Başkan Çelik, açıkladı! Erciyes satılıyor mu?

19:46:21 | 2018-03-06

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ve son yollarda yatırımları ve ev sahipliğini yaptığı şampiyonalarla dikkat çeken Erciyes A.Ş. satılacak mı?  Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, 38 Kent TV’de “Bugün Erciyes A.Ş. var yarın yok. Bir petrol şeyhi gelir, biz de ceketimizi alır çıkarız” ifadelerini kullanmıştı. Şimdide Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yine 38 Kent TV’de “Sırtına alıp götürecek değil Erciyes’i, yine bizim dağımız. Şartlar uygun olursa değerlendirebileceğimiz bir konu”  dedi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ve son yollarda  yatırımları ve ev sahipliğini yaptığı şampiyonalarla dikkat çeken Erciyes A.Ş. satılacak mı?  Geçtiğimiz yılın son günlerinde 38 Kent TV’de  sektör temsilcileri ile birlikte 38 Kent TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’nin hazırlayıp, sunduğu Sansürsüz programına katılan  Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes’e profesyonellerin sahip çıkması gerektiğini söyleyerek,  “Bugün Erciyes A.Ş. var yarın yok. Bazen büyük fonlar geliyor mesela büyük yatırımlar yapalım diyorlar. Ceketimi alıyım gidiyim diyorum yani. Siz ciddiyseniz Başkanla pazarlık yaptıralım sizi. 2 gün sonra belki bir petrol şeyhi gelir, ceketimizi alır çıkarız” ifadelerini kullanmıştı. Cıngı’nın bu açıklamaları o günlerde gündeme damgasını vurmuştu.

BU KEZ DE BAŞKAN ÇELİK, KONUYU GÜNDEME TAŞIDI

İşte Erciyes A.Ş. ile ilgili bu yöndeki tartışmalar sürerken Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de bu konuda dikkat çeken bir açıklama yaptı.  38 Kent TV’de Sansürsüz programına katılan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’nin “Erciyes A.Ş. satılıyor mu? Böyle bir konu gündeme geldi Avrupalı fonlar Erciyes A.Ş.’nin peşinde  deniyor?” yönündeki sorusunu da yanıtladı. Çelik, “Şartlar uygun olursa değerlendirebileceğimiz bir konu” dedi.

“SIRTINA ALIP GÖTÜRECEK DEĞİL ERCİYES’İ AMA…”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  şöyle konuştu: “Avrupa, Ortadoğu olsun,  körfez de olsun boşta gezen bir sermaye var. Ciddi anlamda bir sermaye birikimi var. Bunlar sığınacak yer arıyorlar . Güçlü, ekonomisi iyi olan ülkeler ile yatırım yapmak istiyorlar. Tabii bunların radarına Erciyes’te girmiş durumda. Erciyes ile ilgilenenler var ama şuana kadar sıcak bir gelişme olup, hadi dediğimiz bir şey yok. Başladığımız bir iş yok , ama gelen çok iyi bir teklif şehir ve ülke menfaatleri açısından iyi olur ise değerlendirebileceğimiz bir konu. Erciyes A.Ş.’nin mülkiyeti  verilecek, orada ki malzemeler falan. Bizim Kayserili sever ve tapuyu vermez. Verecek ise de  bedelini almadan vermez. Eğer Kayseri’ye gelecek yabancı turist sayısını 2’ye, 3’e katlayacak ise ekonomi ‘ye katlanacak ise Kayseri girecek gelir, 3’e  katlanacak ise neden vermeyelim? Sırtına alıp götürecek değil Erciyes’i, yine bizim dağımız. Şu anda öyle bir şey yok, ama gelecek olur ise değerlendirebiliriz”

“BU İŞTE İYİ OLDUĞUMU ARKADAŞLAR SÖYLERLER”

Programda Erciyes’te yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Çelik, “Kayserimiz yeraltı zenginlikleri ya da deniz kenarı olan, kumu olan bir yer değil ama Allah öyle bir dağ vermiş ki bize Erciyes gibi bir dağ bu şehrin değeri.  Bu Erciyes’i ekonomik değere çevirmek için Haseki Başkan sağ olsun uzun müddetli bir çalışma yaptı. Güçlü bir ürün şuan elimizde var. Artık bize düşen bunu marka haline getirip, pazarlamak, satmak.  Bu konuda da iyi olduğumu tüm arkadaşlar söyler. Böyle satış, tanıtım, pazarlama, reklam gibi işler,  20 senedir bu tanıtım ve reklam işini ben üstelenirdim. AK Parti’nin reklam ve tanıtım işleri de yaptım. Bu noktada becerimizin iyi olduğunu tüm arkadaşlar söyler. Şimdi de Kayseri’nin Büyükşehir Belediye Başkanı iseniz altta da böyle  bir güçlü ürün var ise bunu tanıtmanız lazım. Bu yönde çalışmaları da ara vermeden yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Cafer ZENGİN

 

 

 
ETİKET :   Kayseri Erciyes A.Ş. Başkan Çelik Cahit Cıngı Dağ Açıklama Son dakika Erciyes Dağı

Tümü