MHP Meclis Üyesi Ekrem Şahin göreve iade edildi

MHP'li Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Ekrem Şahin'in sahte tapuyla 10 katlı apartman diktiği belirtilmiş ve bu konuda dikkat çeken tartışmalar yaşanmıştı.

17:03:02 | 2020-10-20

MHP Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Ekrem Şahin, 14 Kasım 2019 tarihinde hakkında açılan davadan dolayı açığa alınmıştı. Açılan dava sonrası beraat eden Şahin, İçişleri Bakanlığınca 13 Ekim 2020’de yeniden göreve getirildi.
MHP Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Ekrem Şahin’in hakkında açılan dava sonucu açığa alınması üzerine mahkemenin delilleri incelemesi sonucu beraat edilmesine karar vermişti. Dosya içerisinde yer alan belgelerin incelenerek Kocasinan Belediye Meclis Üyesi olarak tekrardan görevine iade edilmesi kararı alındı. Mahkeme kararı sonucu da Şahin, İçişleri Bakanlığı tarafından 13 Ekim 2020 tarihinde yeniden göreve getirildi.

NE OLMUŞTU?

Kayseri'de MHP'li Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Ekrem Şahin'in sahte tapuyla 10 katlı apartman diktiği öne sürülmüştü.

ARIK, TBMM'YE TAŞIDI

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, tapu skandalını Meclis gündemine taşıyarak, soru önergesi ile iddiaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sormuştu. Arık, önergesinde  Bakan'a şu soruları yöneltmişti:  “Bir metropol belediyesinin sahte tapu ile gerçek tapuyu ayıramaması mümkün müdür?” diyerek şunları sordu: “Belediyenin İmar Müdürlüğü, kontrolörler ve ruhsat birimleri tapunun gerçek olup olmadığını incelemeden nasıl inşaat ruhsatı verebilir? Söz konusu sahtecilik iddiasıyla ilgili olarak Kocasinan Belediyesi tarafından bir soruşturma başlatılmış mıdır? Söz konusu sahte tapu ile ‘Yenişehir Kent Yapı Kooperatifi' adına inşa edilen binanın akıbeti ne olacak?”

 

 
ETİKET :   MHP Meclis Üyesi Haberler Son dakika Sahte Tapu Dava Ekrem Şahin

Tümü