan Makine’dan Macit Gül, Emek Çelik Kapı’dan Mehmet Kabak, Isısan’dan Mehmet Özbıyık, Muka Ahşap’tan Murat Kantarcı, Dener Makine’dan Mustafa Dener, Sersim’den Mustafa Ustaoğlu, FEMAŞ’tan Recep Mamur, İpek Grup’dan Saffet Aslan ve Özyurt Yapı’dan Sait Yurttaş.

Bu isimler Kayseri için bir araya geldiler ve Kayseri’ye bir eser bırakmanın heyecanını yaşıyorlar ve bana göre Kayseri’ye yeni bir heyecan yaşatıyorlar.  Ben açıkcası Kayseri adına hepsine teşekkür ediyorum.
ETİKET :  

Tümü