Elitaş: MHP’li adaylar bizi eleştirmemeli

“MHP ile 24 Haziran'a kadar rakip değil ekibiz”

15:48:12 | 2018-06-10

AK Parti Grup Başkanvekili ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili adayı Mustafa Elitaş, bazı MHP’li isimlerin AK Parti Milletvekili listesine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

38 Kent TV’de katıldığı Sansürsüz programında, MHP'nin milletvekili adaylarını eleştirme hakkına sahip olmadıklarını ifade eden Elitaş, MHP'lilerin de bu yönde hareket etmesi gerektiğini savundu. Elitaş, "Ben MHP milletvekili adaylarını 'Bunun performansı zayıf şöyle eksikler var, ya da bu da kim' diye eleştirme hakkına sahip değilim. Öyle bir şey yaptığımda haksızlık olarak görürüm. Onlar da böyle yapmamalı çünkü biz hasım değil, hısımız. 24 Haziran tarihine kadar rakip değil ekibiz, ekip ruhuyla çalışmamız gerekir. MHP ayrı bir parti, biz ayrı partiyiz. Bizim ayrı onların ayrı seçim beyannamesi var. Mesela ‘af’ diyor, biz gündemimizde böyle bir konu yok diyoruz. ‘3600 gösterge yaygınlaştırılsın diyor, asgari ücrete vergi olmasın’ diyor, ama en son çıkardığımız torba yasa ile asgari ücretin vergi dilimine ulaşmasına imkan vermedik. MHP’nin söylediklerinde iktidar olduğumuz da yapacağımız şeyler var, kusura bakmayın yapamayacağız diyeceğimiz şeyler de var" dedi.

MHP’Lİ ERSOY: “BİZİM ADAYLARIMIZ PIRIL PIRIL”

Elitaş’ın bu sözleri kime ya da kimlere söylediği merak konusu olurken, MHP Milletvekili adayı Baki Ersoy, bir süre önce 38 Kent TV’de katıldığı Sansürsüz programında, “Biz gittiğimiz yerlerde AK Parti’nin aday listesine ve şahıslara olan tepkiyi görüyoruz. Biz de işte bu noktada MHP’nin pırıl pırıl kişilerden oluşan bir listesi var diyoruz, destek istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.  Bazı çevreler, “Elitaş’ı, Ersoy kızdırdı” iddiasında bulundu.

 

Ersoy: MHP’nin adayları pırıl pırıl

Haberin detayları için linke tıklayınız...

http://www.kayseriolay.com/mhp-nin-adaylari-piril-piril-h31221.htm

 
ETİKET :  

Tümü