ERSOY: ARABAM, HİÇBİR ÇOCUĞUN GÖZÜNDEN DAHA KIYMETLİ DEĞİL

Ersoy, Ali Eren’in gözleri için arabasını satışa çıkarabileceğini söyledi

19:16:05 | 2020-07-28

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kahramanmaraş’ta doğuştan iki gözü görmeyen 7 yaşındaki Ali Eren'in tedavisi için, müjdeli haberi verdi.

“Gerekirse arabayı satışa çıkarırım” diyerek, bir kez daha gönülleri fetheden  Ersoy, Ali Eren için umut ışığının yandığını söyledi ve ‘Ne gerekiyorsa yapacağım” sözünü verdi..

Bayramdan sonra sağlık bakanlığından izinin çıkacağını dile getiren Ersoy, “Benim arabam, hiçbir çocuğun gözünden daha kıymetli değil” dedi.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi'nde yaşayan işçi Mehmet Nahırcı’nın doğuştan görme engelli olarak dünyaya Ali Eren'in görmesi için mutlu haberin Kayseri’deki özel bir hastaneden gelmesiyle harekete geçen Ersoy, süreci anlattı.

Kayseri Olay Gazetesi’nin sosyal medya hesabından kendisinin etiketlenmesiyle birlikte harekete geçtiğini dile getiren Ersoy, “Kahramanmaraş’ta doğuştan iki gözü görmeyen Ali Eren’in tedavisi için haber yapılmış. Bu haberde beni bir kardeşimiz etiketlemiş, ben de ‘İlgileneceğim kardeşim’ diye cevap verdim. Bu da haber oldu. Danışmanlarımı aileye ulaştırdım. Aile de Kayseri Acıbadem Hastanesinde tedavinin olacağını söyledi. Önce Sağlık Bakanlığından izin alınması gerekiyor. Kahramanmaraşlı kardeşimizin, yeğenimizin, evladımızın gözlerinin açılması demek, hiçbir para ile ölçülecek bir durum değil. Bana desinler ki, şu arabamın anahtarı, bu çocuğun gözleri bu anahtar ile açılacak. Satışı kime yapılacaksa hemen vereyim, hayırlı uğurlu olsun. Benim arabam, hiçbir çocuğun gözünden daha kıymetli değil. Acıbadem hastanesinin başhekimi Ömer beyle görüştüm, sağ olsun o da yardımcı olacak. Sağlık bakanlığımızdan da izin çıkacak. İnşallah, bayramdan sonra Ali Eren için umut ışığı çıkacak” diye konuştu.

Ali Eren, 7 yıldır çeşitli hastanelerde tedavi gördü.
ETİKET :   Kayseri Haberler Son Dakika Kayseri Olay Kayseri Haberleri MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy Kahramanmaraş Ali Eren Acıbadem araba

Tümü